Мачов риболов с флуорокарбон за основна линия?

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
outsider
Мнения: 2664
Регистриран на: Сря Юли 06, 2005 16:03
Риболов: състезателен фидер
Местоположение: Loire , France
дал Браво: 178 пъти
получил Браво: 4565 пъти

Re: Мачов риболов с флуорокарбон за основна линия?

Мнение от outsider »

maxi написа: Пет Яну 22, 2021 9:10 Не знам дали флурото е някакво решение, но ще направя ескперимент
Аз пък още не знам , кой е проблемът , на който търсим решение. :wink:
Разговорът дo тук е от типa "аз ти соча Луната , ти ми гледаш върха на пръста" :)
ОК , имаме планински язовор с бистра вода. Стреляш бял с прашка , много правилен подход . Навежда ме на идеята че говорим за риболов на около или малко над 15 метра. От обитаващите язовира риби , на пропадане основно ти кълват кленове , баби и костури. И в резултат на един или няколко риболова , нещо в обстановката те е навело на извода , че имаш проблем за решаване , и анализът на опретаивната ситуация ти е подсказал , че влакното е проблема - рибата го вида , плаши се от него , и т.н. (За момента оставяме извода настрана.)
Къде беше проблема? Имаше многобройни , много плахи пипания , без хваната риба? Със или без сдъвкани червеи? Като стреляш с прaшката червеи , се вижда че играе риба , а не кълве? Вадиш изсмукана стръв , без да си видял кълване? :roll:
Дaй да видим къде е проблема , а после да го решаваме? :)

Щото ако беше "рибата се плаши от влакното" , решението е просто като зрял фасул: мOтaш си на макарата нормално мачово влакно (Maxima -та е с един до два номера по-дебела , от това което пише на ролката :| ).
Последния метър и половина преди повода го монтираш от прозрачен монофили или флуо , щом те влече. Край на предаването , цял свят лови така , проблемът е решен.
С тая подробност , че проблемът не идва оттам , така че давай , плюй камъчето! 8)
500 street fights, and you could consider yourself a legitimate tough guy. You need them for experience , to develop leather skin - so I got started....
2018: 4
2019: 12
------------------------------
2021: 6
2022: 11
2023: IIIII IIIII III
maxi
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 19, 2019 17:44
Риболов: на леко
Местоположение: София
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мачов риболов с флуорокарбон за основна линия?

Мнение от maxi »

За да се върнем на темата дали някой е ползвал флуоро за основно, в друг форум френски намерих следното:

http://www.pechemaniac.com/forums/viewtopic_49958.htm

Je pêche au coulissant depuis très longtemps.

C' est finalement une technique assez simple.

Par rapport au post de Julien quelques variantes :

- En corps de ligne j' utilise du fluoro. C' est raide, ça coule impec et le flotteur ( 6 à 15 g )coulisse bien. Habituellement du 18/100 ( Berkley) .
A cet égard j' utilise aussi un montage plus fin avec des flotteurs de 5 g et du fluoro de 16/100. Mais c' est un autre débat.

В превод набързо: темата е монтаж на слайдер и авторът "Мани" на мнението казва:
"Риболовствам със слайдер от доста време. В крайна сметка е доста лесно, като техника, начин на риболов:
За основно вклано ползвам флуорокарбон. Твърдо е, потъва безупречно и слайдерът ( от 6 до 15 гр.) се плъза добре по линията. Обикновено ползвам 0.18 на Бъркли. В тази връзка използвам също така един мотнаж по-фин с плувки от 5 гр. и и за основно вклано ползвам флуорокарбон от 0.16 мм. Но това е друга тема". Край на цитата. Имам позлволението му да го цитирам.

Държа да отбележа, че се разрових в гугъл след породената полемика тук и отговорите на колегите, за които им благодаря.
В темата на "Мунчо" четох за флуорото и неговите качества прин спининг и си зададох въпросът защо да правим монтаж с тръбички, флуро по 1 м и 2,3 повече вибрели и прочее, като може да е по-просто....

Фидеристите взимат техники от шаранджжи, мач риболвците опит от спиннгисти:) Подобна логика.

Както и писах по-горе, ще опитам с и ще разпиша резултат.
Благодарение на колегат тук си намерих и флуорот тук (сънлайн) с търсените х-ки и вече имаме проведен опит по въпроса.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”