Мултипликатори

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Pet KBaita
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 04, 2019 11:18
Риболов: Байткастинг и Спининг
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от Pet KBaita »

...Ами аз се спрях на тези, защото се водят едни от най леките мултита, с леки шпули/една от многото предпоставки за ефективно замятане на леки примамки/. Абуто е със шпула малко над 10гр. и общо тегло 147 гр, а Шиманото с около 12 г. шпула и 135 гр. общо тегло /и не по маловажно - ги намерих с отстъпка от почти 40% в германски сайтове :wink: . Притеснява ме малко, че са с голямото предавателно число и двете, но не мисля, че това ще е голям проблем ако се съобразявам при воденето на примамките.
Pet KBaita
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 04, 2019 11:18
Риболов: Байткастинг и Спининг
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от Pet KBaita »

Чесно казано, от това което изгледах в интернет, Шиманото ми изглежда по прецизна изработка, но ще ми дойде със 100 лв по -скъпо, а съм сигурен че и Абуто от този клас е добро. Та въпроса ми е дали Шиманото си заслужава 100 лв > от Абуто ?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от quietriot »

Pet KBaita написа:...Ами аз се спрях на тези, защото се водят едни от най леките мултита, с леки шпули/една от многото предпоставки за ефективно замятане на леки примамки/. Абуто е със шпула малко над 10гр. и общо тегло 147 гр, а Шиманото с около 12 г. шпула и 135 гр. общо тегло /и не по маловажно - ги намерих с отстъпка от почти 40% в германски сайтове :wink: . Притеснява ме малко, че са с голямото предавателно число и двете, но не мисля, че това ще е голям проблем ако се съобразявам при воденето на примамките.
За да мяташ наистина леки примамки шпулата трябва да е под 10 грама , 6-7 гр. но има китайски леки шпули за почти всички макари.
За абу , аз лично бих си взел LT , LTZ или LTX , за шимано съм бос.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от BornToDrink »

Специално за LT имам мнение и то е, че макарата не е лоша (с добавена плитка шпула и лагери), но откак взех Zillion SV TW, Абу-то събира прах.
А откак взех и лека/плитка шпула за Дайва-та.. не виждам как бих се върнал.
Пробвал съм също и предния модел на Шимано Алдебаран и останах много очарован.

В общи линии работата с ЛТ е чувствително по-трудна спрямо горните две.
Мислех си, че всичко е наред докато не ги хванах тях.. и така.

Всичко зависи от бюджета де.
Но като цяло невъзможността да се тестват в БГ такива такъми води до купуването на не малко оборудване, което се сменя после.
Вече имам 3 мулти-та, като ползвам само 1. Което в дългосрочен план си е лоша инвестиция.
Pet KBaita
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Фев 04, 2019 11:18
Риболов: Байткастинг и Спининг
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от Pet KBaita »

Но като цяло невъзможността да се тестват в БГ такива такъми води до купуването на не малко оборудване, което се сменя после.
Вече имам 3 мулти-та, като ползвам само 1. Което в дългосрочен план си е лоша инвестиция.[/quote]
...И това прави тази местенца и хората в тях безценни за търсачите. Май везните се накланят към Шиманото.
Благодаря ви, че се отзовавате!
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от petur »

Алдебарана има няколко разновидности. Най-леката шпула май беше 7гр.с магнитна спирачка,другите са с центроубег и по-тежки шпули. Ако не е тайна дай линк за тези немски сайтове да погледна.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от quietriot »

Аз не мога да дам сравнение , защото имам само абу-та и тика и с двете се оправям еднакво добре , за мен лично съотношениято цена качество при абу , ми идва тамън по джоба , за подобна дайва или шимано щях да дам 30% повече пари, аз ги давам за други неща.
ЛТЗ е с две шпули и двете леки , там общо взето изпълняваш програма максимум в едно.
По мое лично мнение , по добро от спининга за леки примамки няма :lol: :wink:
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от BornToDrink »

petur написа:Алдебарана има няколко разновидности. Най-леката шпула май беше 7гр.с магнитна спирачка,другите са с центроубег и по-тежки шпули. Ако не е тайна дай линк за тези немски сайтове да погледна.
Аз пробвах точно тоя с центробежната, който уж е малко по-зле (и по-евтин), но въпреки това мяташе много приятно.
Последния модел ще е сигурно перфектен, но си е доста скъп наистина.
Затова предпочетох да тунинговам Дайва-та и да се приключва (дано :D ).
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от petur »

Приключване няма....
Не мога да кажа как хвърлят,говорил съм с колеги,които имат Алдебарани,но няма да коментирам.
Този 7гр.и магнит го водят за bfs, има един със старата центроубежна на Шимано,май 12 го водеха и с по-тежка шпула. Има поне един,може и два по нови модела ,които са с най-новата им центроубежна...сега не се сещам за подробности. Водят се 17и 18...май. Колегата може да види в тубата,има доволно много ревюта и обзори.
Колега сподели тези сайтове,може и по-евтини варианти да има.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от petur »

Ако нямаш допълнителни разходи,толкова се върти цената и по японските,около 550лв. За съжаление аз лично не мога да кажа как работи,не познавам и никой с този модел.
Мое не ангажиращо мнение,такава сума бих дал единствено за Алдебаран 16 с 7гр.шпула и магнита.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от BornToDrink »

Ако цените са сходни и тези пращат от Германия.. аз не бих се замислил "от къде".
Много неща са ми минавали гратис от Джапан, но влезе ли на митницата и цената отива у ряката. :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от quietriot »

BornToDrink написа:Ако цените са сходни и тези пращат от Германия.. аз не бих се замислил "от къде".
Много неща са ми минавали гратис от Джапан, но влезе ли на митницата и цената отива у ряката. :)
В София всичко що е ЕМС се спира на митница и се ходи дотам да се разправяш.
Аватар
Krisko
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 11:44
дал Браво: 30 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от Krisko »

Здравейте колеги , питането ми е относно инициалите върху мултипликаторите . Става въпрос за съкратените надписи при различните модели и фирми . Уеднаквени ли са за всички производители , и ако е така какво означават ? Примерно- CURADO 201 HG TATULA TYPE-HD200HSL .......... Ще се радвам ако някой от колегите с повече опит и знание направи примерен превод на инициалите който се поставят върху мултипликаторите . Лично на мене това би ми помагало за напред когато си избирам ново мулти , и да не допускам досадни грешки при пазаруване и не само .
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатори

Мнение от sestrata »

Krisko написа: Уеднаквени ли са за всички производители , и ако е така какво означават ? Примерно- CURADO 201 HG TATULA TYPE-HD200HSL ..........
Ами не са уеднаквени. Всяка фирма си има собствен начин за маркиране, но в общи линии следват една и съща логика. Цифрата показва размера на макарата - 50 е най-малкия (за ултралайт и лайт), 100 и 150 са масовия (медиум лайт и медиум), 200 - хеви и т.н. При Шимано цифрата "1" в края означава "за лява ръка" - например 200 е "дясна", 201 е "лява". При Дайва буквата "L" в края означава "за лява ръка", "SV"- със специална 32 мм шпула против бради, "TW" - с T-wing система за завъртане на редача. Другите букви характеризират предавателното число. При Дайва "P" - 5.4:1, "H" - 6.3:1, "HS" - 7.3:1, "XS" - 8.1:1, При Шимано "HG" - 7.4:1, "XG" - 8.5:1 но стойностите при различните модели може да се различават малко. Най-добре да се четат подробните характеристики в сайта на производителя за конкретния модел.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”