щука 11 кг

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Публикувай отговор
BookerT
Мнения: 422
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 20:03
Местоположение: София

Мнение от BookerT »

Браво, а дано и ние така скоро да се нахилиме кат този пич на снимката.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Така-щуката 100 процента не е хваната през изминалата седмица-нивото на Дунав точно миналия четвъртък беше доста над това от снимката,тая щука в никакъв случай няма 11 кг,вервайте ми.А и точно там където е седнал пича е ,ама много трудно да се докопаш да ловиш.Е за него не важи, щото като гледам бачка на строежа на мини ВЕЦа на изхода на Топлия канал на АЕЦ :lol: !Колкото до толкова голяма щука-има едно местенце,пак в зоната на АЕЦ,където може да е хваната,но ще запазя съмненията за себе си...местенцето е доста далеко от Топлия канал по принцип...
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

miron написа:Рибата е хубава и предполагам, че хайвера е бил поне 1кг.
На единадесеткилограмова щука хайвера е над 2.500 кг :!:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
miron
Мнения: 474
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 22:52
Местоположение: Sofia,Скравена,Sunny Beach

Мнение от miron »

ZLAK написа:
miron написа:Рибата е хубава и предполагам, че хайвера е бил поне 1кг.
На единадесеткилограмова щука хайвера е над 2.500 кг :!:
Или към 200 000-300 000 щуклета

Убийци !!!! Връщайте трофейните риби във водата
BookerT
Мнения: 422
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 20:03
Местоположение: София

Мнение от BookerT »

Убийци !!!! Връщайте трофейните риби във водата
Просто не ви разбирам, ревете, че във форума нема нищо, ревете, че кат се каже за някоя трофейна риба - няма снимка, са ревете, че ги имате и двете и давате хапливи мнения. Не се заяждам, не казвам , че не сте прави, но оставете негативизма и кажете евала за уловената трофейна щука. Са ако беше уловена на блесна или от някой от известните имена в този форум, щяхте да го засипете с похвали и на никой няма да му направи впечатление кг хайвер в нея( просто имаше такива теми, в които имаше само хвалби и култ към личността), + това никъде щуката не е показана с кръв или в тигана, нали?

Без грам лоши чуства.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Ей Буукър - споко бе бате!
Никого не съм упрекнал. Само казвам колко хайвер държи щука с тези размери.
Ако кажа "ЕВАЛА" - няма да съм искрен. Имал човека късмет да му удари на капана - изкарал я е :D . Не се изисква нито майсторсво , нито някаква специална тактика за да хванеш щука на капан с кюспе или пружина с качамак.

И не са 200-300 000 хайверните зърна , а около милион.
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Gaspoud d"Ankh
Мнения: 2195
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:50
Местоположение: Монтана
получил Браво: 1 път

Мнение от Gaspoud d"Ankh »

miron написа:Убийци !!!! Връщайте трофейните риби във водата
Когато успея да хвана такава щука ще давам акъл на хората какво да я правят :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Но все пак, като се има предвид тоталното обезрибяване на Дунав от колегите с въдиците смятам, че пускането на уловената риба е единствено правилно и задължително :lol: Дори когато тези риби се хранят с половозрели представители на други видове :lol:
Браво на колегата за улова :lol: Това че рибата е хваната на монтаж за друга риба - някой хора Св.Николай ги обича повече :lol: Късмета си е късмет и без специалните тактики и такъми :lol:
Наслука и още такива рибоци :lol:
(пък някой ден и аз ще хвана щука) :lol: :lol: :lol:
See the little angels rise up high, all the little angels rise up, rise up, rise up high.
How do they rise up, rise up, rise up, how do they rise up, rise up high?
They rise arse up! arse up! arse up! see the little angels rise arse up high!
BookerT
Мнения: 422
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 20:03
Местоположение: София

Мнение от BookerT »

Ей Буукър - споко бе бате!

Ми аз съм спокоен, даже си написах, че не искам да се заяждам и да упреквам никой. Просто ми се стори тъпо, че го нахулихте човека, пък той отишал да си лови платички и некъв безобразен късмет и веднага убиец, некак си не върви- Стига офф, нека да му е честита, да има и за нас, и да се кефиме тази година.
CORMORAN
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 22:46
Местоположение: Силистра
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от CORMORAN »

Виждам ,че доста хора които са далеч от Дунава,а мисля че дори и не са стъпвали там критикуват тука и дават разни акъли.Хванало момчето щука- и аз като я гледам 7-8 кила не повече,ама айде чак да не и броим хайвера.Хора,просто нямате представа какви золуми се извършват от тъй наречения стопански риболов - пояснявам, с лодки и мрежи.Лови се денонощно,зиме ,лете,през забраната,когато хвърля хайвер,а другарите от съответния орган си барат оная работа и на практика нищо не правят.Само за информация ще ви кажа,че 2006- лятото след наводненията се появи много дребен шаран калибър 200-300 гр.,имаше дни в които лодкарите хващаха по 150-200 кг. и го продаваха по 1 лев килото,щото няма какво да го правят,а понякога го изхвърляха дори.Според мен не критикувайте за една или две риби-проблемът е на друго място.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Баси, да затворят 4 блока на АЕЦ - а, и да разкажат играта на топлия канал за някакъв мини ВЕЦ..... :evil: Браво за улова. Такава риба не се вади всеки ден. Екшъна и емоцийте са били на макс...Браво колега. Дори и на капан да е, пак си е хваната рибата. Преди време на същия канал едни пичове пак на капан изкараха сом близо ...00 кила....Негова си е рибата. Негова е била слуката и той ще решава какво да я прави. Не се срещат такива снимки често. А такива риби в Дунав има многоооооооооооо, ама са много хитри и не се хващат на нищо...От опит го знам. :wink: Сега, дали е 11 или по малко, това няма значение. Важното, че човека се е накефил.

Това, че много от нас биха пуснали рибата обратно, е друг въпрос............ :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

И целия български народ да хване по една въдица и да тръгне по Дунава пак няма да се ощети осезаемо рибното богатство на реката.Други актове от варварско естество са причина за обезрибяването на водоемите в България.Аз обаче не мога да разбера логиката-резил на маломерките,резил на позволените и после кеч от пазара дето са ловени с мрежи,бомби и ток.Май много се пише ама резила на практика е съвсем малко.Няма да се учудя ако в близкото бъдеще се чуят призиви за по-хуманно отношение към червея или пинките.И да се наложи да ги връзваме с копринени конци вместо да ги набождаме.Чудя се също дали заграждането на пипера във фитирии не е посегателство върху изконното му право да се разхожда върху планетата. :| :D
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Leo написа:И целия български народ да хване по една въдица и да тръгне по Дунава пак няма да се ощети осезаемо рибното богатство на реката.Други актове от варварско естество са причина за обезрибяването на водоемите в България.Аз обаче не мога да разбера логиката-резил на маломерките,резил на позволените и после кеч от пазара дето са ловени с мрежи,бомби и ток.Май много се пише ама резила на практика е съвсем малко.Няма да се учудя ако в близкото бъдеще се чуят призиви за по-хуманно отношение към червея или пинките.И да се наложи да ги връзваме с копринени конци вместо да ги набождаме.Чудя се също дали заграждането на пипера във фитирии не е посегателство върху изконното му право да се разхожда върху планетата. :| :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Колеги бъдете внимателни с червейчетата :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
doko
Мнения: 265
Регистриран на: Съб Ное 12, 2005 23:24
Местоположение: В. Търново

Мнение от doko »

Leo написа:И целия български народ да хване по една въдица и да тръгне по Дунава пак няма да се ощети осезаемо рибното богатство на реката.Други актове от варварско естество са причина за обезрибяването на водоемите в България.Аз обаче не мога да разбера логиката-резил на маломерките,резил на позволените и после кеч от пазара дето са ловени с мрежи,бомби и ток.Май много се пише ама резила на практика е съвсем малко.Няма да се учудя ако в близкото бъдеще се чуят призиви за по-хуманно отношение към червея или пинките.И да се наложи да ги връзваме с копринени конци вместо да ги набождаме.Чудя се също дали заграждането на пипера във фитирии не е посегателство върху изконното му право да се разхожда върху планетата. :| :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А я са си прнизнаят всички колко маломерни каракудки използва за стръв ааа??? :lol: :lol:

P.S. Sorry за оффа. Иначе колега браво за рибата. А това дали е 5, 10 или 11 кг няма никакво значение. Важното е че рибата е хубава.
начинаещ шаранджия
blader2
Мнения: 1245
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 57 пъти

Мнение от blader2 »

Leo написа:И целия български народ да хване по една въдица и да тръгне по Дунава пак няма да се ощети осезаемо рибното богатство на реката.Други актове от варварско естество са причина за обезрибяването на водоемите в България.Аз обаче не мога да разбера логиката-резил на маломерките,резил на позволените и после кеч от пазара дето са ловени с мрежи,бомби и ток.Май много се пише ама резила на практика е съвсем малко.Няма да се учудя ако в близкото бъдеще се чуят призиви за по-хуманно отношение към червея или пинките.И да се наложи да ги връзваме с копринени конци вместо да ги набождаме.Чудя се също дали заграждането на пипера във фитирии не е посегателство върху изконното му право да се разхожда върху планетата. :| :D
Съгласен съм напълно :wink:
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

Ето една снимка на приятел с уловена от него щука от Дунав-тегло 6.3кг дължина 80см.Човекът беше голям карък по отношение на щуките до датата,която виждате на снимката-1.02-жесток вятър,огромни вълни,студ, но пича се оказа упорит и резултата е налице...мястото е под Лесковец, до Оряхово...
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”