Мрени

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мрени

Мнение от overkill »

Тъй като темата за Дунава за която имах надежда че ще се развие хубаво е заключена ,пускам нова с надеждата че Майстор Саки ще я отключи ,почисти и ще добави репортажа ми там :)

Та в събота на 26 след тренировката за спининг състезанието на Мартен ,със стъмването си сгънах спининга и си разгънах дънната сопичка ,направих си монтажа и зачаках хубаво да се стъмни че да спрат да кълват попчетата
Монтажа е типичен за Дунава тежко олово с кука номер 2 в случая отстрани и стръв грозд бял червей!
Големия кеф дойде от факта че бях само с една въдица и риболовствах от ръка което ми донесе много адреналин :D
Към 8,30 некъде като си държа сопичката усещам рязко дръпване,сепвам се и аз по инерция дръпвам и нищо ,тегля си една на ум и се мъча да се концентрирам въпреки адреналина .
След няколко секунди отново чуква ,аз не помръдвам още едно чукване и яко натискане засичам и отдолу се размърдва рибока ,леко авансчета в брега и леко си я хващам с ръчичка :D


Изображение

Убавица малко над килцето :)
Сменям червейчетата и след няма и пет минути удар който се опита да ми изтръгне въдицата от ръцете ,пак малко аванси тоя път е по хубава


Изображение


След това около два часа никво пипане чак към 10,30 ,отново по сценария няколко почуквания и натискане още една красавица ,близначка на първата се озовава в ръцете ми !
До 11 имам още един удар който не реализирам и си тръгвам ,но преди тва една снимчица на трите убавици :)


Изображение


Резултата е следния три мрени съответно 1,200кг , 1,300кг и 2 кг и много много адреналин :D

Поздрави!!!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Аватар
tamihal
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 23:24
Риболов: леко и тежко...!
Местоположение: Харманли
дал Браво: 2 пъти

мрени

Мнение от tamihal »

Страхотни рибоци, поздравления за успешния риболов...!
D.A.M - фен...а вече и ТICA - фен !
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Поздравления за мустакатите.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Малеее, баси вечерта ти е било. После сигурно цела нощ си засичал на сън :D
Нищо не спомена за захранка :roll: Може ли повече информация и за течението, дълбочината и релефа на мястото?
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Каква захранка търсиш човека е ловил на дъно.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Мнение от hrimar »

Глей са Трап, не мисля, че дънен риболов и захранка са взаимоизключващи се неща.
Овъркила така сладко го е описал – чакаш да спрат да кълват попчетата, меташ белия червей и почват да кълват белите мрени, че как да не питам за подробности :wink:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от Коце »

Много хубави риби :) Поздравления колега!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Ся ясно е че стаа дума за Дунава ,и тва ще рече че аз лично захранка не съм хвърлял при условие че целия град храни там (има мръсен канал) :lol: ,така че рибоците се навъртат там въпроса е да ги уцелиш във фаза :)
Щото така както фанах за една вечер три ,така на следващите две вечери фанах предимно настинка :lol:
Така че ходене и късмет му е майката на тоя риболов :)
А релефа е каманак с прилични дълбочини към 3-4 метра в брега колега hrimar :wink: :)
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

hrimar написа:...
Овъркила така сладко го е описал – чакаш да спрат да кълват попчетата, меташ белия червей и почват да кълват белите мрени, че как да не питам за подробности :wink:
На това място, на Пристанището на "мръсния канал", захранка не се ползва. Причината е в мръсния канал, от който излизат какви ли не мръсотии, гнусотии, фекалии, домати, семки, презервативи, косми от цялото човешко тяло, превръзки и т.нат. Именно тия боклуци се явяват естествена захранка и заради това рибата се навърта там. Там се лови мряна, скобар, мъздруга, морунаж, амур(чака за доматени люспи на канала), уклей и распер заради уклеите. Но сега основно кълве от време на време мряна. Останалите риби за сега липсват.
Чака се да се стъмни, да се скрият попчетата и се хвърля на бял червей на дъно или плувка на светеща. На дъно при всяко вадене, което се прави през 15 - 20 минути, трябва да се почиства стръвта от гореизброените гнусотии :(

Отвратително е малко, но няма как :D
Аватар
SASHO
Мнения: 4749
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:57
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 119 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от SASHO »

Милен Динков написа: На това място, на Пристанището на "мръсния канал", захранка не се ползва. Причината е в мръсния канал, от който излизат какви ли не мръсотии, гнусотии, фекалии, домати, семки, презервативи, косми от цялото човешко тяло, превръзки и т.нат.

Отвратително е малко, но няма как :D
Само да не кажете са, че ги и ядете рибите извадени от там :shock:
"Това, което знам за спининга е толкова малко, че дори си мисля, че нищо не знам."

http://www.starividri.com
http://www.starividri.eu
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Милен Динков написа:
Отвратително е малко, но няма как :D
:lol: Taка си е ама за кефа се прежалвам ,пък и с оня техника на щъкане на кордата чак толко мизерийките не се пипат ,е друго си е ако зашиеш дамска превръзка с куката :lol: там вече нема лабаво :lol:
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

SASHO написа:
Милен Динков написа: На това място, на Пристанището на "мръсния канал", захранка не се ползва. Причината е в мръсния канал, от който излизат какви ли не мръсотии, гнусотии, фекалии, домати, семки, презервативи, косми от цялото човешко тяло, превръзки и т.нат.

Отвратително е малко, но няма как :D
Само да не кажете са, че ги и ядете рибите извадени от там :shock:
И да ги ядът няма страшно.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

hrimar написа:Глей са Трап, не мисля, че дънен риболов и захранка са взаимоизключващи се неща.
Овъркила така сладко го е описал – чакаш да спрат да кълват попчетата, меташ белия червей и почват да кълват белите мрени, че как да не питам за подробности :wink:
Все пак съм отраснал на брега на Дунав та знам за какво иде реч.И не отричам храненето но при целенасочен риболов на мряна никой не храни.Храни се с царевица за шаран и амур.Но по някога на храненото място не се изключва и мряна да излезе.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
lubotrifonov
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 17:09
Местоположение: Плевен
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от lubotrifonov »

Поздравления за хубявия риболов колега, радвам се че има хора като теб, описващи красотата на дунавският риболов :D

Та в тоя дух да споделя и аз :D . Вчера се върнах от тридневен излет, бяхме трима души с 7 дънни въдици и два телескопа, напаравихме си страхотен риболов и страхотна почивка, докато чакахме голямата риба ловихме уклеи и попчета(мезето за бирата ) :D
Големата риба дойде на втория ден амур 10кг, а вечерта ни нагости една мряна кило и те така :D
Тъй като темата за Дунава за която имах надежда че ще се развие хубаво е заключена ,пускам нова с надеждата че Майстор Саки ще я отключи ,почисти и ще добави репортажа ми там Smile

като ми отлючите темата ще има и снимки и подробности :wink:
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Мнение от Милен Динков »

SASHO написа:
Милен Динков написа: На това място, на Пристанището на "мръсния канал", захранка не се ползва. Причината е в мръсния канал, от който излизат какви ли не мръсотии, гнусотии, фекалии, домати, семки, презервативи, косми от цялото човешко тяло, превръзки и т.нат.

Отвратително е малко, но няма как :D
Само да не кажете са, че ги и ядете рибите извадени от там :shock:
Мии, папкаме ги :oops: :oops: :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”