Стойка

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Marteev
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 19:22
Местоположение: София

Стойка

Мнение от Marteev »

Някой да има впечатление от тази стойка. http://shop.fishing-mania.com/viewacces ... id=acstick
Ако не каква бихте ми препоръчали.
Последно промяна от Marteev на Чет Юли 05, 2007 22:07, променено общо 1 път.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Нищо не се вижда
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

TRAP написа:Нищо не се вижда
Толкова ли е сложно бре :wink:
Изображение

п.п колега за качествени стойки пробвай на този номер -
0889008156-Работим 24Часа Васил
s_kala
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 17:58
Местоположение: СОФИЯ,ПЛОВДИВ,СВИЛЕНГРАД

Мнение от s_kala »

райчо китов написа:
TRAP написа:Нищо не се вижда
Толкова ли е сложно бре :wink:
Изображение

п.п колега за качествени стойки пробвай на този номер -
0889008156-Работим 24Часа Васил
ГЛАСУВАМ С ДВЕ РЪЦЕ, РЪЧНА ИЗРАБОТКА И НАЙ-ВЕЧЕ СПОРЕД ТОЧНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ НА КЛИЕНТА - ГРАНЦИЯ ДО ЖИВОТ
МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Във Варна са по 30лв. боядисани в черно и по 58 лв. хромирани. И двата вида са с възможност за навиване на ел.датчици за алармиране. Може да се коригира както височината на двете части , така и на разст. между тях. Тази като я гледам е от черните/по-евтините/ и май няма разлика освен в цената.
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Чуруликпенчо написа:Във Варна са по 30лв. боядисани в черно и по 58 лв. хромирани. И двата вида са с възможност за навиване на ел.датчици за алармиране. Може да се коригира както височината на двете части , така и на разст. между тях. Тази като я гледам е от черните/по-евтините/ и май няма разлика освен в цената.
Грешиш. Тези за които говориш скоро ги разглеждах в един магазин. Впечатлен бях от цената, но иначе са много по афиф. Даже всеизвестната ми цинцийност :oops: не рачи да се изкуши от тях... :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Грешиш. Тези за които говориш скоро ги разглеждах в един магазин. Впечатлен бях от цената, но иначе са много по афиф. Даже всеизвестната ми цинцийност Embarassed не рачи да се изкуши от тях... Laughing
Възможно е ,не споря.Просто само по снимката е трудно да се ориентира точно човек,пък и аз не ползвам подобен вид за морския риболов.
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Чуруликпенчо написа:,пък и аз не ползвам подобен вид за морския риболов.
===============================================
Ето ти решение за морски риболов :wink:
Изображение
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Чуруликпенчо написа:
,пък и аз не ползвам подобен вид за морския риболов.

===============================================
Ето ти решение за морски риболов Wink
Koлега,ти тотално ме разби с тая зенитна артилерия.Благодаря за съвета, но надали ще се възползвам от него,защото е почти неприложим поради няколко причини:
1.Доста е обемист , а при морския риболов колата рядко е до въдичаря да не говорим за това,че аз съм си мързелив.
2.Пръчките са прекалено близко една до друга.При /честото/ вълнение оловото се измества и оплитането е 100% сигурно.Да не говорим,че такъмите са с по 3 куки.
3.Сигнализаторите са напълно безсмислени,защото ще пищят постоянно от вълните.
4.Ако не е от неръждавейка му давам 2-3 излета преди да стане цялото в ръжда.
5.Като се натрупат водорасли по кордата ще го събарят в комплект с останалите 2 въдици.
6.Трудно се намират такива гладки скали покрай морето ,за да мога спокойно да инсталирам стойката.
7. В пясъка при 3 въдици и вълни ще се килва винаги на една страна.
8.Не съм виждал друг да ползва нещо подобно на море,което значи,че всичко което пиша е вярно.
Като цяло аз използвам ПВЦ тръби които забивам в пясъка и в тях поставям пръта . Леко ,бързо , удобно и достатъчно здраво. Имам и от регулируемите колчета ,за които винаги се намира пукнатина в скалите. На практика обаче , аз ловя основно на бомбарда и само понякога хвърлям и някоя дънна,защото обикновенно само пречат на останалите колеги с бомбардите.
Искам да кажа обаче , че род пода изглежда страхотно и в неговата направа е вложено много старание и мисъл. Наслука!
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Аватар
carbolino
Мнения: 1183
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 23:39
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 9 пъти

Мнение от carbolino »

готини стойки :wink: колко струва това чудо с марка Васил
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

За колегата Чурулипченко - просто ниту един от коментарите не ти е на место.
Но това си е твое мнение и Аз просто немам никъкво желание а още помалко намерение да те убеждавам в спротивното.
За колегата Карболино - от Дурал е 600ЛВ , а от Неръждавейка 800
ПС. всека моя стойка има доживотна гаранция
===============================
www.hristocarp.com
===============================
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Чуруликпенчо написа:
Чуруликпенчо написа:
,пък и аз не ползвам подобен вид за морския риболов.

===============================================
Ето ти решение за морски риболов Wink
Koлега,ти тотално ме разби с тая зенитна артилерия.Благодаря за съвета, но надали ще се възползвам от него,защото е почти неприложим поради няколко причини:
1.Доста е обемист , а при морския риболов колата рядко е до въдичаря да не говорим за това,че аз съм си мързелив.
2.Пръчките са прекалено близко една до друга.При /честото/ вълнение оловото се измества и оплитането е 100% сигурно.Да не говорим,че такъмите са с по 3 куки.
3.Сигнализаторите са напълно безсмислени,защото ще пищят постоянно от вълните.
4.Ако не е от неръждавейка му давам 2-3 излета преди да стане цялото в ръжда.
5.Като се натрупат водорасли по кордата ще го събарят в комплект с останалите 2 въдици.
6.Трудно се намират такива гладки скали покрай морето ,за да мога спокойно да инсталирам стойката.
7. В пясъка при 3 въдици и вълни ще се килва винаги на една страна.
8.Не съм виждал друг да ползва нещо подобно на море,което значи,че всичко което пиша е вярно.
Като цяло аз използвам ПВЦ тръби които забивам в пясъка и в тях поставям пръта . Леко ,бързо , удобно и достатъчно здраво. Имам и от регулируемите колчета ,за които винаги се намира пукнатина в скалите. На практика обаче , аз ловя основно на бомбарда и само понякога хвърлям и някоя дънна,защото обикновенно само пречат на останалите колеги с бомбардите.
Искам да кажа обаче , че род пода изглежда страхотно и в неговата направа е вложено много старание и мисъл. Наслука!
1. От година използвам подобна на тази стойка "зенитка", също производство на Васил, на всякъде по морето - по буни, скали и пясъци и нямам никакъв проблем.
2, На Шабла вълнението не е по-малко, а не съм имал проблеми с килване, събаряне или др.
3. Ако искаш да си запазиш пръчките и макарите от пясъка и камъните, то това е решението.
4. Не е задължително да ползваш зумери, а стандартните индикатори при риболов. Тогава на мястото на зумерите навиваш подложка за прът. Има гумени, които защипват пръта.
5. При това подреждане на прътите, върховете им винаги са пред очите ти. Не е казано, че трябва да хвърляш успоредно и така разстоянието между такъмите да е равно на разстоянието между пръчките.
6. Изобщо не е обемист. Разглобява се и пакета се носи много по удобно с чантичката ( калъфа ) му. Разнасям го по скалите на Мартина, по плажовете и никога не съм изпитвал затруднение.

Но най важното ! Преди, когато не я използвах, макарите ми бяха вечно в пясък. Пръчките вечно надрани. Не смеех да взема ни една карбонка за морето. Сега нямам този проблем. Пръчките са върху стойката, зареждането им е много удобно и са добре защитени от нараняване.
Аватар
Чуруликпенчо
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 18:14
Местоположение: Варна
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Чуруликпенчо »

Нито съм казал,че са лоши,нито да не ги ползвате. Напротив,изказах мнение ,че са правени с много мисъл и майсторство.Просто обясних моите доводи и нищо повече. Щом като всички смятат,че не съм прав,значи е така ,т.е. приемам факта,че нищо не разборам от стойки. Надявам се с това да сме изчерпали темата.Наслука на всички!
Тъгъдък,тъгъдък,тъгъдък..........
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”