Далечни хвърляния с примамка

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
tommy12
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 70 пъти
получил Браво: 93 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

karaburov написа:
Вто Фев 11, 2020 12:34
pux написа:
Пон Фев 10, 2020 11:41
karaburov написа: .
Това,че ходиш на състезания не ти дава право да "гледаш от горе и пишеш с надсмешка"
Ти къде ловиш освен на река,море и езера(язовири) на стадиона ли? Щото ние на стадиона не ловим,а само къде има вода....
:fish6:

Нито за момент не съм погледнал отгоре или писал с насмешка, написал съм това което мисля, че ми звучиш че "има само една истина и това е моята".

tommy12

Мнение от tommy12 »

Решил съм да направя едно ревю на Шимано Зодиаз с монокок дръжка 2ву частник 2.29м дължина медиум с тест 7-21, и новото Шимано Метаниум МГЛ. Разбирасе щом ги пуснат в Април.
Комбото изглежда универсално и походящо за БГ.

http://fishing.shimano.co.jp/product/rod/5936

http://fishing.shimano.co.jp/product/reel/5922

Аватар
bat.galin
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 342 пъти

Мнение от bat.galin »

според както чета, таз тема трябва да се казва "100+"... 8) 8) 8)
пп. ...със или без ревю :D

petur
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от petur »

tommy, аз нещо не намирам в каталога кастингов модел на тази дължина! Скоро купих от старата серия 4-12...ммм не е кой знае какво,все пак бюджетен модел за Шимано,това разбирасе е мое виждане. Исках да те питам-според теб ще има ли смисъл от тази дръжка? Как ще промени пръчката? На мен по-скоро ми се струва рекламен трик! В някои сайтове ми се видя по-скъп новия модел,ще има ли разлика в цената?

tommy12

Мнение от tommy12 »

Моделът е 176М-2, цена в момента на пре-ордер я имат няколко магазина в Зенмаркет за около $140, относно дръжката ще дава разлика всичките кастинг пръчки които ползвам ежедневно са с такива дръжки от серията Poison Glorious , тази дръжка най-първо беше пусната преди години в най скъпият модел на Шимано Ултима. Зодиас-а наистина е бюджетен вариант, но цена и качество е в пъти по-добре от сега много навлизат в БГ и при мен например китайски или корейски бланки под руски или украински бранд. Например такъв бранд който го има при мен и е много агресивно рекламиран е Фаворит. Един път бях поръчал от лубопитство от ниско буджетният им модел качеството беше много лошо, криво поставени водачи и тн. В най скъпите модели на Фаворите от можеби преди година изкопираха тази дръжка от Шимано и пак го няма това усещане от Шимано, а е $400 пръчка , това по между другото. :)

https://zenmarket.jp/en/yshoppingproduc ... 907&c=2919

https://zenmarket.jp/en/yshoppingproduc ... 907&c=2919

pux
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 859 пъти

Мнение от pux »

:) Днес проведох малък експеримент с цел да установа, доколко дебелината на влакното се отразява на дистанцията при кастинг. Съществува схващане, че мултипликаторите са подходящи за дебели влакна и нещо повече - сравнено с тънките, разликите са несъществени! На теория, разлика би трябвало да има! Някои технически въведения при конкретни модели (по-малка ширина на шпулата, T-Wing, неотключваем редач), също навеждат на подобни мисли. Как обаче стоят нещата на практика?

За целта, използувах следното комбо:
- пръчка: 7', с мощност ML
- макара: Shimano Metanium с плитка и дълбока шпула
- влакна: Sunline PE, #1 и #2
- тежест: олово с форма на куршум - 20 гр.
Влакната са избрани така, че да запълнят шпулите, 2 мм под горния ръб. Знам - някой може да възрази, че експеримента не е достатъчно коректен, заради разликите в шпулите, но ако трябва да ползвам съответните влакна на реален риболов, аз бих постъпил точно така! От друга страна - дебелото влакно не може да се събере на плитката шпула, а пък тънкото запълва дълбоката не-повече от 1/4, което не е особено смислено.

Мятах със всяка от шпулите по ок 30 мин., като броих оборотите на дръжката или марките на влакното. С плитката шпула и тънкото влакно средните дистанции са от порядъка на ок. 75- 80 м. Най-добър резултат - 87 м. Със дебелото - средно 60+ м., най-добър резултат - 72 м. Т.е. ако правилно го смятам, разликата е ок. 20%, което за мен е съществено!!!

:) Любопитен детайл, свързан с един периферен показател - оборотите на дръжката. И при 2-та теста, оборотите на дръжката - респективно на шпулата са практически едни и същи. Този момент го забелязах още преди време - специално с тази конкретно макара съм правил до 180 оборота с плитката шпула и PE #1. Оттук бих направил извод, че максимална дистанция ще се постигне с най-тънкото възможно влакно, с което успеем да развием тези 180 врътки :wink:.

Експеримента е без спирачки! Дори един пул скъсява дистанцията с поне 10 м., без значение от дебелината на влакното.

Аватар
searnox
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от searnox »

Колеги и аз ще споделя малко опит. Смених пръчката от 2,09 на 2,32. Моите впечатления са красноречиви. Със същата макара и размер влакно при воблерите има несъществено увеличаване на дистанцията. Но смея да твърдя, че се постига по-лесно. Колкото и да млатех с 14гр. 10см воблер не изкарах повече от 50м. колкото беше и преди. Л миноу 66 - хеви лети на средно 52м. С клатушки обаче нещата седят по различен начин. Там доста консистентно постигам дистанци над 70м като рекордното постижение според брояча беше 86м. Шубе ме е да отхлабя още 1 спирачка да видя какво ще се случи :)

Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”