Парашут за лодка

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Парашут за лодка

Мнение от kalinux »

Колеги, почнал съм да правя парашут за лодката. Горе-долу имам идея как да стане, но с помощта на форума се надявам да стане по-лесно.

Засега съм приготвил плат с размери 4х1.4м. От него мисля да извадя 4 правоъгълни и равнобедрени триъгълника, всеки с височина 1.4 и основа 2м (то бяха едни сложни тригономертични сметки :D ), като последния се получава от две половинки. :wink: Първоначално си мислех парашутът да се състои от 6 дори 8 парчета, но ми се видя много сложно и затова ще го правя от 4 части.

Сега за разкрояването. За да се получи формата на гъба трябва от бедрата на всеки триъгълник да отнема по малко с формата на дъга и точно тук е проблема - колко и как. Предполагам, че както и да го направя все ще се получи нещо, но ако сте се сблъсквали с моя проблем помагайте. Задължително ли е парашутът да има обла форма или ще върши работа дори и ако е по-плосък или конусовиден? :roll:

После за шиенето. Нямам представа какво натоварване ще поема шева и ще трябва ли сериозен кант да му тегля. Също трябва ли да опасам с 2 пепендикулярни плоски въжета целия парашут (по шевовете ако ме разбирате) за допълнителна здравина?

За поплавъците и тежестите. Мисля на два от ъглите на сложа тежести и на другите два поплавъци. Е тук изобщо нямам идея какво да стане. Няма ли да се оплита парашута, ще се отваря ли добре? Помагайте.

И накрая за въжетата. Колко дълги да бъдат, какви, вирбели трябват ли. Тук наистина ще се нуждая от вашата благословия. :(
Тони
Мнения: 631
Регистриран на: Нед Мар 27, 2005 14:02
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от Тони »

Абе, тея работи не ги ли продават някъде, кат гледам не е лесно да се направи в домашни условия :lol:
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

В щатите са много пари а тук едва ли се произвеждат. До момента съм дал 16 за плат и още малко за другите работи и това ще е цялата сума.
Аватар
Kriss
Мнения: 3006
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:38
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Kriss »

Пусни едно ЛС на Скитника (дето боб яде) - той преди да хакнат форума беше обяснил много подробно как се правят.
А аз все си мисля, че ако закрепиш 3 пвц тръби от 3/4 цол на равнобедрен триъгълник и напълниш острия връх с някакви тежести, а основата я запечаташ би трябвало да се получи.
По-добре неестесвено весел, отколкто естествено нацупен!

Стари Видри
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”