Далечни хвърляния с примамка

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от quietriot »

Трябва ти шутърка Милене тенрюто обешава да е такова това ба 7,6 ФУТА
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

Здравейте,

Получих едно плетено влакно YGK P.E Line G-Soul X8 Upgrade 150m 30lb-1.5.
и реших да пробвам кастинга с него, между другото първоначалните ми впечатления са, че е много, много гладко също така много тънко за теста си. Навих го на SV 1000 шпулата като я запълни почти цялата което се получи супер.
Кастинга беше на сухо не съм го мокрил и незнам как ще е като е мокро.

Дистанцията която постигнах с него с 14 грама Damiki блейд примамка беше 71-76 метра, макарата която ползвах беше ЛИН10.
Правя уточнение, Дамики блейд примамката е подобна на главинарите с много добра аеродинамична форма.

Искам да направя една поправка на предишен мой пост, относно новата Daiwa T3 SV макара и дистанциите които постигнах при предишните си опити.
След като пробвах новото плетено влакно реших да пробвам новата Daiwa T3 SV спокойно без да бързам, пробите ми бяха само с 14 грамовият Дамики блейд и дистанциите които постигнах бяха от 80-86 метра при безветрие.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

Правя едно допулнение и на двете макари лагерите са поменени с аир на хеджехог.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

Tomi, интересно ще е ,ако можеш да пробваш този Дамики блейд 14 грама със същите такъми, но с монофил или флоро с подобна дебелина да видим разликата.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

И понеже темата е за "Далечни хвърляния на примамки" да повдигна един въпрос - кои макари са по-добри за целта? С магнитни спирачки като Дайва и Абу Гарсия. С центробежни спирачки като Шимано, комбинирани или .... Май във форума преобладават мнения за Дайва и Абу Гарсия. Шиманото остава пренебрегнато.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

milen_ilchev написа:Tomi, интересно ще е ,ако можеш да пробваш този Дамики блейд 14 грама със същите такъми, но с монофил или флоро с подобна дебелина да видим разликата.
Май вече си го правил! Не видях, че примамката е същата!
Daiwa T3 SV8.1
Влакно - Seaguar Invizx 10lb
14 grama - 61 metra
Megabass LIN10 Origin с SV шпула която е взаимозаменяема с Т3 SV
Влакно - Sunline Shooter 10lb
14 grama - 81 metra
С плетеното дистанциите значително се увеличиха с Т3 SV. Лек спад с LIN 10!?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

Последния опит с Т3 макарата не беше с плетено, а със същият ФК като при първият опит.
С плетено не съм пробвал Т3 SV
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

milen_ilchev написа:И понеже темата е за "Далечни хвърляния на примамки" да повдигна един въпрос - кои макари са по-добри за целта? С магнитни спирачки като Дайва и Абу Гарсия. С центробежни спирачки като Шимано, комбинирани или .... Май във форума преобладават мнения за Дайва и Абу Гарсия. Шиманото остава пренебрегнато.
Някой няма ли да каже нещо за шиманото?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

Здравей,

За кой модел по точно те интересува?
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

Интересувам се по принцип. Шимано нямат магнитна спирачка, а центробежна. Интересно ми е това по-добре ли е? Или по-зле? Или все тая. Постига ли се по-далечен кастинг? И като цяло макарите им (питам за байткастерите) сравнени с Абу и Дайва.
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от ivanpl »

Не само Шимано имат модели с центробежна спирачка ;) http://www.abugarcia.com/products/impor ... s/revo-alt" onclick="window.open(this.href);return false;
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Шимано 12 Антарес е една от макарите с центробежна спирачка, в кастинг опитите ми може да видиш каква дистанция съм постигнал, за тази макара има видео в тубата един от тестерите на Шимано постига дистанция 99 метра с 6.6 фита пръчка.
Метаниума е също е центробежна спирачка и двете са отлични макари и за двете се продават БФС шпули. Иначе DC макарите са с магнитна спирачка на Шимано.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

Понеже времето беше лошо в понеделник и не ставаше за работа и риболов се заех с експерименти. Реших да проверя как работи SV шпулата с лагерите на таралежите на Риогата в сравнение с оригиналните.
Те това е водоемчето:
Изображение
Температура около нулата. Вятър насрещен нормален със умерени пориви.
Първи опит с оригиналната шпула и лагери. Лагерите смазани с масло на Дайва. Осите на шпулата смазани с високооборотна нискотемпературна грес на Шел. Влакно Шимано Антарес 0,33 реални. Пръчка Дайва Туич Стик 1,98 м. с акция 7-28 грама.
Примамката беше само една - Мепс Циклоп 1 с утежнение 10 грама
Макарата правеше между 38 и 43 оборота. При 66 см/оборот и 40 оборота прави дистанция от ~26 метра. Максимума който извадих е 45 оборота!
Смених шпулата с SV и AIR лагерите на таралежите. Лагерите смазани с ултралайт масло на таралежите. Всичко останало като на предния опит. Дистанциите се повишиха! Направих между 47 и 55 оборота, което в метри е около 33. Максимума беше 60 оборота.
Изображение
Смених само пръчката за проба дали ще има някаква разлика в дистанциите. Пръчката си е моя самоделка - евтино китайско спинингово прътле, на което съм му сменил водачите. Малко съм му намалил дължината (2,04 м.) и при изхвърляне работи с цялата си бланка.
Изображение
Дистанциите си останаха обаче същите! Само има огромна разлика в лекотата на замятане! С Дайвата все едно кося трева, а със самоделката почти не усещам натоварване в китката.
Следва продължение с едно Японско пъртле, което днес пристигна, но не ми е останало време за проби.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от milen_ilchev »

quietriot написа:Трябва ти шутърка Милене тенрюто обешава да е такова това ба 7,6 ФУТА
След кратко колебание реших да пробвам с Тенру Райз дали ще има повишение в кастинга и какво е усещането с класна пръчка.
Изображение
Изображение
Изображение
На пръв поглед пръчката е много приятна на пипане и безупречна на външен вид. Има оригинален стикер, специално издаден от асоциацията на японските професионалисти CFRJ. Япончетата са написали на бланката, че "са взети под внимание поуките от миналото". Корка е първокласен.
Заедно с пръчката пристигна и това влакно:
Изображение
0,26 се оказаха реални 0,30, което леко ме разочарова. Кантара показа 5,45 кг. Леко шокиран от точността повторих опита и този път влакното се скъса на 5,73 кг. Лошото е, че е силно разтегливо. Доброто, че цвета е от най-удачните според мен за риболов на костури. За експеримента ползвах Дайва Т3 с SV шпулата и лагерите на таралежите. Премерих и блесната с която правих и предните експерименти за да нямам съмнения. Трябваше да е малко по-тежка, но кантара показа толкова:
Изображение
Изображение
На езерото ме чакаха едни пеликани.
Изображение
И се започна едно мятане и нагласяне при умерен вятър от ляво, температура около нулата и слаб сняг.
В крайна сметка след известни опити закрепих резултата на 52-54 оборота. Това прави около 39 метра. Повече от 56 оборота не постигнах. Пробвах да мятам и само утежнението, което с вирбела е малко под 10 грама. Поради вятъра или нещо друго повече от 75 оборота не постигнах което прави около 56 метра.
Дойде ред и на моята любимка Мепс Аглия Лонг 2. За съжалени колкото и да се мъчих повече от 25 метра не можах да постигна.
Изображение
Следващия път ще пробвам с Риогата и SV шпулата със същата блесна да видя разликата.
Не можах да усетя пръчката като поведение при водене, но не беше и това целта. Но надали с това влакно ще има някаква чувствителност! Лесно се замята и не натоварва китката - така си и пише в рекламата!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от quietriot »

За дистанция пробвай с кастмастър 15 грама примерно или спринър или аеродинамичен уокър. :wink:
Ти я пробва преди мен бре , браво аз още я тръскам дома.
Другата призната шутърка е , но това подкана да си я купуваш е
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... over/volky" onclick="window.open(this.href);return false;
аз имам VKC-762M и мята уникално за кастинг пръчка.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”