Споделено представя: "Основи в риболова с ваглер"

Които си пада по риболова на леко с плувка, да погледне тук и да свери часовника си с другите колеги.
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от VARHARA »

Милен може да говори за слабо течение , каквото е например на Овчарица , в определени дни . Иначе е наистина безсмислено , дори неудачно да ловиш на ваглер .
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Слабо течение и неголяма дълбочина, на голяма дистанция и риболов на пропадане, каква плувка е подходяща - фиксирана в една или в две точки?
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Мнение от Милен »

stefan написа:Слабо течение и неголяма дълбочина, на голяма дистанция и риболов на пропадане, каква плувка е подходяща - фиксирана в една или в две точки?
Ако се търси дистанция над 25 метра по-удачно е да се използва мач въдица с фиксирана в две точки плувка - добре работят при вятър, духащ срещу течението. При тези условия не се препоръчва потапяне на влакното.
Ако няма вятър или той духа по течението, за препоръчване е да се използва утежнен ваглер, като влакното се потапя, за да се неутрализира неудобния вятър.

Наслука!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Чак сега намерих време да го прочета. Много приятен и полезен материал.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
lyuger
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 21:46
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от lyuger »

Страшно обяснение за ловенето с ваглер :lol: много съм щастлив с форума :lol: много готино описание за начинаещи :lol: 10х
theater
Мнения: 646
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:17
Местоположение: София, България

Мнение от theater »

kriki написа:Честно да ви кажа много ми се струва тъпо да ловиш на течение с ваглер ... винаги предпочитам статичната плувка за течение, т.е. от Болонезето няма по-добро. Не виждам нито 1 причина да се слага ваглер. Единствено ако дълбочината е 10м. например тогава би могло да се сложи слайдер.
Аз не ти говоря за някое планинско поточе с бърза вода - то там можеш и на полулеко да ловиш с болонезе без плувка и ще имаш по-добър резултат.
Става дума за вирове и разливи на реки със бавно до средно течение, защото основния проблем е да "застопориш" стръвта в захраненото петно, нали?
Там майсторлък се изисква и за захранването, защото не се прави като на затворен водоем.
Затова ми се искаше някой, който има такъв опит с ваглери да драсне някой ред, но ако няма - ОК !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на леко”