Питане за съвместимост на колена

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Питане за съвместимост на колена

Мнение от Мунчо »

Скъпи другари, абе не, че ми трябват спешно, обаче нали съм си малко Плюшкин, исках да си купя едно резервно пето коляно за гегата, просто да си имам така, понеже е едно от най-експлоатираните. От вносителя обаче казали, че около Нова година евентуално, обаче точно не се знае кога...
НО! Отварям аз продавалника на "НаРиба" и виждам следната обява:

https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... ilo-a12251" onclick="window.open(this.href);return false;

И баш 4 и 5 коляно. На мен четвърто не ми трябваше, но така или иначе го има на тази цена. Проблема е обаче със съвместимостта - XPS TX е посочения модел, каквато е и моята. Проблема е обаче, че има няколко такива варианта, моята е "DREAM TEAM XPS TX SLIM MATCH 9.50/11.00m", а в каталога има и XPS TX слим карп, XPS TX алраундър 13 метра и се чудя дали ще пасне и ако пък уйдисат чисто физически, дали няма да променят строя и поведението на тръбопровода. Колегата предложи да ми ги прати да си ги пробвам, обаче не знам как да процедирам. Ако уцелим дупките и конуса, което е много вероятно, като гледам посочените размери, другото май не мога да го разбера веднага... Ако премеря на кантар колко тежи оригинала и новите части с идеята да видя да ли са по-тежки?
Та така де - вие какво мислите по тоо казуалистичен казус?
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за съвместимост на колена

Мнение от itzo »

Привет!
След като твоята е Slim Match,според мен има вероятност да е с по тънък диаметър.Измерихте ли ги/диаметрите/ с колегата който продава колената?
Ако пък отговаря на твоите защо да не стават-било то и с по друго тегло!?
То надали ще е нещо фрапиращо като разлика-поне така мисля.
Помили колегата да ги измери и измери и твоите-така ще имаш още 1 база за сравнение.
Ако имаш каталога-виж кои каталожни номера на топсети отговарят на твоя модел щека и ги сравни с другите XPS.
Дано съм бил полезен.
успехи за цялото риболовно воинство
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Питане за съвместимост на колена

Мнение от Коце »

Тотал драма! :lol:
Да ти ги прати и ги пробвай. Думите няма да стигнат.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за съвместимост на колена

Мнение от Мунчо »

Драма и напрежение няма, защото не съм в бокса, но ми се щеше да се запася. Мерих дистанционно и ми се струва, че няма да паснат май - там конуса изглежда по-силно изразен.
Иначе ако стане някакъв сакатлък(чук-чук на дръво) не мисля да прекарам петилетка в поза а ла 'Мислителят" - като не стане работата в разумен срок, направо ще сменя марката без скрупули и угризения, защото времето за риболов в това измерение е ограничено...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Reptile
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Яну 25, 2005 11:00
Риболов: На леко
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Питане за съвместимост на колена

Мнение от Reptile »

Мунчо написа: ...
Иначе ако стане някакъв сакатлък(чук-чук на дръво...
Да ти кажа, пробвал съм да "чукам" с щеката по дърво и то илзезе по-здраво! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”