Въпрос за избор на мач

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Въпрос за избор на мач

Мнение от superficiq »

Колеги заглеждам този мач https://masterfishing.bg/product/10342/ ... -14gr.html, ако някой има подобен моля да сподели мнение, че нямам много опит в този риболов.
georgemitev777
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 30, 2020 19:40
Риболов: Предимно на плувка,на тапа за щука и понякога на дъно

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от georgemitev777 »

Шимано е истинатаааа
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от maxi »

Здравейте колега,
Поради някакви причини колегите не са много активни напоследък, но на така поставения въпрос, следва да се уточни за какъв вид риба, водоем ще ползвате гореописаната пръчка?
Аз лично реших проблемите с избор на мач, като придобих няколко мача, за да покриват повечето ситуации:)
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от superficiq »

maxi написа: Чет Дек 03, 2020 10:03 Здравейте колега,
Поради някакви причини колегите не са много активни напоследък, но на така поставения въпрос, следва да се уточни за какъв вид риба, водоем ще ползвате гореописаната пръчка?
Аз лично реших проблемите с избор на мач, като придобих няколко мача, за да покриват повечето ситуации:)
Правилна забележка сте ми направил колега. Ще се ползва за риболов на червеноперка, платика и уклей в затворени не много големи водоеми със слайдерчета и ваглерчета до към 7-8 грама максимум. Към настоящия момент имам шимано аливио 5-20 на 3,9 м., но ми е малко стегната и борбата с рибките не е особено интересна. По принцип рядко ловя на плувка, защото предпочитам спининга, но и плувката си има своя чар определено. Виждам, че за въпросната въдица е посочен параболичен строй, което смятам ще ми допадне и затова попитах дали някой има опит с тази въдица, за да разбера впечатленията му от първа ръка. Потърсих в тубата, но за тази серия откривам само за фидерите, което не ме устройва. Исках да видя поведението на бланката и да чуя нещо, но както посочих не открих.
itzo
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 12:46
Местоположение: vratza-sofia
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от itzo »

Здравей колега
В БГ мачовете на Мавер не са от най-обсъжданите, нито предполагам притежаваните. Което ни най-малко не омаловажава преимуществата им... Според посочените ти критерии смятам, че би бил подходящ. Рибите които си посочил предполагат по-лайт въдица, каквато е въпросният модел. “Скачай” и после дай мнение :wink: Най-вероятно ще е положително. Успех
успехи за цялото риболовно воинство
Ventzi_A
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 11:44
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от Ventzi_A »

Колега, ако позволите едно нестандартно мнение, понеже виждам, че сте посочили червеноперка, платика и уклей като цел на риболова с въдицата.
Аз самият преди време търсих мач с по-ниска акция (имам със стандартна 5-25 гр.), по възможност полупараболичен, и същевременно бюджетен, защото, честно казано, напоследък много рядко ползвам мач. Взех този, след като предварително го разгледах (и разклатих) в магазина, най-вече заради акцията (5-10 гр.): Caperlan Blackrod Match Light 390.
Доволен съм от въдицата - и като акция, и като усещане при борба с рибата, с уговорката че съм я ползвал предимно за риболов на изтичане на малки реки, за неголеми риби (речен кефал около и над мярката, бабушка, черна мряна), с плувки до около 2-3-4 гр.
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от maxi »

[Ще се ползва за риболов на червеноперка, платика и уклей в затворени не много големи водоеми със слайдерчета и ваглерчета до към 7-8 грама максимум.

Колега, бих посъветвал, ако имате възможност, да отидете до магазина и да го "пипнете", макар на водоем най-добре ще си проличи дали е желаният от Вас прът.

Аз лично преди да взема моя мач пауърлайт, не бях се интересувал от марката, после доколкото четох, се оказа, че тази серия (MVR) е за Англия правена, прочута с т.нар. "паткарници" т.е. опасявам, се че едва ли ще се различава по усещане от настоящия Ви мач. Това, което ще пасне е следващата им серия, сигничър, но пак говоря по характеристики и инфо от Англия.

Що се касае за препоръка за пръчка за идентичен риболов - мирни рибки, то доволен съм от Дренан Алколайт 3.90.
Несъмнено и има и по-бюджетни варианти, колегите са писали по-горе, но нямам опит с посочените от тях.
Мач риболовът е доста изместен от фидер и спининг, вероятно и поради тази причина и колегите не пишат по темата.
Георги Петров
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Сеп 30, 2011 20:34
Риболов: Риболов на мач и риболов на река
Местоположение: София

Re: Въпрос за избор на мач

Мнение от Георги Петров »

Здравей колега. Аз имам два мача от тази серия но моите са с медиум акцията. За мен лично тези пръчки са отлични. Тънка бланка,много изпънати,изработката е на топ ниво. Един съвет от мен,не купувай нещо което не си пипнал и видял. Ако имаш възможност отиди до магазин Майсторски риболов, и разклати пръчката.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”