каракудата като стръв

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
mitko_kotela
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 15:50

каракудата като стръв

Мнение от mitko_kotela »

колеги запалих се и аз да пиша в тоя форум. :D имам мн вапроси но сичко с времето си . 8) наскоро пуснах тема за лешанката като стръв а сега пускам за каракудката.

та към вапроса :arrow: ( каракудата като стръв ) ако някои знае нещо за този вид риболов да сподели, ще сам му мн благодарен .
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

основно се ползва за щука и сом има няколко монтажа зависи каква риба ще ловиш :wink:
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
Sna1per1s7a
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 23:58
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Sna1per1s7a »

Малките каракудки от 6–12 сантиметра са прочута стръв за щука. По-големи каракуди се слагат и за едър сом. Но например бялата риба и костурът не дават с охота на дребни 3–4-сантиметрови каракудки. Каракудките може да се ловят и с рачило, но най-често се хващат с малка кукичка №18 и парченце торен червей за стръв. Най-доброто им качество като стръв е тяхната изключителна жизненост. Каракудка, нанизана под гръбната перка, може да обикаля през целия ден и да изтърпи десетина последователни прехвърляния и многократно повече придърпвания, за да се раздвижи. Това донякъде е само по силите и на щипока, но той е съвсем друг тип стръв.

това знам само !!!
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Мнение от Fishmaster »

също така можеш да закачаш рибката и през устата.по практично и добре щее защото така не умира и най вече не пада при замятане на тежко.а успееш ли да си намериш щипоци ще имаш невероятен резултат. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”