Мнение за Abu Garsia Revo4 SX L

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Коко Луковит
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 21, 2018 19:32
дал Браво: 1 път

Мнение за Abu Garsia Revo4 SX L

Мнение от Коко Луковит »

Мисля за един комплект за кастинг основно за щука. Моля, за мнения за бейткастинг макара Abu Garsia Revo4 SX L !
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Abu Garsia Revo4 SX L

Мнение от yuri todorov »

Здрасти колега!

SX е от добрите модели на Абу, още в първите му издания. Сега в четвъртата му генерация, едва ли ще са го покварили.
Дали ще те устрои, зависи, най вече от изисканията към комплекта който искаш да събереш и от предварителните очаквания, които имаш. Има значение с какви примамки имаш желание да ловиш, като най-леки и най-тежки. SX-са по презумпция е базов модел и работата му е с примамки от 10 до към 35-40 гр, което не значи, че няма да може да я ползваш и за по-тежки от това. Немалко колеги тук ловят щука с примамки от 40-50 грама нагоре. Такова занимание, лично според мен би съсипало доста бързо макара като SX.....

Голямо значение има и на каква пръчка ще окачиш макарата. Но това вече зависи от диапазона на примамки, както и от бюджета който си определил.
Някой колеги решават да похарчат повечко за макара, и съвсем малко за пръчка и после изпитват неудобство при риболов.

:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Коко Луковит
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Ное 21, 2018 19:32
дал Браво: 1 път

Re: Мнение за Abu Garsia Revo4 SX L

Мнение от Коко Луковит »

Приемам съвети и за подходяща пръчка. Примамки до 50 gr.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мнение за Abu Garsia Revo4 SX L

Мнение от quietriot »

SX както ти каза и Юри не е за такива примамки , много бързо ще я съсипеш.
Пръчка за какво , джиг , воблери , джъркове , пари ?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мнение за Abu Garsia Revo4 SX L

Мнение от yuri todorov »

Коко Луковит написа:Приемам съвети и за подходяща пръчка. Примамки до 50 gr.
Нали уж за макара, пък сега и за въдица....
Както и да е в същност!
За до 50 гр. употребявам ето точно тази

https://m.ebay.com/itm/NEW-Abu-Garcia-H ... nav=SEARCH
Не е от въдиците с които ловя мн. често, но колкото пъти ми се е наложило да я използвам, винаги съм успявал да покрия условията. Достатъчно сензитивна е, има гръбнак, а риби до към 2 кг. с тази пръчка ги вдигам вертикално, без усилие и притеснение.
Пръчката реагира и сработва при хвърляне на примамки от около 10 гр. нагоре и до около 60-те се държи съвсем нормално. За по нагоре, си имам друга.
Някой ще каже, ма тя направена в Китай, пък струва 300 лв.! Да, ама е мн добре премислена и сглобена, и се прави основно за продажба в Япония, затова е отлична според мен. Единствено по добре би било с едночастна такава, ама там пък има неудобството при транспорт.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”