ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събота

Място за всеки, който се вълнува от обкръжаващата го среда по време на риболов и иска да помогне за опазването и подобряването й.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събота

Мнение от jazzmena »

Здравейте приятели,

Един любим на много Софиянци язовир - Огняново, се нуждае от нашата помощ. Всички сме се радвали многократно на бистрата вода и прекрасната природа около този водоем. За съжаление обаче много от нашите колеги - риболовци не пазят това, което имаме и бреговете му са пак пълни с боклук.

Затова подкрепяме инициативата на доброволци от читалището на с. Голема Раковица, които организират почистване на язовира на 31 Август, Събота. Нека всеки, който има възможност, да заповяда. В 10 часа се събираме на брега под стената на язовира. Ще участваме ние от СК Стари бидри и традиционно вече - нашите приятели от клуба по каяк и рафтинг. Ще се постараем да обхванем по-голям периметър, затова колкото повече хора се съберем, толкова по-добре.
Изображение

Привечер има организирана и забавна програма в центъра на с. Г. Раковица. :wink:

ЗАПОВЯДАЙТЕ!
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от Plat1ka »

Колеги има ли кой да ме вземе с него до там. Че съм го закъсал с парите и с личния автомобил няма как да дойда. Мога да бъда на светофарата при Горулбяне (на Цариградското) в колкото часа кажете за да е най-удобно на който може да ме вземе.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от Marco Polo »

Ще ти звънна тия дни да се разберем :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от nissana »

Джази,ще ти донеса онея.....там съм!
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от Marco Polo »

Донесе ги.. Хубави, ама.. малки.. Аз си падам по по-зрели.. ;)
Та! Всичко мина добре! Боклукът - по-малко от миналата година по това време.
Малко снимки от моя апарат, бях с групата, която беше откъм устието. надявам се да има и други. :)

Изображение

Обслужваше ни супер-специален транспорт! :D Внос от чужбинско! :D

Изображение

Находки по брега, доста далеч от водата! :shock:

Изображение

Последният чувал!

Изображение

И финалните купчини..

В Раковица:
Изображение

.. и на стената..
Изображение

Има още за прибиране по брега и по пътя, но за тях са се погрижили по-късно.

Всички снимки - ТУК.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от jazzmena »

Отново успяхме да почистим Огняново. Тои път като че ли бяхме още по-добре организирани. Вече се познаваме с хората от Голема раковица, както и с клуба по рафтинг и каяци. Действахме като добре смазана машина. Покрихме целия (или почти целия язовир) на 3 групи: една от към стената, една от към устието по двата бряга и трета на вода с големите рафтове, които носят по много чували.

Всеки участник се записа и получи чанта с шише вода, ръкавици и чували за боклука. За боклука - за съжаление отново имаше доста шишета, кутии, пликове от захранка, остатъци от биваци и доста странни неща зарязани сред природата. Много от боклука беше хвърлен във водата или заврян в храсталака. Групите бяха разнородни, но всички в добро настроение. Времето ни помогна, като температурата беше поносима и подухваше лек ветрец.

Субрахме толкова, колкото можахме и с помоща на странна уазка с чужд номер, го прекарахме до изходния пункт на устието на язовира. По пътя обратно към стената имаше поне 30 чувала с боклук събрани от нашата приятелка Таня от Г. Раковица и други участници в почистването. На сборния пункт на стената също ни чакаше внушителна купчина чували. По грубо преброяване общо са събрани над 120 чувала. Всички те са натоварени и извозени със специализиран автомобил днес, Неделя.Той беше предварително договорен със община Елин Пелин.

След почистването някои направиха разходки с рафтовете, а ние проведохме мини детско училище на брега. Нямахме възможност да останем за предстоящия купон и концерт на една поляна на устието, но нищо - може би следващия път. :D

Поздрави на всички които прочетоха и се присъединиха към акцията.

Дано всички, които отмарят на този красив водоем им хареса и се постараят да го пазят така както е в момента.

Колеги, моля ви, събирайте си всички отпадъци в торба, качете я обратно в автомобила си и я изхвърлете в контейнер за смет. Така на брега няма да остане грозна следа и на всички ще ни е много по приятно сме на открито. Нека бъдем по-възпитани и да се държим като цивилизовани европейци.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от hobby »

jazzmena написа:Колеги, моля ви, събирайте си всички отпадъци в торба, качете я обратно в автомобила си и я изхвърлете в контейнер за смет. Така на брега няма да остане грозна следа и на всички ще ни е много по приятно сме на открито. Нека бъдем по-възпитани и да се държим като цивилизовани европейци.

Тоа па... Ти че ми кажеш кво да прайм и къде да си фърлям боклуко! ай ... еколози такъви
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от jazzmena »

:lol: Точно така адашче.

То точно заради същото разсъждение по северна Гърция има сега едни табели дето са на гръцки и на български и казават, че е забранено да се лови. :wink:
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от 6tukara »

Голямо браво, дано и рибата отново се позавъди.
Ако има риба и на бастун че се хване
rexi
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 22:26
Риболов: na leko, trolling, spinning

Re: ПОКАНА - Еко акция на язовир Огняново - 31 Август, Събот

Мнение от rexi »

мисля да се включа, добра е инициативата :)
Публикувай отговор

Обратно към “Екология”