Въпрос за бюджетен комплект

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от Joro G »

Здравейте моля за вашата препоръка за мулти и въдица ,че идват празници.Мисля си за кастинг въдица за леки примамки и за джиг . Никога не съм ловил с мултипликатор ,но от лятото съм с каяк и мисля че ще е по удобно то спининг с инерциона макара.Благодаря предварително. :tup:
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от bad_boy »

Бюджетен комплект, леки примамки и джиг са малко несъвместими :wink:
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от Joro G »

Не разбрах кое точно е не мислимо ?Никога не съм ползвал мулти и не знам дали ще свикна и дали ще ми е удобно ,затова мислих да си подаря нещо не скъпо ,за проба.Все пак си мисля че не е лошо човек да пита знаещите ,а не да открива топлата вода.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от tommy12 »

Здравей колега,

Колко грама са най леките примамки които искаш да ползваш?
Както и джигове?
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от sestrata »

С бюджетен комплект (до 100 лв) няма да мяташ леки примамки. Няма и да ти хареса. Според мен са необходими поне 200 лв, за да мяташ нормално тежки примамки (над 10 гр) и два пъти повече, за да почне да ти харесва бейткастинга.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от Joro G »

От и 200лв си е бюджет. Под по - евтин нямах в предвид да купувам боклуци. То за тази болест няма лечение ,когато се замисля колко пари съм похарчил " Мани бегай " . Поразгледах и под форума видях и с какво сте се оборудвали да ти потекат лигите . Не ми се ще да скачам толкова високо, не знам дали въобще ще се справя. Имам спининги 2бр единия е 10-30 гр. другия 20-40гр. та си мислих за съвсем леки примамки до 15гр .
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от bad_boy »

Колега проблема ще ти е да мяташ примамки под 7-10 грама с евтин кастер комплект било то и до 200 кинта! Освен това пръчките за джиг са с различни параметри от тези за воблери :wink: . Определи бюджет който смяташ да похарчиш, кажи какви риби, на какво искаш да ловиш (важна е по-скоро долната граница на примките които ползваш) и къде смяташ да ловиш, за да видим дали ще намерим нещо да ти препоръчаме което да ти вътрши работа.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от quietriot »

най евтиното което се сещам е абу гарсия :
пръчка вендета 7,6 5-20 пръката май около 100лв.
и мулти абу гарсия някое от про серията до 150 лв.
и почваш да тренираш , по надолу вече не става.
примакки под 10 гр.няма да можеш да хъвърляш на повече от 10 м примерно :mrgreen:
Joro G
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 18:10
Риболов: На плувка

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от Joro G »

За тази ли говорим http://www.cockeri.com/bg/hunting-shop/ ... combo.html" onclick="window.open(this.href);return false;. А иначе мисля да я ползвам за кефал и костур ,аз за примамки от 10гр. нагоре имам.Разбрах че за джиг и кастинг са различни.И мултито е за лява и дясна ръка, но кое точно се гледа с коя ръка въртиш?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от quietriot »

Joro G написа:За тази ли говорим http://www.cockeri.com/bg/hunting-shop/ ... combo.html" onclick="window.open(this.href);return false;. А иначе мисля да я ползвам за кефал и костур ,аз за примамки от 10гр. нагоре имам.Разбрах че за джиг и кастинг са различни.И мултито е за лява и дясна ръка, но кое точно се гледа с коя ръка въртиш?
ни се отваря
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от sestrata »

Колега, пак повтарям, не става с евтина макара да мяташ малки примамки за кефал. И не защото се правим на интересни. Прочети внимателно темите в подфорума,чети и чужди форуми, за тази цел е необходима много лека шпула, с каквато бюджетните макари не разполагат. Приготви сe за макара Revo LT, Daiwa PX68, Daiwa Alphas, Shimano Core 51, Shimano Aldebaran, които се в съвсем друг ценови клас.
---Макара за лява ръка значи, че въртиш с лявата---
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от Мунчо »

Дали, колега, с кУрадото ще може да метне нещо в диапазона 8-10 грама, или просто го объркваш? Въпреки, че още не съм изгорял, аз доста почитам по въпроса, за да се ограмотя доколкото ми позволява капацитета и съм останал с впечатление, че тази макара май минава по-встрани от лайтовия клас...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
cronos39
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Авг 08, 2012 13:43
Риболов: spinning

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от cronos39 »

Здравей колега ,имам тази макара откакто се появи.Този модел вече не се произвежда ,но мисля че може да се намери.Изхвърля 8гм ,че даже и по малко ,не съм сменявал нито лагери нито бобина.Аз мисля че за парите си е отлична.На скоро пуснаха на пазара новия ммодел Chronarch CI4 ,тук в Испания се продава за 190€,не е нужно да се харчат безбожни суми за да се изпита удоволствието от baitcastinga.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от sestrata »

Без да съм ползвал двете макари, на база прочетено по форуми, Abu Revo LT би се справила по-добре с леките примамки от Chronarch CI4 за по-малко пари. А за 190 евро се купува DAIWA Alphas 105HL Finesse Custom - JDM

http://www.ebay.com/itm/DAIWA-Alphas-10 ... 4617920e06
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”