Бейтфинес

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: Бейтфинес

Мнение от bad_boy »

ivanpl написа:Наскоро ми дойде байтфинезната пръчица - SALTY STAGE KR-X Baitfinesse...
Честита сопичка :) . Дълго време и аз я заглеждам, но не мога да преценя това ли ми трябва без да съм я пипнал.
Какви дистанции постигаш с примамки около 3-те грама? Гледам японците масово я окомплектоват с лт-та, защо според теб не си пасват?

Поздрави!
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

И аз много искам да си намеря UL пръчка, само че от цялото търсене, единствената, която е по-късичка е като на Павката Тенрюто.
Епа може ли чак такава липса да има...

Иначе тази е ОК, ама е 2.03м..
Моята текуща е 1.98м и също се води байтфинес. Акция 1/16 - 1/4 oz
Нямам проблем с 3г примамки (въпреки крайно неподходящата ми макара), но не всякакви 3г, трябва да са от летящите и на практика това е долната граница. :D

Но просто 2 метра ми е много, а честно казано Тенрюто ми идва малко в повече като разбиране за цена на пръчка.
Иначе SS AIR май ще е лебедката за планираното комбо.
Но ако имате предложения откъм пръти (1.7м макс с къса дръжка), ще се радвам да ги споделите.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от milen_ilchev »

BornToDrink написа:И аз много искам да си намеря UL пръчка, само че от цялото търсене, единствената, която е по-късичка е като на Павката Тенрюто.
Епа може ли чак такава липса да има...

Иначе тази е ОК, ама е 2.03м..
Моята текуща е 1.98м и също се води байтфинес. Акция 1/16 - 1/4 oz
Нямам проблем с 3г примамки (въпреки крайно неподходящата ми макара), но не всякакви 3г, трябва да са от летящите и на практика това е долната граница. :D

Но просто 2 метра ми е много, а честно казано Тенрюто ми идва малко в повече като разбиране за цена на пръчка.
Иначе SS AIR май ще е лебедката за планираното комбо.
Но ако имате предложения откъм пръти (1.7м макс с къса дръжка), ще се радвам да ги споделите.
Според мен основния проблем при теб е липсата на подходяща макара, а не пръчката. Но каквато и макара да си вземеш (T3 air, SS Air и подобни) 2-3 грама ще им е долната граница. Като си решил да си заприходиш SS AIR, комбинирай я с настоящата ти пръчка и тогава вземи решение.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

milen_ilchev написа: Според мен основния проблем при теб е липсата на подходяща макара, а не пръчката. Но каквато и макара да си вземеш (T3 air, SS Air и подобни) 2-3 грама ще им е долната граница. Като си решил да си заприходиш SS AIR, комбинирай я с настоящата ти пръчка и тогава вземи решение.
Принципно съм съгласен и така мисля да направя.
А текущата лебедка остава за по-тежки примамки (имам същата пръчка със 7-20 акция, с която се разбират чудесно).

Въпросът е, че за рекички в стил Белица, Вит и т.н. ще ми допадне много повече нещо с 20-30 санта по-късно и едноделна, къса дръжка.
Та просто не ми се дават чак толкова пари за едната прищявка, за това питам има ли алтернативи на Тенрюто. :D

PS - като казвам, че и сега хвърлям 3г, то те въобще не са с лекота и "финес" така да се каже. :) Хвърлям и ловя риби, но не така както ми се иска. Просто макарата не е за 3г примамки (особено с тази дълбока шпула).
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бейтфинес

Мнение от ivanpl »

bad_boy написа: Честита сопичка :) . Дълго време и аз я заглеждам, но не мога да преценя това ли ми трябва без да съм я пипнал.
Какви дистанции постигаш с примамки около 3-те грама? Гледам японците масово я окомплектоват с лт-та, защо според теб не си пасват?

Поздрави!
Не съм казвал, че не е подходящо ;) , просто пръчката не успява да разкрие пълния си потенциал. Планирам лек тунинг ... да видим дали ще има разлика.
С трите грама - 10-15 метра , зависи :roll:
BornToDrink, ако си търсиш за клен на река, не е това твоята пръчка, няма да се оправи с кранкове в течение :)
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

BornToDrink написа:И аз много искам да си намеря UL пръчка, само че от цялото търсене, единствената, която е по-късичка е като на Павката Тенрюто.
Епа може ли чак такава липса да има...

Иначе тази е ОК, ама е 2.03м..
Моята текуща е 1.98м и също се води байтфинес. Акция 1/16 - 1/4 oz
Нямам проблем с 3г примамки (въпреки крайно неподходящата ми макара), но не всякакви 3г, трябва да са от летящите и на практика това е долната граница. :D

Но просто 2 метра ми е много, а честно казано Тенрюто ми идва малко в повече като разбиране за цена на пръчка.
Иначе SS AIR май ще е лебедката за планираното комбо.
Но ако имате предложения откъм пръти (1.7м макс с къса дръжка), ще се радвам да ги споделите.
Симе много си объркан пич, изобщо не е само на Павката Тенрюто, има и чейсър лек има и мейджър крафт bfs wolkey , тенрютата щото са три модела по спопени са най скъпите и с едноделна дръжка.
Но понеже ти сам не знаеш какво искаш има време още да се полуташ.
Първо ти трябва макара за леки примамки това което имаш е макара за средни примамки ;).
Бях решил да не пиша че започват едни спорове тип по-по най а те ме дразнят най много от целия форум, но като те прочетох и не се стръпях.Приеми го с бъзика в него да не засегнеш сега.Като се видим по натам ще ти донеса да пробваш тамън 3 BFS-a.
Забравих че има и мола на палмс и вейвърит в бг.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

Защо да се засягам, нали затова питам, да чуя мнения. :)
Ех така както си ги написал на кирилица, едвам намерих за какво говориш. :D

Та, някои от тях ги бях виждал, други - не.
Но в общия случай пак бягат от параметрите, които търся.

Major Craft Volkey не видях под 1.98м.
Palms Molla едно, че няма едноделни дръжки, друго, че 1.89 пръчката (която е най-късата) е .. едноделна. Което просто не ме устройва.

Чейсър и Вейвърит не намерих какво точно са. :mrgreen:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

Добре искаш да на ингилизки, ок:
ето favorite
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7108" onclick="window.open(this.href);return false;
ето gad shaser аз имам тази CRC632MLF
http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
това е пък new cardiff но той е aria и не став за река носих го на вит.
Изображение
На Митко ми хареса пръчката много с бланката на кроа тя беше с едноделна дръжка.
Общо взето късо и с такава дръжка каквата искаш ти отиваш на родбилдър.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

quietriot написа: Общо взето късо и с такава дръжка каквата искаш ти отиваш на родбилдър.
И все пак Тенрюто се класира.
Привидно има всички търсени качества.
Отделно го тръснах и определено не беше зле.
Единствено цената му е малко смущаваща. :lol:
Аватар
sme6ko83
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 19:11
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бейтфинес

Мнение от sme6ko83 »

Ето тази може да погледнеш,влиза ти в критериите за дължина.
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... r/finetail" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

Благодаря!
Изглежда наистина точно каквото търся. Ще потърся малко отзиви и инфо за модела.

Между другото, оказва се, че и лебедката не е избрана.
Павката ми каза за някакъв неприятен сериен проблем при SS Air като бяхме на Копринка и отново е на дневен ред.
Четох много за Revo ltx, PX Type-R, Aldebaran, както и видовете спирачки.
Имам усещането, че Mag Force единствено ще ми лепне (ама като нямам възможност да изтествам всичко .. трябва на теория да се оправям :D ).
Въобще в байткастинга гредата е пълна.
99% от инфото в нета е за басове от лодки... което е много далеч от нашата реалност и .. малко дезинформация се получава.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от yuri todorov »

Да помогна и аз с възможни варианти за избор

При японските троут Абу-та има два модела, които евентуално отговарят на поставените цели

Diplomat BORON 582ULG MGS и Troutin Marquis TMC-512L MGS и TMC-562L MGS

Въдиците изглеждат доста приятни и са с нормални цени

Успех!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

sme6ko83 написа:Ето тази може да погледнеш,влиза ти в критериите за дължина.
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... r/finetail" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
това и аз бих го пребарал за 200$ , хм мерси колега.
Аз стигнах до един извод в малките грамажи само с кастинг не може требе си и спининг, малки силикони, малки фофлери, в течение, затова си взех един мегабас 1-8 да ми е спокойно и да не се мъча да правя неща които не стават.
Това е лично мое виждане достигнато от личен опит.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

yuri todorov написа:Да помогна и аз с възможни варианти за избор

При японските троут Абу-та има два модела, които евентуално отговарят на поставените цели

Diplomat BORON 582ULG MGS и Troutin Marquis TMC-512L MGS и TMC-562L MGS




Въдиците изглеждат доста приятни и са с нормални цени

Успех!
Борон-а не беше ли area ако не се бъркам ще дойде доста мека като кардифър ми и ще става за затворен водоем без течение иначе, колело :)
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от yuri todorov »

Имат и ериа модели, но тези кастинговите са по-нови и мисля че не са макарони

Тук отчасти се вижда как са на практика


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”