Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравейте,

Искам да споделя с вас колеги този къстъм родбилдър който е от Румъниа, от доста време стои на сайта на Матаги с неговите къстъм пръчки, дори и в ТТ. На сайта му може да се видят цени на бланки например една от топ бланките на Финикс цената и като в US явно не надува цените.
Много колеги има от Русе, можеби ще е много близо за тях. Къстъм пръчките ги прави в Японски стил много изчистени с Матаги компоненти.
Това му е сайта:http://asavacustom.com/en/
А ето i малко снимки на негови пръчки, едно допълнение топ бланката която предлага е на Финикс К2 , супер лека стегната връх на сладоледа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Пишете ако някой реши да си поръча, при мен транспорта идва доста скъп $100-$150 и затова се отказах исках пръчка на К2 бланка.
Разбирасе и спинингови пръчки прави.

Това е сайта на Финикс могат да се видят цените на бланките, а и че няма разлика, също коя бланка за какъв стил е.

http://www.phenixrods.com/index.php?mai ... page&id=23" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от smog »

Страхотен линк Томи! Първата снимки е моя тип дръжка :D. Ще го подпитам май за някои неща:)
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

http://megafishing.bg/product/3737/st-c ... irect_link

Някой да знае тези пръчки някакво специално предназначение ли имат или си е стандартна кастингова въдица?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Пръчката е за сьомга акцията е модерирана това означава че под напрежение работи по цялата дължина на бланката или както се казва параболик.
За какви примаки и каква риба искаш ловиш с нея?
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Аз се чудех за какво е, иначе на Дунава за распер ми се ще от лодка, явно с воблери, но ако е с много тясно приложение не става.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Румънеца го разпитвах- от двуделните бланки има само на сен кроа премиер.На финикс само едноделни. За около месец е изработката.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Аз съм фен на едночастните пръчки, но ако ти си харесал спинингова пръчка на St. Croix на която бланката ти допада и е на две части, билдъра може да ти направи къстом кастингова пръчка на тази бланка, разликата е само в поставянето на водачите трябва да са от горната страна на спaйна na blankata и разбирасе различния макародържач.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

От двуделните спинингови ми предлага Т-Russel, твърди че са японски, на мен не ми говорят нищо. То и аз харесвам едноделни/никога не съм имал/, ама не знам защо при нас не са популярни.Сигурно заради транспорта.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Не съм ги чувал и аз. Попитай билдъра за повече информация за тези бланки, например колко модулен е карбона колко тежат и на каква дължина,цената и тн., а иначе много неща не са популярни при нас. Имаше тема за St. Croix пръчките и вносителя, след толква изписана критика от колеги, той пак си знае неговата си политика на търговия.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Намерих ги бланките на каталога на Матаги, сигурно са Японски, от 19 страница натам можеш да им видиш параметрите на бланките. Явно ги пазарува от Матаги. Аз това което бих избрал на две части бланка нищо че са saltwater са следните:

TR76 Super Shore ML или M power в зависимост от прмамките които ще ползваш.

Дръжката ще искаш да ти я направи по дълга или по къса в зависимост какви примаки ще ползваш ако туичинг една идея по къса и тн. Трябва да ти допада на теб затова е къстъм пръчка, да ти радва душата.

Каталога:http://issuu.com/jonylarri/docs/matagi_ ... 2012_japon
Параметрите на споменатите бланки са на 19 страница под средата на страницата.
Имай предвид че малко на изуст говоря не съм ги пипал никога тези бланки, да не стане да те подведа и да останеш разочарован.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Благодаря за инф. , обаче се настройвам на едноделна на феникс. Вече имам и приблизителните цени на всичко. Иска да получи 70% предварително за да почне, така, че като съм събрал парите ще действам. Все пак обаче онова Kokanee , ако го спазаря за около 200лв. заслужава ли си ?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Не си заслужава тая бланка ще те ограничи само с един вид примамки, като акция търси нещо медиум фаст или регулар фаст ако няма тогава само фаст.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от bat.galin »

Проблемът с този румънец е по-скоро транспортните разходи, отколкото моделите бланки или времето на изработка.
Той е в Тимишоара, което е на границата с Унгария, а бланките - примерно MHX или Т-Russel - в Япония или Щатите.
(Т-Russel, казва румънеца, са най-леките блани в момента в света, 33гр - 57гр за сериятаTR76 Salt Water Shore, стр. 21, която ме интересува)
Преди да стигне въдицата в бг трябва да мине през Румъния, за да се върже и от там се получава осезаемо, според мен, оскъпяване.
Макар и аз да харесах много работата му, липсата на наличности е наистина проблем.
Считам, че би си оказало по-евтино да се поръча изработката при Мaмору Матаги и готовата въдица да се изпрати от там до бг.
А и човекът си има форма с данните на елементите, които клиента желае да се вградят във въдицата и не вярвам да обяви някакви космически цени за изработка - http://www.matagi.co.jp/customrod.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
valeshkov
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 18:54
Местоположение: Бяла Слатина
дал Браво: 13 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от valeshkov »

Здравейте виждал съм негови работи във световните форуми, явно е доста добър.Миналата година се опитвах да се свържа със него но не успях ,не ми отговори,исках да си купя бланка на MHX и си я купих от производителя.Във BG също можеш да я вържеш най вероятно,
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от shkarcheto »

Румънеца Андрей Сава си има цена на всичко, при това ако му дадеш фирма рег по ДДС ще ти изпрати пръта с 24% отстъпка, това я техното ДДС. Транспорта не мисля, че е скъп, така че избор всеки му. За изработката на пръта като махнеш материалите взема от 65 до 95 евро, което за мен е нещо много добро, за човек ценящ труда си и изработката.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”