Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Място с информация за проведени и предстоящи зарибявания, зарибителен материал и т.н.
ivailo_iordanov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 14, 2012 23:40

Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от ivailo_iordanov »

На 11.11.12г. яз.Горни Дъбник е зарибен с 32 000бр. шарани и 6 000бр. бял амур. Общо 950кг. Снимки от зарибяването извършено от рибарско сдружение ,, Ручина''. Извършено е почистване на сервитутната зона на язовира след риболовния сезон.

http://vbox7.com/play:5c0bd6b355" onclick="window.open(this.href);return false;

http://vbox7.com/play:fdc805bd3f" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 690 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от VDP »

ivailo_iordanov написа:На 11.11.12г. яз.Горни Дъбник е зарибен с 32 000бр. шарани и 6 000бр. бял амур. Общо 950кг. Снимки от зарибяването извършено от рибарско сдружение ,, Ручина''. Извършено е почистване на сервитутната зона на язовира след риболовния сезон.

http://vbox7.com/play:5c0bd6b355" onclick="window.open(this.href);return false;

http://vbox7.com/play:fdc805bd3f" onclick="window.open(this.href);return false;
Колега поздравления за начинанието и много успехи занапред! Но аз като спинингист отрасъл на този язовир (баба ми и дядо ми са от с. Радомирци) имам следния въпрос:
Язовира е (беше) пословичен с популацията си на бяла риба (а за риболовците на мирна риба и с платики размер "тава") и имате ли намерение да го зарибите и с хищник, и ако отговора е да, какъв вид?
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
atufektchi
Мнения: 103
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 14:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от atufektchi »

Поздрави колеги!
Нека има риба във водоемите.
Риболовен клуб
"БАЛКАНКА"
http://www.balkanka.bg
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от Бат Стан »

Алъне, този язовир се зарибява, защото се взима на концесия от въпросното дружество. Дали ще може да научим повече за бъдещия режим на риболов, размер на таксите и т.н. Иначе успех в начинанието.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от babydoctor »

Бат Стан написа:Алъне, този язовир се зарибява, защото се взима на концесия от въпросното дружество. Дали ще може да научим повече за бъдещия режим на риболов, размер на таксите и т.н. Иначе успех в начинанието.
Ми те са го обявили още от началото, бе, Станиле. :roll: 5 лв. дневна такса, 15 лв. /май/ целогодишна и, естествено, риболовен билет. Това за друговерците, за местните условията са други.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от Бат Стан »

babydoctor написа:
Бат Стан написа:Алъне, този язовир се зарибява, защото се взима на концесия от въпросното дружество. Дали ще може да научим повече за бъдещия режим на риболов, размер на таксите и т.н. Иначе успех в начинанието.
Ми те са го обявили още от началото, бе, Станиле. :roll: 5 лв. дневна такса, 15 лв. /май/ целогодишна и, естествено, риболовен билет. Това за друговерците, за местните условията са други.
В кое начало са го обявили, че нещо не видях в тази тема такова нещо? Видях само, че пише зарибяване. Няма да е лошо в тази тема колегите да обяснят какви са им плановете за водоема, да дадат точна разценка на тарифите и др. Освен това мен ме интересува планират ли да дават лодки под наем, ей такива неща. Освен това от неофициален източник дочух, че таксата за риболов от брега ще ъде една, от лодка - друга, но нека те да кажат официално, ако вече имат яснота.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от gergi762 »

Аз като си извадих членска карта за една година(15лв),попитах мога ли да ловя от лодка и ми казаха че може без да се заплаща нищо допълнително.
Testis unos, Testis nullus
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от Бат Стан »

gergi762 написа:Аз като си извадих членска карта за една година(15лв),попитах мога ли да ловя от лодка и ми казаха че може без да се заплаща нищо допълнително.
Еее, ако е така, важи много. Дори за 2-3 излета годишно си заслужава да си извади човек карта.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от babydoctor »

Бат Стан написа:В кое начало са го обявили, че нещо не видях в тази тема такова нещо?
В другата тема, Станиле. От лодка мисля беше 20 лв. И това за 15-тте лева е вярно.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
FISH-MAN
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 1:08
Местоположение: LUDNICATA

Re: Зарибяване на яз. Горни Дъбник

Мнение от FISH-MAN »

Днес бяха пуснати малки сомчета.....

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 8707_n.jpg

Изображение

Изображение

дано да пораснат и да достигнат трофейни размери..
фен клуб -скобар
Публикувай отговор

Обратно към “Зарибяване”