Далечни хвърляния с примамка

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от pux »

Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от zee »

На цената на скъпите пръчки и макари си вземи едно ефтино дронче и си вкарвай примамките лесо и бързо на400-800м или на колкото си искаш. е не точно хвърляне но лесно и удобно :tup: :tup:
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от petur »

Ами що вместо еФтино дронче,да не си вземе евтина подводничка? Набраво да си гонка рибоците с нея?
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от karaburov »

pux написа: Съб Фев 08, 2020 16:33
Какво показва тоя клип?
Нито знаем колко е влакното,нито колко метра хвърля тоя ,да не говорим че не се вижда и какво има в края на линията..... Изброени някакви неща и до там ...
Гледаме един жълтурко,който се върти като пумпал и нищо друго.
На реката,езерото или в Гърция на морето. Колко пъти ще се завъртиш така да стигнеш 100м дистанция и няма да се умориш?????
Ютуб рекламите са едно, в реалноста е друго !
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от petur »

Напълно съм съгласен! Повечето клипчета са на база максимално изцеждане на макарата с възможно най-летящ предмет в перфектни условия!Реално ,нещата са далеч от филмчетата!
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от petur »

На мен този клип ми е доста интересен...поне на английски да беше преведен :D
https://youtu.be/cSjP0rX71gQ
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от pux »

karaburov написа: Какво показва тоя клип?
Нито знаем колко е влакното,нито колко метра хвърля тоя ,да не говорим че не се вижда и какво има в края на линията.....
Горе-долу същия коментар имаше във facebook под клипа - естествено български :lol:. Останалите към 700 коментара поздравяваха човека!

Гон Ли е достатъчно известен и мисля, че няма какво да доказва! Който желае може да вярва или пък не.

Лично аз вярвам, защото съм убеден, че подобна дистанция е възможна с посочената тежест. За мен този клип слага точка на въпроса може или не може да се метне над 100 м с бейткастер и дали с бейткастер се мята по-далеч. Който иска може да пробва докъде ще метне със 18 г. тежест, плетено #3 и пръчка 7' със спинингова макара :lol:.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от petur »

Ми аз пък лично не го знам кой е,нито ми дреме,виж оня дето мята с Дайвите го знам-клипчето дето съм постнал.
Наистина не търся да се заяждам,но тези бленувани 100м....хайде стига вече,плюс това този нито мери някак влакното-с машинка,метрирано,врътки...такива клипове даже пропускам,за мен лично без никва връзка с комфортен и реален риболов.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от petur »

Извинявам се,че пиша пак..но малко се жегнах за българското писане..
Тези дето са го поздравили...ако ги почнат родните алоизмамници и долните гащи ще им вземат!
П.с. колко PE lb-m събира тази mgl шпула? Щото набързо мернах,че на Антарес А събира 40lb-80m.
а това пе 3 го дават към 60!!!
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от pux »

petur написа:П.с. колко PE lb-m събира тази mgl шпула? Щото набързо мернах,че на Антарес А събира 40lb-80m.
а това пе 3 го дават към 60!!!
Това за либрите и метрите е обяснено на 1-ва страница в тази!!! тема :wink:. А иначе, и 2-те макари от теста събират точно 100 м., 0.285, по каталожни данни. Вероятно затова пича ползва PE 3, което е с такъв диаметър.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

petur написа: Пон Фев 10, 2020 9:42 На мен този клип ми е доста интересен...поне на английски да беше преведен :D
https://youtu.be/cSjP0rX71gQ
Натискаш CC> Settings > Subtitles/CC > Auto Translate > English or Bulgarian :)
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от tommy12 »

Зависи кой как го възприема и тълкува видеото! Иначе по-скоро показват че двете макари са лонгкастери с новите МГЛ3 шпули и СВС спирачки.
Иначе по нагоре мненията ми звучат, че "има само една истина и това е моята" или "сигурно ни лъжат", или "ако не ловиш на реката или в Гърция значи не става нищо".
Аватар
karaburov
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 13:04
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 288 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от karaburov »

pux написа: Пон Фев 10, 2020 11:41
karaburov написа: .
Гон Ли е достатъчно известен и мисля, че няма какво да доказва! Който желае може да вярва или пък не.

Лично аз вярвам, защото съм убеден, че подобна дистанция е възможна с посочената тежест. За мен този клип слага точка на въпроса може или не може да се метне над 100 м с бейткастер и дали с бейткастер се мята по-далеч. Който иска може да пробва докъде ще метне със 18 г. тежест, плетено #3 и пръчка 7' със спинингова макара :lol:.
Това ми звучи както като бяхме деца.Щом се скрахме и почвахме да говорим кой баща е по силния.Говорихме за твоя метраж,ти почна да месиш някви си Гонг еди къв си и дзян зда мин.....Не отговори на въпроса ми,колко пъти ще се завъртиш в нормален риболов да метнеш така 100м(бленувания кастинг)Не отоговори и колко риби ще хванеш като мяташ само с олово без примамка,за да може да достигаш заветните 100м?
Относно ПЕ влакната и номерациите,това е неуместно ,всички знаем,че това е едно от големите предимства на бейткаста(ползването на по дебели влакна и това,че не пречат на кастинга)
Това ,че някой си жълтур хвърля 100м(предполагаеми) значи ли,че ще хвърлиш и ти толкова? Или същия тоя пумпал ще може ли да направи като твоите воблери?
Общо взето не доказа нищо реално с твои доводи и аргументи а си изми ръцете с жълтура.Това за мен значи ,че се скри от думите си и зад жълтура.Което само о себе си ми отговори на въпроса относно метражите описани от теб,че са не реални!
Няма да коментирам повече,че да не би да се изложите повече пред онлайн аудиторията!

tommy12 написа: Пон Фев 10, 2020 17:31 .
или "ако не ловиш на реката или в Гърция значи не става нищо".
Това,че ходиш на състезания не ти дава право да "гледаш от горе и пишеш с надсмешка"
Ти къде ловиш освен на река,море и езера(язовири) на стадиона ли? Щото ние на стадиона не ловим,а само къде има вода....
:fish6:
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Далечни хвърляния с примамка

Мнение от pux »

karaburov написа: ...Говорихме за твоя метраж,ти почна да месиш някви си Гонг еди къв си и дзян зда мин.....Не отговори на въпроса ми,колко пъти ще се завъртиш в нормален риболов да метнеш така 100м(бленувания кастинг)Не отоговори и колко риби ще хванеш като мяташ само с олово без примамка,за да може да достигаш заветните 100м?
Относно ПЕ влакната и номерациите,това е неуместно ,всички знаем,че това е едно от големите предимства на бейткаста(ползването на по дебели влакна и това,че не пречат на кастинга)
Това ,че някой си жълтур хвърля 100м(предполагаеми) значи ли,че ще хвърлиш и ти толкова? Или същия тоя пумпал ще може ли да направи като твоите воблери?
Общо взето не доказа нищо реално с твои доводи и аргументи а си изми ръцете с жълтура.Това за мен значи ,че се скри от думите си и зад жълтура.Което само о себе си ми отговори на въпроса относно метражите описани от теб,че са не реални!
Няма да коментирам повече,че да не би да се изложите повече пред онлайн аудиторията!
:shock: Мислех, че коментираш клипа - не колко мятам аз! Колко мятам аз съм писал по-преди - възможно най-добросъвестно и обективно. Не мога да се въртя така с кастинг въдица - все още :). Но със спининг мога и някои хора са го виждали на реален риболов :wink:. Риби хващам колкото мога, старая се да са повече и понякога дистанцията помага, мятам както намеря за добре според условията и настроението ми :). Това, че Гон Ли мята толкова означава единствено, че може да се метне на подобна дистанция и вероятно всеки който опитва старателно би постигнал сходен резултат.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”