Филмчета с Боб Нъд

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Филмчета с Боб Нъд

Мнение от Мунчо »

Бахти, друзя и друзки - в тубата попаднах на залежи с подобни филмчета. Изкефи ме много цялостната им естетическа издържаност, непосредственост и отношение на този човек към рибите и риболова. С какво вълнение приказва само, без да коментираме цялостната им практическа полезност.
Зачудих се в колко наши продукциЙ ще срещнем подобно одухотворено държание - тука гледаш демонстрации на свръхкомпетентност обвити в тайнственост, слушаш някакви жлъчни подмятания и оплаквания, че рибата била дребна и все повече издребнявала, че нямало риба, че не отивала на добре работата като цяло, че така ще е и не знам още какво...
Ясно е, че тези филми са правени с пари и за пари, а не 'на ползу роду", но именно отношението е това, което липсва, а то според мен няма прост паричен измерител...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
topsoft
Мнения: 409
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 17:30
получил Браво: 1 път

Re: Филмчета с Боб Нъд

Мнение от topsoft »

Е ти сравняваш чичо Боб с кого? С Папарака или Върхара или.... без да ми се обиждат ама човека е великан в тоя спорт...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Филмчета с Боб Нъд

Мнение от Д-р Флекс »

... все едно да сравняваш Джена Джемисън с Диана Любенова, мили ми Мунчо...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Филмчета с Боб Нъд

Мнение от Коце »

:lol: :lol: :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4566 пъти

Re: Филмчета с Боб Нъд

Мнение от outsider »

Ако искаш да видиш риболовни филми правени с мерак и талант...глупости! - с Мерак и Талант 8) , и с невероятно разбиране на "защо" и "как" , препоръчвам ти творенията на Сергей Попов (Zoom).Не бях виждал представяне на материята с такава комбинация от чар , компетентност , дар слово и чуство за хумор - вярно , за фидер приказваме , но си струва гледането даже и да нямаш интерес към конкретния риболов ( аз изгледах епизода за ловене на шарани на паткарник, и този за шарани с топчета !!! :mrgreen: )
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Филмчета с Боб Нъд

Мнение от Бай Иван »

Мен лично дедо Боб ме кефи, защото гледа максимално да опрости нещата в риболова си, като монтажи, тактики и тн... и като го погледам 15 минунти си викам "бахти изкуфелата олф фешън чичка", но след като метне примерно фидера си на едно и също място 50 пъти, преглеждам филма отначало поне още 2 пъти!!!! Класик и титан!!! Да е жив и здрав още дълги години олд таймъра.
Младен Маринов
Мнения: 382
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 10:39
Риболов: Плувка, фидер.
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Филмчета с Боб Нъд

Мнение от Младен Маринов »

Филмчета и без Боб Нъд.

https://www.youtube.com/watch?v=YrTZhFU ... SnDaBgSLXD" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=4lxRTXh ... XD&index=2" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=CiHFZ8T ... XD&index=1" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=cR7KVmu ... SnDaBgSLXD" onclick="window.open(this.href);return false;
RUNNING WILD написа:...CATCH AND FRY.....батенце...
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”