За Дунава и дистанцията

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Попитах те защото аз отдавна ловя с 3,60 по Дунава и то при подобни условия и досега проблем с дължината на пръчката съм нямал.
Това място как ти се вижда :arrow:
Изображение :D
Последно промяна от fisherman на Сря Юни 30, 2010 23:25, променено общо 1 път.
Аватар
raev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 14:51
Местоположение: Голямата Река
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от raev »

fisherman написа:Попитах те защото аз отдавна ловя с 3,60 по Дунава и то при подобни условия и досега проблем с дължината на пръчката съм нямал.
По кое време на годината и на какво ниво са ти излетите?
Нямам други подходящи снимки за да е по-нагледно. Не ме разбирайте погрешно, не ги отричам напротив замислям се за такива, просто не винаги са удачни.
На лов с куче, на риболов с кучка..........0.50то му е майката
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Снимката по-горе е правена края на септември.Общо взето юни след забраната и септември-октомври,все-пак съм от южната страна на Балкана и не мога по-често .Само тази година пропускам заради пустото ниво на реката.
Аватар
raev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 14:51
Местоположение: Голямата Река
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от raev »

Мястото ми се вижда типично за Дунав и май те е заляло, върбите са високи но пак си е мъка. Местата, които визирам не са подходящи за лагер, дори стол, най-често двама души с по 2 въдици пред тях.
На лов с куче, на риболов с кучка..........0.50то му е майката
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

raev написа: май те е заляло, в
Не е,след върбата пред пода ми е 3,5 м. дълбоко.Исках да ти покажа че и аз обичам да се муша в шубрака,стига дъното отпред да ми харесва.
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от didaka »

raev написа:
Поварвяй ми има места, на които и с 2.40 трудно се борави(не е само замятане) при всичкото желание, умение и оптимизъм!
Поздрави!!!
Не съм оптимист......, по-скоро реалист..... и обичам предизвикателствата...
Поздрави!
Аватар
raev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 14:51
Местоположение: Голямата Река
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от raev »

didaka написа:
raev написа:
Поварвяй ми има места, на които и с 2.40 трудно се борави(не е само замятане) при всичкото желание, умение и оптимизъм!
Поздрави!!!
Не съм оптимист......, по-скоро реалист..... и обичам предизвикателствата...
Поздрави!
Късмет и занапред! :wink:
На лов с куче, на риболов с кучка..........0.50то му е майката
GERBA
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:31
Местоположение: London

Мнение от GERBA »

Здр,и от мен-ако мога да споделя и моето скромно мнение за пръчките за Дунав.До преди ловях с 2.70м,после се видя че,трябва да се преоборудвам.Четох доста за карбоноте 3.60-3.90 за техните + и - .Та благодарение на колега които случаино попаднал на пръчки "ДАИМАНТ",3.00м,които като качеството перфекно(стъклопластово двуколени,изработка много добра, и цена супер) ми ги закупи всичките 9 бр и ми ги прати.Само да ви споделя че,на свободен тест с тежест 120 гр,монофил 0.50 и след замятане измереното разтояние(след хвърляне жилката се извади на ръка и беше премерена с ролетка) показа 127 м.След зверско замятане и натоварване беше измерене 134 м.Прътите са със акция 150/300 гр,долния водач е 7 мм.Та колеги които имат по скромни финансови възможности могат да се обзаведът със СТЪКЛОПЛАСТОВ много по-ефтин Дунавски прът които за мен лично по нищо не остъпва на скъпите карбони(3.60;3.90).Единствено дългите сопи превъзхождат със по-мекия си връх при по-лесното вадене на голяма риба,но и стози прът на ДАИМАНТА прошка няма.
Вече остава ЛИЧНИЯ ИЗБОР кои със какво да лови(стъклопласт или карбон),изказах си просто скромното Лично виждане за Дунавските пръти.
GERBA
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:31
Местоположение: London

Мнение от GERBA »

Да се поправя във бързината се греши:
Предния водач е 7 мм,а най-долния 40мм.Говорим за плътен стъклопласт,със сикови водачи.Този прът покрива всичките ми изисквания към Дунавска пръчка:ефтин,лесно се транспортира,лесно за подръжка,надежден към здравина и със доста добри показатели при хвърлянето.Всичко до тук е ЛИЧНО МОЕ ВИЖДАНЕ!!!!
Пръчката и е тествана и здравината-5л пълна туба със вода я одлепи 1 педя без проблем(и съм убеден че може и още),не казвам и твърдя че ,е най-добрия прът за Дунава споделих на какво съм го натоварвал,ако ме питате за мен ЛИЧНО тва е пръчката!!!!
Последно промяна от GERBA на Вто Дек 28, 2010 21:48, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”