daiwa или shimano макара

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
миро мачтийм
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 16:03
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от миро мачтийм »

Кво е туй хиляда, то става само за ключодържател, сувенирче. :lol:
Коце сори ама от години, за пръв път не съм съгласен с теб. Колко болонези имаш с хилядарка на тях?
Ще ползвом примера със S клесата само че да я караш с джанти 13-ки. Не че няма да върви амаа... "Козата си иска пръч" :lol:
За мен 3000 е най добрия избор, но все пак всеки сам си решава.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от babydoctor »

butnik написа:да си сложиш нормален размер макара 3000-4000
Тц - 2000 е нормалния размер.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от bethoven »

Всеки си лови с каквото му е кеф, или с каквото му позволяват финансите. Но на шестица боло, без значение от теглото, да му качиш едно макаре 1000 си е пълен ташак. Тея малките макарета от този клас имат доста слаб и измислен драг. Ако ти вземе некой дедо алай, или баба мрена.... кво праиме. Да нема после олелеееее.....или не дай боже чуеш оня звук от строшена солета.....

TECHNIUM 4000 FD NEW......310гр......10кг драг.......заспали чувства..
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от quietriot »

Тургате по един център пин и забравяте ;-)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Коце »

bethoven написа:Тея малките макарета от този клас имат доста слаб и измислен драг. Ако ти вземе некой дедо алай, или баба мрена.... кво праиме.
Бе много им се плашите на тия скобари! Аз съм виждал строшени пръчки, но от пренатегнат аванс. Трудно ще стане сакатлък при олабен такъв на несериозна макара.
А който не знае как да борави с всичките 6 метра на тази въдица, да пусне отделна тема! :wink:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от ICO69 »

Д-р Флекс написа:А нима има "мачов Заубер"?
Има бе докторе, що да няма...
http://www.energofish.com/product.php/R ... -2AL/1123/
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Д-р Флекс »

Супер, ето това е отговор по същество. Мерси!
bethoven
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 11:29
Риболов: фидер и мач
Местоположение: София

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от bethoven »

Коце написа:
bethoven написа:Тея малките макарета от този клас имат доста слаб и измислен драг. Ако ти вземе некой дедо алай, или баба мрена.... кво праиме.
Бе много им се плашите на тия скобари! Аз съм виждал строшени пръчки, но от пренатегнат аванс. Трудно ще стане сакатлък при олабен такъв на несериозна макара.
А който не знае как да борави с всичките 6 метра на тази въдица, да пусне отделна тема! :wink:
Коце, тия макарета освен че им е никакъв драга, ами като тръгне говедото, се олабва сам на макс и в един момент зацепи, и дотука.....нема никакъв аванс. Всичко това става за секунди, а говедото е набрало скорост и обикновено се чува ЦЪК.....и сбогом Гринго. Лошото е когато вместо цък се чуе...ХРУС......ял съм го тоя. Затова вържи попа да е мирно селото.
На читава тояга да туриш изкецана макара.....нещо не ми иде. Да не стане да се увеличат секциите прогресивно ....от 6 на 7-8 примерно
Мъжът е способен два часа да седи без да мърда и да гледа плувката, а да почака пет минути, докато жена му се облече не му стигат нервите!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Коце »

Евтините макара са без коментар. Но Шиманата от Техниум нагоре хич не са лоши. 1000 имат драг около +/- 2 кила, което ако е реално не е малко, за въдица 6 метра. Всеки сам може да избере размера на шпулата, защото с новите матрЯли Ci4 теглото на корпусите падна значително.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
ICO69
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Дек 14, 2009 18:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от ICO69 »

bethoven написа:Всеки си лови с каквото му е кеф, или с каквото му позволяват финансите. Но на шестица боло, без значение от теглото, да му качиш едно макаре 1000 си е пълен ташак. Тея малките макарета от този клас имат доста слаб и измислен драг. Ако ти вземе некой дедо алай, или баба мрена.... кво праиме. Да нема после олелеееее.....или не дай боже чуеш оня звук от строшена солета.....

TECHNIUM 4000 FD NEW......310гр......10кг драг.......заспали чувства..
Аз ползвам едно риоби заубер 1000 и не съм забелязал да му е слаб и измислен драга за рибите които се ловят на изтичане. :lol: :lol: :lol:
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Младен Маринов »

ICO69 написа:
Д-р Флекс написа:А нима има "мачов Заубер"?
Има бе докторе, що да няма...
http://www.energofish.com/product.php/R ... -2AL/1123/
Класика. Широка шпула и нормална предавка от която няма да ти се пресуква влакното без време. И забележете-размер 4000.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Д-р Флекс »

Много ми е интересно колко тежи този мачов Заубер 4000, в унгарския сайт не пише. Ryobi са прословути с екстра теглото си. Ако тежи колкото му е и номерацията - т.е. 400+ гр - предпочитам кое да е Шимано биг-пит .... :wink:
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от Младен Маринов »

Д-р Флекс написа:Много ми е интересно колко тежи този мачов Заубер 4000, в унгарския сайт не пише. Ryobi са прословути с екстра теглото си. Ако тежи колкото му е и номерацията - т.е. 400+ гр - предпочитам кое да е Шимано биг-пит .... :wink:
Не е за пренебрегване и цената от 300+ лева, която също открива много алтернативи.
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Аватар
outsider
Мнения: 2665
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4570 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от outsider »

Д-р Флекс написа:Много ми е интересно колко тежи този мачов Заубер 4000, в унгарския сайт не пише. Ryobi са прословути с екстра теглото си. Ако тежи колкото му е и номерацията - т.е. 400+ гр - предпочитам кое да е Шимано биг-пит .... :wink:
315 грама.( Google is your friend :wink: ) Ако е направен по подобие на "холандския" си близнак - Spro Red Arc Match, теглото се дължи на изцяло метален корпус. Наречете ме старомоден , обаче аз съм съгласен да изтърпя някой грам отгоре заради такава конструкция...." ние мразззим пластмассссата , любезни" :lol: :lol:
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: daiwa или shimano макара

Мнение от babydoctor »

Неам думи - обещах, да ме нема до догодина, ма тук не издържах - подкрепям Коце и се изпарявам---
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”