Съвет за Телемач ?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Копринка
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 21:03
Риболов: сладководен

Съвет за Телемач ?

Мнение от Копринка »

Привет , нов съм във форума . Търся си от 2 дена телемач по магазините в интернет , но не мога да си харесам. Изискванията ми са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО : коркова дръжка с държач за макарата от от онези които се навива с резба пръстена върху дръжката на макарата (не го обясних много добре , но не знам как се прикачват снимки да покажа) а не от тези с пластинката която се щраква. Акция не повече от 25 , тегло не повече от 260 грама. Дължина предпочитам 4.20 , но може и 3.90. Маааааксимум 100 левчета , че и за макара трябва да има още 50-60. Ще се опитам да ловя предимно сулки , костури и може някоя не голяма бяла до 2 кг , на подвижна плувка на яз.Копринка както се подразбира от потребителското ми име.Знам , че телемача не е истински мач и , че може би не е подходящ за тези риби , но така съм го решил , понеже имам и мач на 3 секции и боло , но такава пръчица нямам и реших да пробвам. Ако на някой му се занимава да търси ще съм му мнооого благодарен да драсне 2 реда. Хайде живи и здрави !
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Съвет за Телемач ?

Мнение от Коце »

Мисля, че за описаните риби прекрасна работа ще ти свърши един телескоп за бомбарда!
Има Филстар, Мичел, Siweida и други марки. Предполагам ще ловиш с плувка на рибка?
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Копринка
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 21:03
Риболов: сладководен

Re: Съвет за Телемач ?

Мнение от Копринка »

Има Филстар, Мичел, Siweida и други марки. Предполагам ще ловиш с плувка на рибка?[/quote]

Да на плувка със змиорки предимно
Копринка
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Май 26, 2014 21:03
Риболов: сладководен

Re: Съвет за Телемач ?

Мнение от Копринка »

sharo1 написа:И защо реши да е с малка акция...

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=321

http://olx.bg/telemach-machova-makara-- ... -i42623477
Меката пръчка си е мека пръчка :tup: 1-вата ми харесва горе долу , мерси
Аватар
jivko69_
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 18:32
Местоположение: София-Ямбол

Re: Съвет за Телемач ?

Мнение от jivko69_ »

Здравей,Фокус имат много добър телемач.
всеки ден за риба не е загубен
Jumirik
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 9:11

Re: Съвет за Телемач ?

Мнение от Jumirik »

Копринка написа:Привет , нов съм във форума . Търся си от 2 дена телемач по магазините в интернет , но не мога да си харесам. Изискванията ми са ЗАДЪЛЖИТЕЛНО : коркова дръжка с държач за макарата от от онези които се навива с резба пръстена върху дръжката на макарата (не го обясних много добре , но не знам как се прикачват снимки да покажа) а не от тези с пластинката която се щраква. Акция не повече от 25 , тегло не повече от 260 грама. Дължина предпочитам 4.20 , но може и 3.90. Маааааксимум 100 левчета , че и за макара трябва да има още 50-60. Ще се опитам да ловя предимно сулки , костури и може някоя не голяма бяла до 2 кг , на подвижна плувка на яз.Копринка както се подразбира от потребителското ми име.Знам , че телемача не е истински мач и , че може би не е подходящ за тези риби , но така съм го решил , понеже имам и мач на 3 секции и боло , но такава пръчица нямам и реших да пробвам. Ако на някой му се занимава да търси ще съм му мнооого благодарен да драсне 2 реда. Хайде живи и здрави !
Колега, от две години имам телемач 4.20м.Много съм доволен.Не се притеснявай,с него съм хванал и извадил доста риби/червеноперки,кустури,каракуда и др./, както и шаран 3.70кг. и амур 4.00кг.Стига да имаш и кеп.Риболова с мач е много приятен и емоционален.От скоро имам и мач на три секции.Наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”