Дунав 2009

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
lubotrifonov
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 17:09
Местоположение: Плевен
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Дунав 2009

Мнение от lubotrifonov »

Колеги пускам темата с идеята да се събере всичко за риболова на тежко по реката на едно място, надявам се да се получи добра дискусия с добри репортажи и като за начало пукам един от мен.
И така репортажчето :D
Та значи пристигам на мястото точно в 18,00ч. на 14.09.09. стоварвам багажа и първата работа ми е да хвърля въдиците и после да вдигам бивака и те така.Речено сторено. Редя си аз пръчка след пръчка и така до поседната и тъкмо и връзвам монтажа и първата пръчка падна, звънеца изхвърча, старт от място с 300 и след кратка схватка се преборих с ето този красавец
Изображение
това се случи в 18,49ч., точно докато се борих с него мина един пътник и вдигна големи вълни та допълнително ми създаде проблеми с изваждането на рибата :)
Изображение
и това беше за добре дошъл, после си оправих бивака и се ориентирах за нощните риби
Изображение
Изображение
и настана вечер месец изгрее и звезди обсипят свода небесен ... :D
Изображение
до сутринта нищо, в 05,30 вял удър на мренския монтаж, реших че не се е закачила и я оставих, захраних мястотос кисната царевица и започнах презареждане на пръчките, тук е мястото да споделя за монтажите - първите три пръчки сложих на спирали с качамак, тях ги слагам най-отгоре по течението така че да имат захранваш ефект и на другите четири, които слагам на косъм. Приключих с презареждането и реших да извадя мренската пръчка и какво да ви кажа шващам я и опа риба, малка мрянка около кило и полвина, но изненадата беше пълна като видях рибата ето Ви снимки а коментарите оставям на Вас
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Часът е 06,40 аз пия кафе и се радвам на красивата сутрин и ..... удър званеца полудява, пръчката щпиц, старт от място като Ф1 :D последва борба около 10 мин и хоп следващия красавец
Изображение
стръвта
Изображение
В тоя момен си мислех две риби в пъвите 10мин. на мача малииииииии до утре ще ги скъсам :D да ама ме чу дявола :( и като рече краи и те така.
Цял ден след това нищо и уклея даже нещеше, а мислех да си хвана за мезе, и така до вечерта после пак монтажите за сом и мряна и пак чакане.През ноща излезе едно бебе сомче и това беше, запазих до сутринта за фото сесия и аиде при мама
Изображение
На другия ден до обяд ми беше разписан билета и пак нищо :(
В свободното време правих оборка на района посабрах бая боклуци :D
Изображение
Изображение
В 14,00ч. съдията свири край на мача и резулта е два шарана по 7,800 и 8,100 нов личен рекорд (старият е 6,500).
Изображение
Изображение
Това е от мен .
demorock
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 20:01

Мнение от demorock »

напълни ми очите браво :)
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 196 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

7 въдици и нощен риболов, браво колега отлично. Поне можеше да премълчиш част от разказа или може би имаш билет за промишлен риболов?

Иначе за улова ти завиждам благородно :D
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

Markony,
Няма ги бре - и аз ги видях, ама преброих 6...набързо...сега ги няма.
Така са си свикнали хората....
Незнам за професионален или стопански риболов, но май не могат да ловят с каквото си искат, а само с одобрените и маркирани пособия.
Иначе става анархия...
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Мнение от lubobg »

Markony написа:7 въдици и нощен риболов, браво колега отлично. Поне можеше да премълчиш част от разказа или може би имаш билет за промишлен риболов?

Иначе за улова ти завиждам благородно :D
Защо винаги има все някой да се заяжда и да дрънка простотии.После се чудите защо няма теми.
Какав промишлен риболов ? Че ходи ли някой с три въдици на Дунава?
Колега Маркони,
Начина да си законен е да извадиш билет на децата си или на жена си.
Така на всеки билет се полагат по три въдици и е масова практика.
Аватар
tintarelius
Мнения: 435
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:59

Мнение от tintarelius »

lubobg написа:
Markony написа:7 въдици и нощен риболов, браво колега отлично. Поне можеше да премълчиш част от разказа или може би имаш билет за промишлен риболов?

Иначе за улова ти завиждам благородно :D
Защо винаги има все някой да се заяжда и да дрънка простотии.После се чудите защо няма теми.
Какав промишлен риболов ? Че ходи ли някой с три въдици на Дунава?
Колега Маркони,
Начина да си законен е да извадиш билет на децата си или на жена си.
Така на всеки билет се полагат по три въдици и е масова практика.
даже ми стана смешен колегата Маркони :lol: абе пич човека и оборка е направил, ловил е по абсолютно хуманен начин А ТИ МААНА МУ НАМИРАШ ЧАК :evil:
team fish masters
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

lubobg написа:Че ходи ли някой с три въдици на Дунава?
Да,Аз.И смея да твърдя че ловя повече и по-добри риби от колегата,и без да ловя нощно време.Знам че по реката бракониерството е масова практика и се надявам 1 ден нещата да се променят,но с тая ИАРА едва ли.И съм сигурен че всеки ще си намери оправдание.Като връщам рибите в Дунава ме упрекват че щели да ги изловят мрежарите и токаджийте и за това всичко трябва да се трепе.Това е логиката точно на колеги от вашия регион :!: .Така че не упреквайте колегата Markony,човека е прав от всякъде.И помислете дали няма теми заради такива като вас :?:
Последно промяна от fisherman на Пон Сеп 21, 2009 13:28, променено общо 1 път.
nikola polizovski
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 18:55
Местоположение: macedonia

Мнение от nikola polizovski »

Чудесни рибоци.Евала на упоритоста :cry:
NIKOLA
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Мнение от lubobg »

fisherman написа:[
.И помислете дали няма теми заради такива като вас :?:
Това пък защо.Нали се сещаш че участъка където ходя го познавам до най-малката подробност.
Тази секретност е за тези като теб дето идват от Перник и София.
Няма вариант ти да ми кажеш къде са местата пък аз да не знам нали се сещаш.........
И понеже се правиш на много праведен,селед месец и половина като свърши сезона ще ти направя една снимка на място често посещавано с коли с регистрационни номера СА, СО и РК да видиш какво остава след вас .
Защото не е ясно кой е гражданина и кой от село.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

lubobg написа:......
И понеже се правиш на много праведен,селед месец и половина като свърши сезона ще ти направя една снимка на място често посещавано с коли с регистрационни номера СА, СО и РК да видиш какво остава след вас .
Защото не е ясно кой е гражданина и кой от село.
Местата ги знам :wink: ,не се правя на праведен,но знам за 1 нощ това лято по колко маломерни сомчета се хващаха и убиваха ,при положение че Дунав има потенциала да стане второто Ебро в Европа.Сигурен съм че и ти предпочиташ да ловиш риби по 10 ,20 че и повече кг.,но по сегашния начин няма как да стане.За местата ще ти кажа че миналата година лових на място дето и малцина местни предполагаха че държи хубави риби,след мен мястото го държаха до нова година,а тази не е пускано въобще.Това за селото незнам защо го писа,не съм искал да те убиждам за това че си от Плевен,а защото познавам доста колеги от там и знам какво мислят по въпроса,за това споменах района ти.За съжаление това за боклуците е точно така ,и не само по Дунава а навсякъде,и пак за същите регистраций говорим.Пак ще ме обвиниш в праведност,но погледни в галерията ми къде си държа боклука по време на излет,и те уверявам че винаги е така.Виж и датата на снимката,а мястото естествено е Дунав.Сети ме още нещо.Показах на един колега монтажи за шаран и за моя изненада тази година си купил и кантар за да продава рибите на място,само дето още е капо.
Аватар
Markony
Мнения: 2008
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 196 пъти
получил Браво: 32 пъти

Мнение от Markony »

На двамата недоволници, момченцето от село отговаря веднага :lol:

Първо никой не съм нагрубил по никакъв начин, второ не напразно се ползва термина "спортен риболов" защото това е спорт и малко уважение към опонента никога не е излишно и трето нощния риболов продължава да е забранен колкото и да не се харесва на всички нас :wink:

Мнението ми е лично и по никакъв начин не засяга колегата Любо, а моето е, че всеки се излага според възможностите си.

Със здраве!
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тъй, понеже и двете страни в така заформилия се спор имат своите доводи, а на мен хич не ми се иска да бъда арбитър, смятам че най-удачно би било да спрете дотук с коментарите по този аспект от риболова на Реката. Преливането от пусто в празно няма начин да донесе позитиви, а тази тема има потенциал да стане едно приятно място за четене, посветено на "тежкия" риболов по Дунав - дайте й шанс! :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Ами . според мен модераторите да я позачистят от излишното, щото темата наистина е хубава; както и репортажа на колегата :idea: :wink:
pstst
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 18:59
Местоположение: Варна

Мнение от pstst »

Да бе ИДА много е яка темата, що утре да не се изкефим и на някои мрежар дето е качил 5-6 снимки-и после ще се успокоим с репликата "вчера пуснахме момчето с нощния, сега как да спрем тоя с мрежичката".Имам едно наследствено срекме, ако искате да Ви кача след седмица и малко снимки как бомба с него?
П.С:От регина съм(брега на Дунав,Плевенско) и съм се нагледал на безумци-всичките се оправдават с едно: нощем калве повече....ми те за това хората са я забранили точно тогава, защото е най оязвима...нали знаето какво е казал Моканина...
"Качеството на риболовеца-спортист не се измерва с дължината на пръчката"-френска мъдрост
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Забраната за риболов през нощта е пълна тъпотия...
Всъщност така като се замисля,при многочислеността на личния състав на ИАРА,неговата мотивираност и техническо оборудване,секва забрана е безсмислена,така че тоя ред на мисли нема ни докара до никъде...

МНОГО яки рибища,тва искам да кажа!Страшно убави шарани,евала..само за картинка са дейба...

А таа гадост на мрената на врата каква е?Некакво уплътнение ли е какво е?
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Заключено

Обратно към “Риболов на тежко”