Статична и подвижна плувка-коя за какво се използва?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

Корсе,кажи кога ще е представлението-искам и аз да гледам :D :D :D :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Coarseman написа:Умрем да го видим тва.
Бозака е прав до известна степен, но при определен монтаж. С "фиброуниверсалния" си 3.8 прът съм мятал 4 - 4.5 м. дълбочина, но с фиксирана плувка и цялото утежнение в долния 1-1.5 м. Гадно е и понякога се ловиш за задника, но е възмоно. но когато утежнението ти е по цялата линия и още повече на ваглера...ами нали ти трябва поне 1-1.5 м. от върха на тоягата до ваглера, за да се получи що годе някакъв мах - иначе верно трябва да се мухарства :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ако не солиден мухарски опит, то поне требе да разполагаш със солидния ръст на Бигфуут. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

ммммм да, Coarseman браво за конспилацията. Та да ти кажа, дадох само мнение по въпроса за дължината: ако щеш и на столчето се качи и пак ще заметнеш(не съм казал обаче, че аз така ловя). А относно мухарството, да и тва практикувам за сега доста неуспешно. Та там едно от нещата е да имаш място зад себеси (в нашият случай ако ловиш на отвестни скали и напръсти да застанеш се тая , за да заметнеш) и другото което изкъм да ти обърна внимание,че рибата не ти кълве щото можеш да ръзгънеш целият шнур( в случаят че за теб мача е само за дистанции от 30-50м.), тя рибата може и пред теб да я хванеш ако и направиш необходимата презентация и разбирасе знаеш евентуално къде да я търсиш.
НАСЛУКА КОЛЕГИ :lol:
riboloveca
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 18:49

Мнение от riboloveca »

При дълбочина по-малка от дължината на пръчката,аз предпочитам неподвижна плувка,но ако ти е по-удобно и лесно с подвижна,според мен не е проблем.Наслука.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Интересно ми е как с такъв монтаж с фиксиран въглег на пъдя под върха на мача и на разтояние от дръжката ще хвърли някои на такава дистанция ... малко ми е чудно наистина, да не кажа невъзможно , защото невъзможни неща няма ми се струва безмисленно. Аз ползвам мач Тica Winner 4,20 м супер пръчка, висок сам 192 см. и пак няма да мога да достигна това разстояние :)))
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”