монтаж на тежко за река???

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
tkt0426
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 22:30
Местоположение: sofia/Iambol/

монтаж на тежко за река???

Мнение от tkt0426 »

моля колегите , които скубят мряната по искър да споделят монтаж на дъно!!!
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Добър въпрос :) А за бяла или черна мряна се отнася ? Щото в реката ги има и двата вида .
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
niau
Мнения: 243
Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 16:58
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 22 пъти
Обратна връзка:

Мнение от niau »

Ми фидеровия ми се вижда доста добър монтаж за целта ;)
tkt0426
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 22:30
Местоположение: sofia/Iambol/

Мнение от tkt0426 »

за черна мряна, но все пак какво значение има вида на мряната
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

Черната мряна е рибка , която достига до 300 гр и се лови в горните и средните течения на реките . Ако говориме за риболов "на тежко" метода се нарича "леко дънце" и аз смятам , че там нещата приличат повече на риболова на попчета по морето или на пъстървата в горните течения .
Друго е с бялата мряна , която е в р.Дунав и долните течения на притоците му , например р. Искър , и достига до 4-5 кила ; е аз поне си мисля , че като става дума за риболов "на тежко" , говориме за бяла мряна с разните му там пружини , подвижни и неподвижни тежести и други ! :D
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
tkt0426
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 22:30
Местоположение: sofia/Iambol/

Мнение от tkt0426 »

и все пак някой ще обясни ли за монтажа!!!
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Ами нали са ти обяснили колегите.
Леко дънце. Демек леко олово около 15гр. и кука №12 с повод около 20см. и слагаш глист и меташ у самата бара по средата. :lol:
Ако питаш за бяла мряна работата е съвсем друга там се ползва олово около 120гр. и кука №4 - примерно
tkt0426
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 22:30
Местоположение: sofia/Iambol/

Мнение от tkt0426 »

cecko написа:Ами нали са ти обяснили колегите.
Леко дънце. Демек леко олово около 15гр. и кука №12 с повод около 20см. и слагаш глист и меташ у самата бара по средата. :lol:
Ако питаш за бяла мряна работата е съвсем друга там се ползва олово около 120гр. и кука №4 - примерно
последни въпроси
повода след оловото ли е и ако е след оловото то оловото подвижно ли е
Аватар
cecko
Мнения: 781
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 10:24
получил Браво: 1 път

Мнение от cecko »

Оловото е по средата между куката и въдицата така да се каже, че ще се получи объркване с това след и преди. Оловото е подвижно. Като хвърлиш течението бавно носи тъкъма по реката. Не се застопорява на едно място. Следи се за кълване на пръст или по върха на пръчката. Избери сравнително чисто място щото има доста късания. Задължително куката да е с повод по тънък от основното. Наи - добре се лови покраи бентове, където има разливи с дълбочина около 1-1,5 м.
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Куката можиш да качиш и точно над оловото,с къс повод,олово 15-20 грама-плоско.Стръв бял червей,торен,или мамарец ако има в реката.
Пръта държиш в ръката и усещаш кълването както при попчетата от кеиовете на морето.Замятай в каменисто дъно-там са мренките,но и късанията са чести.Затова повода е по тънък от основното и то доста.
За черната мряна става дума-бела не съм ловил... 8)
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от Петър Милков »

CrossFire написа:Извинявай :oops: ,снощи бях в "мензис" :D ,а по темата не съм писал защото незнам нищо за бялата мряна!
Чакам инфо от теб :wink:
:D :D :D Е не мога да го опиша така , както е тук:
http://www.fishing-mania.com/shared/inner.php?id=48
Червендалеста Бабушкоподобница Ruthilus Erythro-Incognittis Petrii Milkov 2008
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Мнение от BOJO »

Здравейте, предлагам на колегата два монтажа за бяла мряна за долното течение на р. Искър примерно или Дунав:

1-ви - основно влакно, подвижно плоско олово -100-120 грама,вирбел или възел, като между възела и оловото се нанизва шлаух около 0.5 см. / аз предпочитам вирбел/, повод - 35-40 см, кука черна кована N5 или 4. Стъв попово прасе.

2-ри - основно влакно, подвижно плоско олово 100-120 гр, шлаух, телена хранилка - пружина с олово. 4 куки, две долу в долната халкичка на пружината, две в горната. Стръв качамак, около пружината се прави топка колкто малко лимонче, куките се набиват в пружината.

замятането и при двата модела е малко преди основния бързей, на чакълесто равно дъно. Ако заметнеш в основния бързеи водата ще отнесе стръвта и по влакното се натрупва боклук, пречещ на ваденето

Успех,
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”