Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Хариус написа:....... Но тук говорим за граница 100 и нагоре, така че за мен е неподходящ, и избора се свежда до C4 или Jrkbaiter. Който не вярва може да отвори да попрочете скандинавци, руснаци, американци... с какво ловят на джърк. ......
Да абсолютно вярно е че всички те използват почти само мултита тип "бъчонки",явно има причина но напоследък май нещата започват да се променят може би с помощта на качествените материали и естествено по висока цена.Виж Клайс Клаесон (Svartzonker) какво използва за 210гр примамка като не я води само с макарата а има и удари от време на време
Явно и от нископрофилните има много здрави.Заглеждам всички ,ще видим !
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от valeri hinkov »

Кво се разправяте, просто вижте шведските сайтове какво предлагат за джерк и тва е. Имат дори раздели джеркбайт риболов! Те са го преценили, практикуват джерк риболова от миналия век а и също така имат собствена марка за мултита . Те също така са една от най-щукарските страни. И щуката при тях е основен хищник. Дори децата там ловят на джерк.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от valeri hinkov »

Тошо мани го тоя гей. Той е представител на Абу и Звартзонкера и им прави реклама. Тва мулти е по скъпо и сравнително нов модел и за тва гледа да го рекламира. Другото което забелязах за тоя е че лови основно на всекакви силиконови варианти е не е толкова дърпач, предимно го тегли. Иначе тва Рево Торо дет лови с него го дават шведите в джерк разделите си. Явно е най-мощния нископрофилен модел на абу. Но ако гледаш други независими клипчета то ще забележиш, че винаги показват и демонстрират джъркбайтера.
А и тоя като го гледаш на филмите на канал гратис ще видиш, че другите джъркисти ловят предимно на бъчвета. Като Штефан Трумстед винаги лови само с бъчви.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от yuri todorov »

А ДАНО ХВАНА написа:........................Явно и от нископрофилните има много здрави.Заглеждам всички ,ще видим !
Още в началото на темата стана дума за тях,
yuri todorov написа: От нископрофилните версии на Абу единствено Revo Torro и производните му - стария BigShooter и настоящия NaCl, като конструкция и здравина са подходящи за примамки до 4 - 5 унции.
Те наистина са доказано здрави и стават и за тежки джъркбайтове!

Ще добавя още че в техническо отношение и като параметри, има съвсем минимални разлики между Revo Torro е Амбасадор С4. Просто едната е нископрофилна а другата раунд.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от sestrata »

Хариус написа:Павка, не се превъзбуждай толкоз, и не виждам защо толкова се смееш? ...Но който го влече, е свободен да послуша теб и съответно: купува, пробва, убеждава се, че не става, продава във форума....и после взима каквото трябва 8)
В тази връзка:
Щом си готов, отсега започвай да хвърлш джъркове между 60-150 грама /дано да имаш такива в кутиите, ако не ще си вземеш/ и след две години ще видим резултата :lol: Но ще трябва да се прежалиш да ловиш само с такива примамки, а не просто от време на време да ги мяташ, става ли? Но едва тогава вече ще имаш позиция и основание за твърдението си, защото това в момента от твоя страна са /без да се засягаш/ празни приказки, без покритие. Даже ако се справи добре може и аз да си взема :lol: , знае ли човек накъде ще го духне вятъра :wink:
Айде сега... познаваме се от доста години, пък май се засегна. "Празни приказки, без покритие" е наистина обидно, когато става дума за макари с които ловя интензивно в тежки условия по р. Дунав, с тежки примамки и извадили много риби. Разглобявам ги за обслужване редовно и знам отлично какво има вътре - изключително качествени детайли, да оставим настрана изцяло металните корпуси. Позволи ми като инженер да знам кога един механизъм е здрав и кога не - все пак с това си вадя хляба.
Да жертвам две години от живота си за да доказвам нещо очевидно е безсмислено. Ако трябва да ловя по две години със всеки модел, няма да ми стигне живота (то и без това доста намаля...) Но понеже си по-млад и си голям циция мога да ти предоставя Курадото (201DHSV) за две години да го товариш колкото искаш. Условието е да го пращаш при мен за обслужване всеки два месеца (за моя сметка разбира се). :)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от Хариус »

sestrata написа: Айде сега... познаваме се от доста години, пък май се засегна. "Празни приказки, без покритие" е наистина обидно, когато става дума за макари с които ловя интензивно в тежки условия по р. Дунав, с тежки примамки и извадили много риби. Разглобявам ги за обслужване редовно и знам отлично какво има вътре - изключително качествени детайли, да оставим настрана изцяло металните корпуси. Позволи ми като инженер да знам кога един механизъм е здрав и кога не - все пак с това си вадя хляба.
Съжалявам ако съм те засегнал - не съм имал такава цел, нито пък аз съм се засегнал. Не поставям под въпрос и компетентността ти. Под "празни приказки, без покритие" имах предвид, че поставям под съмнение използваните от теб примамки! Знам, че ловиш в тежки условия, вероятно и с тежки примамки щом казваш, но мисля че това е малко по-различно от наистина тежки примамки. Сега, ако ще влизаме в нова дискусия кой-какво разбира под тежки примамки /предните си постове казах какво АЗ разбирам/ то оттук-нататък аз съм пас...не ми се спори.
sestrata написа: Да жертвам две години от живота си за да доказвам нещо очевидно е безсмислено. Ако трябва да ловя по две години със всеки модел, няма да ми стигне живота (то и без това доста намаля...)
Това бяха твои думи – каза, че си готов, което за мен означава, че си готов :) А готовността за мен означава поне 2 години наблюдение върху макарата, при риболов с джъркове. Ако за теб означава друго, значи не съм те разбрал, но не си и пояснил какво точно разбираш под „Готов съм”.

sestrata написа: Но понеже си по-млад и си голям циция мога да ти предоставя Курадото (201DHSV) за две години да го товариш колкото искаш. Условието е да го пращаш при мен за обслужване всеки два месеца (за моя сметка разбира се). :)
Ами аз понеже съм "циция" в момента съм си поръчал новия C4, ей така да си имам да си харча, и ако случайно стария сдаде багажа. Знам, че и той не е от най-скъпите, ама все някак ще гледам да преглътна подигравките :lol:
Колкото до Курадото, съжалявам, но нито желая да ми го предоставяш, нито да си го купувам, нито пък искам да ловя с него.всеки е повече от свободен да си го закупи и съответно да каже дали става за джърк. Ама под "джърк" имам предвид наистина такива, а не някакви "джъркчета" до 40-50 грама да речем.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от sestrata »

Добре, явно не сме на едно мнение, но все пак в духа на темата нека да изясним какво се разбира под "сдаде багажа". Изпрати ми старата си макара BCX, която вече e "сдала багажа" да я инспектирам.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1465 пъти
получил Браво: 2191 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от b_lomsky »

Под "сдаде багажа" сигурно трябва да се разбира, че ако преди е прехвърлял ТИР по дължина, сега не може да прехвърли колело по ширина :D .
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от Хариус »

sestrata написа:Добре, явно не сме на едно мнение, но все пак в духа на темата нека да изясним какво се разбира под "сдаде багажа". Изпрати ми старата си макара BCX, която вече e "сдала багажа" да я инспектирам.
Аз знам какво му е станало, защото го отворих, за да си поръчам част. Съжалявам, но от колегиална гледна точка към Владо /представителя на Видракс за София/, не мога да изложа фактите тук. Човека беше коректен с мен и ми го смени с чисто нов, за което съм му благодарен, а стария съответно остана при него.
Продължавам да мисля, че моделът за парите си не е лош избор за джърк, но вероятно му трябва повечко внимание за поддръжка и почистване, а аз признавам си не му отделих такова, та може донякъде и в мен да е причината. Не че и на Ц4 му отделям, ама него нямаше как да не го отворя, защото както вече казах престоя известно време на дъното на един гьол :lol: Та и него го разкостих, колкото да изсъхне, да го почистя и да му сложа малко смазчица, и колкото да се убедя за пореден път, че най-хубавите неща са най-прости :wink: Но да ти кажа въобще няма и да му треперя, колкото изкара толкова. Като спре, вадя новия от гардероба и продължавам, стария за части или за украса и те така.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от valeri hinkov »

sestrata написа:
zx7r написа:...а колко макари могат да намотаят 100м такова влакно?
Ще ти отговоря. Почти всички стандартни бейткастери навиват 100 м /50 lb брейд:

А още толкова побират около 80 м /50 lb, което е предостатъчно за джърк.

Опа, виждам сериозна причина да не ловя с нископрофилните!
Не ми е достатъчно за джърк това,което си дал. Ами аз като ползвам 80 либри, кво да правя?
За сега риболовствам само с C4 и JB и понякога,като метна с всичка сила някой по летящ джерк и след падането забелязвам, че в мултито почти нищо не е останало от линията, Значи тия с с такава вместимост за мен отпадат веднага. Аз по тази причина преди време се отказах да си купя Калкута 201 по простата причина , че ми се стори малка бобината, въпреки, че е бъчва.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от tommy12 »

Здравейте,,

Във фундаментална заблуда e всеки който мисли, че само бъчонките стават за джърк,в предишният ми пост бях написал, че се ползват бъчонките заради ниското им предавателно число при големите размери и от там по голямата "cranking power". От доста години има ниско профилни бк с голям капацитет на шпулата и по ниско предавателно число. Аз от както пуснаха Daiwa Z2020 само нея ползвам и то с примамки от 180 грама само и в много редки случаи нещо по леко от по 15 грама, което показва, че е много универсална макара. Също може да събере 90 метра 80лб плетено които са предостатъчни та дори и за джърк.
На първото видео джапанката ползва ниско профилен бк Abu Garcia, а тежеста на примакта е 300 грама.
На второто видео джапанката ползва Daiwa Z2020, тежеста на примамката е 180 грама.
На третото видео макарата е Shimano Calais, а тежеста на примаките е от 60 грама до 150 грама.
Всички риболовци на видеата са прота или дизайнери на примамки.
Също не мислай че руснаци или шведи тяхното мнение е миродавно, от край време само копират.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от Хариус »

tommy12 написа:Здравейте,,
Във фундаментална заблуда e всеки който мисли, че само бъчонките стават за джърк,в предишният ми пост бях написал, че се ползват бъчонките заради ниското им предавателно число при големите размери и от там по голямата "cranking power". От доста години има ниско профилни бк с голям капацитет на шпулата и по ниско предавателно число. Аз от както пуснаха Daiwa Z2020 само нея ползвам и то с примамки от 180 грама само и в много редки случаи нещо по леко от по 15 грама, което показва, че е много универсална макара. Също може да събере 90 метра 80лб плетено които са предостатъчни та дори и за джърк.
На първото видео джапанката ползва ниско профилен бк Abu Garcia, а тежеста на примакта е 300 грама.
На второто видео джапанката ползва Daiwa Z2020, тежеста на примамката е 180 грама.
На третото видео макарата е Shimano Calais, а тежеста на примаките е от 60 грама до 150 грама.
Здравей,
И на трите видея хората хвърлят със суимбайтове, които предполагам знаеш, че се различават по водене от класическия джъркбайт. Обърни внимание на първите две видеа как се води примамката: без резки/тежки удари, което пък е типична проводка за доста от джърковете. Ясно се вижда, че играта я придават, променяйки скоростта на обиране, така че мултито въобще не се товари от тежестта на примамката. Всъщност, тук става дума за малко по-различен тип примамки.
tommy12 написа:Също не мислай че руснаци или шведи тяхното мнение е миродавно, от край време само копират.
Недей така, специално по отношение на този риболов, са доста по-напред от японците.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от Владимир »

Не е ли по-важно,колко е обемна и дълга примамката а не теглото и.....Аз,ако имам 20 санта джърк,който тежи 60грама,значи ли,че не ловя баш на джърк?Тва да не е сайта на Надин бре,само за тeгло говорите....Основното е размера а не теглото,тва си е спининг риболов,няма разлика.Както има воблери за пъстърва 7см и само 4 грама,така има и с 6-7 грама тегло на същия размер....Ако ползвам по-лекия,кво няма да хвана ли или ще изглеждам несериозно.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от Д-р Флекс »

Ще изглеждаш несериозно, колега Владимир. :D
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Владимир написа:Не е ли по-важно,колко е обемна и дълга примамката а не теглото и.....Аз,ако имам 20 санта джърк,който тежи 60грама,значи ли,че не ловя баш на джърк?......
Не е по важно колко е дълга и обемна примамката!Имам джърк който е дълъг ,обемен и тежък а се води с много ,много леки чуквания-минимално натоварване в макарата.И обратно по малки и по леки които искат сериозни удари по тях,но тези въпроси ще ги нищим като отвори "Pike" новия подфорум .И със Салмо Слайдер 10см 50гр пак си джеркваш какво като не го джасаш силово,ловиш си на джърк.Тука обсъждат кои макари са по здрави и издръжливи и събират нормални метри дебело влакно,защото който лови само на джърк основното с което трябва да се съобразява са силните удари по повечето джъркове и произтичащото натоварване във възлите, поводите и макарата!Не ми се изясни въпроса защо за джърк се използват в пъти повече бъчонките от нископрофилните поне в Европа е така?
valeri hinkov написа:Тошо мани го тоя гей. Той е представител на Абу и Звартзонкера и им прави реклама.......
Маани как обиди човека бързо, бързо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Все пак известен е в джерк средите и създател на тежки и големи примамки ,
едва ли ще си позволи фалшива реклама на нископрофилен модел :D
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”