Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Preacher »

Здравейте колеги. Предстои ми да си взема един мултипликатор и съм се спрял на Metanium. Въпросът обаче е DC или MGL да бъде. Разгледах различни видеота и четох мнения, но въпреки това искам да задам тук въпроса. Може ли някой да обясни разликите, плюсовете и минусите на двете макари, ако е запознат. Ще бъда много благодарен. При мен за сега везните клонят към DC, но искам да чуя и друго мнение.
От една страна MGL има по-лека шпула от DC. На няколко клипа гледах, че постига по-добър кастинг. Но от друга страна, резултатите между двете не са в голяма разлика. С различните примамки долу горе се приближават резултатите. Ето един от клиповете, които гледах.
https://www.youtube.com/watch?v=RY1ldRTKd6Y
Благодаря за помоща.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от pux »

Колега, мисля че трудно ще се намери някой, който има и 2-те макари, за да ти даде мнение от първа ръка. Според мен и двете са достатъчно добри и изборът се свежда до това какво търсиш и какво очакваш. От една страна на MGL-а можеш да изключиш всички спирачки и "си ти" :) т.е. имаш възможност да се самоусъвършенстваш и да търсиш крайните предели при работата с този тип инструменти. Също, със спестените пари може да вземеш още една по-плитка шпула, ако те влекат по-фините изпълнения. Ако пък смяташ, че горното ще ти дойде в повече, тогава DC-то вероятно е по-добрият вариант за теб.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Preacher »

Аз си мисля, че DC ще ми свърши прекрасна работа за въдицата, която го готвя 5-21 гр. Може да взема някоя по-плитка шпула и да се пробвам с по-малки примамки, но може и да не се наложи. Благодаря за отговорът колега.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от tommy12 »

Здравей,

MGL-a я ползвам основно с флуоро и усещането ми е, че и работи по-добре с флуорото особено с 12лб. Шпулта е много бързо оборотна, МГЛ-а е по-леката макара и по- ефтината. Комфортната зона за работа с примаки е от 7 грама до можеби 30 грама.
Разбирасе може да се експериминтира със спирачката, но най добре работи 4та пула он и външно между 2-3. Изклучително ги ползвам тези макари за кранк и джърк примамки като например Мегабасс Висион 110. Още една подробност MGL-а за US маркета е с по дълбока и тежка шпула в сравнение за Японският маркет. С една дума ако трябва да я опиша макарата "All Around"

Метаниум DC можеби една идея по добре работи с плетени влакна, комфортната зона по примамките е от 10 грама - 35 грама, има по дълбока и по тежка шпула. Имам само една макара от този модел и я ползвам ексклузивно когато ми се иска да усетя усещането на DC спирачката.

В момента може да се намери MGL-a за $278, защото се очаква новият MGL за 2020.

https://fishing.asian-portal.shop/categ ... /pid/52628

https://www.youtube.com/watch?v=ncKt-9q8FqY&t=315s


Merry Christmas!!!
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Preacher »

tommy12 написа: Вто Дек 24, 2019 19:27 Здравей,

MGL-a я ползвам основно с флуоро и усещането ми е, че и работи по-добре с флуорото особено с 12лб. Шпулта е много бързо оборотна, МГЛ-а е по-леката макара и по- ефтината. Комфортната зона за работа с примаки е от 7 грама до можеби 30 грама.
Разбирасе може да се експериминтира със спирачката, но най добре работи 4та пула он и външно между 2-3. Изклучително ги ползвам тези макари за кранк и джърк примамки като например Мегабасс Висион 110. Още една подробност MGL-а за US маркета е с по дълбока и тежка шпула в сравнение за Японският маркет. С една дума ако трябва да я опиша макарата "All Around"

Метаниум DC можеби една идея по добре работи с плетени влакна, комфортната зона по примамките е от 10 грама - 35 грама, има по дълбока и по тежка шпула. Имам само една макара от този модел и я ползвам ексклузивно когато ми се иска да усетя усещането на DC спирачката.

В момента може да се намери MGL-a за $278, защото се очаква новият MGL за 2020.

https://fishing.asian-portal.shop/categ ... /pid/52628

https://www.youtube.com/watch?v=ncKt-9q8FqY&t=315s


Merry Christmas!!!

Има ли вариант да се намери по-лека шпула за DC и да хвърля по-леки примамки?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от tommy12 »

Няма
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Preacher »

tommy12 написа: Вто Дек 24, 2019 20:36Няма
Странна работа. За MGL пък има.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от kontev »

Имах подобна дилема и в крайна сметка се спрях на MGL-a, поради причините описани от Pux. Много съм доволен от начина на работа на макарата, не мога да ѝ намеря забележка, освен, че зимата ми замръзва ръката, което се подсилва още повече психичеки от металическия цвят :lol: От друга страна, по-тежката шпула на DC-то не трбява да те плаши, масата е съсредоточена в центъра на шпулата и не оказва такова влияние. Всички DC макари са с по-тежки шпули, но мятат добре по-леки примамки.
pl.novkov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Май 14, 2018 11:20
Риболов: бейткастинг
получил Браво: 6 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от pl.novkov »

Здравейте. От миналата седмица се сдобих с най-евтиния вариант на DC - shimano slx dc. За мен комфорта на работа с DC е изключително голям. Нямам уменията на по-опитните колеги, поради което по-голяма част от вниманието ми при риболов е насочено към техниката на кастинга, а не към самия риболов.
Ако не търсиш самоусъвършенстването в кастинг техниката, DC ще ти е по-лесния вариант за риболов. Разбира се това е лично мнение - сиреч субективно.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Preacher »

Аз избрах Metanium DC. Сега остават тестове.
IMG_20200326_174526.jpg
IMG_20200326_174526.jpg (168.05 KiB) Преглеждано 3000 пъти
Rumbeti
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Фев 04, 2017 22:21
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Rumbeti »

Здравейте колеги,интересува ме дали някой е поръчвал от asian portal fishing,дали има мито при поръчки над 150евро.
Аватар
Preacher
Мнения: 839
Регистриран на: Сря Апр 19, 2017 0:36
Риболов: спининг
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Избор на мулти Metanium DC vs MGL

Мнение от Preacher »

Rumbeti написа: Вто Юни 28, 2022 0:59 Здравейте колеги,интересува ме дали някой е поръчвал от asian portal fishing,дали има мито при поръчки над 150евро.
Пиши на лично какво си търсиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”