Дължината на повода?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
kriki
Мнения: 1539
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:29
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от kriki »

а честно да си кажа напоследък изобщо избягвам поводите - колкото по-просто, толкова по-добре и по-здраво. като се накъдри тънкото влакно или след по-едра риба, преправям линията- поне по 2-3 пъти на излет.
Fish friendly
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

Имаше една малка книжка, мисля че се казваше "Англйски риболов" , но несум сигурен /утре мога да ти дам точното име като я намеря в нас/. Та там съм видял и прочел доста монтажи и начини на ловене и то по-специално на плувка.
Master Fishing
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Metodi написа:Да и аз го приемам това за малка съчма ниско долу, но несум го практикувал. Можеби аз като ползвам по - къс повод 10-15 см съм успял донякъде да се приближа до дъното, но ще пробвам и с по - дълъг повод и съчма на него.
Става и така, но тогава долната сачма я пускаш да дере по дъното. Наслука.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Мнение от vikik »

Metodi написа:Имаше една малка книжка, мисля че се казваше "Англйски риболов" , но несум сигурен /утре мога да ти дам точното име като я намеря в нас/. Та там съм видял и прочел доста монтажи и начини на ловене и то по-специално на плувка.
Благодаря ти предварително
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”