Бейтфинес

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от stancom »

Абе, като си нагазил, не виждам пръчка с която ще ти е комфортно да замяташ директно от долу . Е не говорим за тези които стават като химикалка :D
Аз не мога да ловя риба !!!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

Съгласен съм, но то ако си нагазил в общи линии имаш "периметър" за кастинг. :)
Имам тази ~1.5м и 1.98m~ за реки, 1.98м е приятна за например долното течение на Янтра и подобни, но пъстървови и малки кефалски реки... малката пръчка е пръв избор.
Отделно, че се събира в багажника под кората и винаги е на пост, готова за бой, но без да пречи. :lol:
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от kontev »

Късата въдичка вече е факт и е тествана, бланката е едноделна, North fork(G.Loomis) 4.6' 1-4g . Съвсем уекинко я удължих откъм дръжката. С тази дължина определено се правят по-лесно сайд и ъндърхенд кастове в тясно пространство, дори когато си нагазил. Питчването е по-тегаво, но ъндърхенд каста го замества напълно, понеже е възможен с изцяло права пръчка(без страничен наклон). С това пръчле, вече минавам и под 2гр, въпреки, че още ми е тегаво и не съм достатъчно точен с по-леките грамажи. Та така, за малки рекички, с леки примамки, според мен тази дължина е удачна. На средни и по-големи реки, ще си ловя с 6-футовата, освен, когато са съвсем маловодни.
P1240211_v1.JPG
P1240211_v1.JPG (169.67 KiB) Преглеждано 3164 пъти
P1240219_v1.JPG
P1240219_v1.JPG (119.47 KiB) Преглеждано 3164 пъти
P1240221_v1.JPG
P1240221_v1.JPG (183.75 KiB) Преглеждано 3164 пъти
P1240336_v1.JPG
P1240336_v1.JPG (172.26 KiB) Преглеждано 3164 пъти
P1240347_v1.JPG
P1240347_v1.JPG (229.11 KiB) Преглеждано 3164 пъти
P1240378_v1.JPG
P1240378_v1.JPG (185.42 KiB) Преглеждано 3164 пъти
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от stancom »

Вие сте големи музовири :twisted: запалихте ми фитила и по този риболов :(
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от yuri todorov »

те тия "музовири-те".....не са ли по-скоро по отказването ....не по "запалването".... :mrgreen:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

stancom написа: Чет Ное 21, 2019 10:50 Вие сте големи музовири :twisted: запалихте ми фитила и по този риболов :(
Ми много ти е къс фитила Трифонов :)
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от stancom »

Мани, ами и изгорях :oops:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от yuri todorov »

Не е чак толкова страшно и т.н...!

Остава да избереш дали предимно ще гледаш да ловиш или "ще наблягаш" на показноста! 8)


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от stancom »

Такъми вземам за да ловя с тях, а и рядко където се завирам има някой друг. Та точно това се оказва и проблем. Поне 50% от излетите ми са с дребни воблерчета от типа Страйк про нано , Бъг миноу и Риджи 35, а тях не успявам да ги хвърля в реални условия :( Клатушки от 2,5 , 3 и 3,5 грама ги хвърлям горе-долу, но воблерчетата нещо не успявам. Още по време на полета започвам да брадясвам, предполагам е от по рязко замахване и неправилни настройки, но ако усиля настройките и хвърля по плавно не летят. За точност за сега не говоря, но това мисля че ще го докарам. Та ще поизчакам със крайните мерки до като се видя с тоя-оня кастингист, за да не откривам отново топлата вода, но имам силното предчувствие, че ще ми се наложи да пусна такъма за замяна за нещо спинингово :?
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от kontev »

stancom написа: Вто Дек 03, 2019 13:26 Такъми вземам за да ловя с тях, а и рядко където се завирам има някой друг. Та точно това се оказва и проблем. Поне 50% от излетите ми са с дребни воблерчета от типа Страйк про нано , Бъг миноу и Риджи 35, а тях не успявам да ги хвърля в реални условия :( Клатушки от 2,5 , 3 и 3,5 грама ги хвърлям горе-долу, но воблерчетата нещо не успявам. Още по време на полета започвам да брадясвам, предполагам е от по рязко замахване и неправилни настройки, но ако усиля настройките и хвърля по плавно не летят. За точност за сега не говоря, но това мисля че ще го докарам. Та ще поизчакам със крайните мерки до като се видя с тоя-оня кастингист, за да не откривам отново топлата вода, но имам силното предчувствие, че ще ми се наложи да пусна такъма за замяна за нещо спинингово :?
Станко, иска си време и упорство, не става за неколко риболова, особено с по-малките грамажи. Моят съвет е за момента да увеличиш една идея теглото и размера на примамките и да използваш предимно по-добре летящи такива, има и воблерчета, които летят добре. Постепенно ще свалиш обратно грамажа, но докато добиеш рутина е добре примамките да са по-летящи и малко по-тежки, ако са воблери, да са поне по 3.5-4гр, да речем.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от milen_ilchev »

stancom написа: Вто Дек 03, 2019 13:26 Такъми вземам за да ловя с тях, а и рядко където се завирам има някой друг. Та точно това се оказва и проблем. Поне 50% от излетите ми са с дребни воблерчета от типа Страйк про нано , Бъг миноу и Риджи 35, а тях не успявам да ги хвърля в реални условия :( Клатушки от 2,5 , 3 и 3,5 грама ги хвърлям горе-долу, но воблерчетата нещо не успявам. Още по време на полета започвам да брадясвам, предполагам е от по рязко замахване и неправилни настройки, но ако усиля настройките и хвърля по плавно не летят. За точност за сега не говоря, но това мисля че ще го докарам. Та ще поизчакам със крайните мерки до като се видя с тоя-оня кастингист, за да не откривам отново топлата вода, но имам силното предчувствие, че ще ми се наложи да пусна такъма за замяна за нещо спинингово :?
Колега, каква макара и пръчка ползваш? Под 2-3 грама си е тегаво! Много малко макари го могат. Най-голямо значение има теглото на шпулата.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от stancom »

Макарата е Daiwa T3 AIR
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от kontev »

Шпулата май е под 7гр, което позволява много леки примамки, но си иска време и практика. Ако все пак не ти достигне упорството и решиш да я продаваш, обади ми се :lol:
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от milen_ilchev »

stancom написа: Вто Дек 03, 2019 18:49 Макарата е Daiwa T3 AIR
С тази макара не трябва да имаш проблеми с примамки от 2 грама нагоре. Работи за начало само на max brake докато и свикнеш. С тенсионата спирачка само обираш луфта на шпулата, без да я стягш. Смазването на лагерите също може да е проблем. Ако маслото не е ултра лайт, кастинга ще е слаб.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

stancom написа: Вто Дек 03, 2019 13:26 Такъми вземам за да ловя с тях, а и рядко където се завирам има някой друг. Та точно това се оказва и проблем. Поне 50% от излетите ми са с дребни воблерчета от типа Страйк про нано , Бъг миноу и Риджи 35, а тях не успявам да ги хвърля в реални условия :( Клатушки от 2,5 , 3 и 3,5 грама ги хвърлям горе-долу, но воблерчетата нещо не успявам. Още по време на полета започвам да брадясвам, предполагам е от по рязко замахване и неправилни настройки, но ако усиля настройките и хвърля по плавно не летят. За точност за сега не говоря, но това мисля че ще го докарам. Та ще поизчакам със крайните мерки до като се видя с тоя-оня кастингист, за да не откривам отново топлата вода, но имам силното предчувствие, че ще ми се наложи да пусна такъма за замяна за нещо спинингово :?
Ти си взел комплекта на Митко смока , който е много готин , но с тази пръчка не можеш да хвърляш тези примамки , тя е за малко по тежички направена и по твърда , щом на Тетевен не се гънеше в течението, а за 2 гр , примамки се ползва друга по мека пръчка, която да може да изстреля примамкта с камшичен удар на върхът, аз съм правил такава от мачово коляно най-горното и дръжка в него и мята конфортно и грам , но да няма никакво течение защото става на лък , имам и такъв кардиф ареа за случая , но той е цифра и пак става на лък в течение , така че импровизирай с по мека пръчка според течението ти. Абе да ти кажа честно, скъп ще ти дойде този рибилов в най лекия си клас.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”