Хайде да се пробваме ..................... - не е сложно!

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Как пак все като се заговори по тая тема и ми кипват......

Май ще отклоня темата малко,но мисля,че примера които ще дам е показателен.

При лов на акули/това скоро го разбрах/им клионкат с гумен чук по борда на лодката или по нашенски си го пердаши чубанската за да я привлече.Професия ми е да съм в ОКЕАНА,но при следващото ми излизане мисля да им бръкна в душичките поне на 2-3 акулки.

Легенди или не няма да споря,но това си е законен риболов както подметна ЛЕВАКА и аз му желая късмет в улова.

Някой да каже само защо на врага му е такъв прякора. :?
Go BIG or Go Home!
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Минчев написа:а който бърка в душите готов ли е за последствията
Разбира се!Нима очакваш от изтъкнати дзен-будисти като тук присъстващите да не са наясно до какво може да доведе бъркането с мазни пръсти в съкровените тайни на сомското царство? :lol:

Не бе,не знам как мислиш че ше стане,ама аз да речем си го представям така:две лодки,в различни краища на язовира,у едната Левака,у другата-Тура,а на брега,далече от местопрестъплението-пъстър катун видни мангали кат мен например метат на плувка (ако състезанието е на Ивайловград да речем има голяма вероятност на плувка шоуто да е сериозно) и най-вече метат джин-с-тоник и въртят барбекюта.Нещо такова.И чакаме да излезат корабите,та капитаните да се похвалят колко сома за взели на абордаж с пиратските си ръчици.

Мноо ясно че нема се накамариме у пет-шес-десет лодки и секи да пляка по водата с квот има подръка.
Доколкото знам не става така тая работа.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

.... и малка добавка към казаното от коуегата Корсмен. Требе да има разменено гостуване, т.е. ако първо Левака е бил в десния край на гьола, във втория манш минава на левия, дето е бил Едрото, и обратно...
Пък джангъра, дето ще властва на брега, си е нещо съвсем нормално, на сома едва ли ще му се наруши метаболизма от тва... :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Ал. Минчев

Мнение от Ал. Минчев »

PENN,
ти пак си "чукай" по борда и вади душите на акулите. Само че в Сан.. не знам какво. Тука, преди доста години, когато ние ловяхме на кльонк с още 7-8 човека в България, ти тогава по биберона ли удряше.
Метода си е законен. Няма нарушение. Да им е сладък турнира. Сигурно доста ще се забавляват.
Само че да беше преди 15-20 години. Защото сомовете които останаха са или до към 20-30 килограмови и ли техни деца. Големите "добитъци" отдавна ги няма. На пир по време на чума ми звучи това. И когато и те привъшат ще се тълпим с билетчета пред някой арендован водоем и ще има списък "Кой днес ще хване големия сом от гьола". Защото нещата на там отиват - да загърбим дивото и да ни превърнат в "окултурени" олигофрени ловейки риба от масичка под чадърче, с келнерка по частните язовири.
А ти ще продължиш да си ловиш защото там където си явно са малко хората с нагласата "След нас потоп".
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Чакай,чакай малко!Минчев,малко на носталгично дядовско мрънкане взе да отива работата!Големите добитъци ги нямало,колко хуубаво било едно време га бяхме млади и прочее..

Чест и почитания за това че си от първопроходците на кльонка,ама пак ми се чини че четеш темата през ред по диагонал.
Кой е казал че резултата от състезанието НЕПРЕМЕННО ше замине към тигана?Не сме се разбрали май май.

Дори да се направи като хората за два три дена едва ли ше се извадят повече от колко?.......ти ше кажеш...според мен пет сома за три дена би било страхотно постижение,така си мисля де.
И после кво пречи да ги премериме и да ги пуснем обратно?Или поне част от тях?Струва ми се че дяволски много подценяваш коректността и етиката на пишещите тук.

Няма да има потоп бе,споко!Освен разбира се потоп от пиенье,ама за там вече не мога да гарантирам че ше устоим да не си спретнем един.
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

Не мога да те разбера човеко какво точно искаш да кажеш.Ако имаш в предвид че се улавят маломерни сомчета на кльонг ОК прав си.Аз също съм против ловенето на бебета но какво да правя като не съм се родил по рано в ония години когато си ловил "Добитъци"Не знам защо си мисля че те познавам от един друг форум с друго име(пък може и да греша) :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от jonny drebnoto »

Evala Leva4e, kak samo go razkonspirira! Na tozi sme mu sarbali poparata! Hilqdi hvalbi i ni6to sa6testveno!
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Сан Диего му викат господин Минчев Сан Диего.Преди години сам удрял по биберона и не ме е срам от това-такива са били времената за мен.Твоята заслуга да си по възрастен от мен обаче се чудя каква е?
Казваш,че се един от първите които са почнали да ловят на клионк.БРАВО,но имам няколко въпросчета.Защо сега няма сомове големи,като вие-пионерите в областта всичко сте си спазвали и сте пазили природата???Нали сте много съвестни за да има за нас с бибероните или СЛЕД ВАС И ПОТОП?????
За малки или големи сомове май няма какво да ми кажеш или поне до момента в които не снимаш нещо и не го пуснеш тук.Виж Левака сам виждал какво е хващал,друг регистриран във форума мога да му сваля шапка защото е пълно къде ли не с негови снимки,но ти да ни съветваш какво да правим малко неправилно ми се вижда.
Незнам дали си пробвал да ловиш,снимаш и пускаш обратно,но ако те интересува ще ти изнамеря някои неща-графики за мерене на рибите с помощта на които можеш да разбереш теглото на рибата само като премериш дължината,хрилете,обиколка........Може пък и да научиш нещо ново от младото поколемие,на което вие сте оставили завидно количество мушмули,за да може спокойно да си ги мерим ........ после кой по голям в спорта/или с ножа/.
Каквото и да напишеш,моля те,го давай на лични съобщения.Спирам да пиша тук за да не заприлича на бойно поле в каквото превърнах една друга тема.
НАСЛУКА на всички в турнирчето и най-вече на ЛЕВАКА.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Ашколсун, ПЕНН-чо!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

PENN написа:Сан Диего му викат господин Минчев Сан Диего.Преди години сам удрял по биберона и не ме е срам от това-такива са били времената за мен.Твоята заслуга да си по възрастен от мен обаче се чудя каква е?
Казваш,че се един от първите които са почнали да ловят на клионк.БРАВО,но имам няколко въпросчета.Защо сега няма сомове големи,като вие-пионерите в областта всичко сте си спазвали и сте пазили природата???Нали сте много съвестни за да има за нас с бибероните или СЛЕД ВАС И ПОТОП?????
За малки или големи сомове май няма какво да ми кажеш или поне до момента в които не снимаш нещо и не го пуснеш тук.Виж Левака сам виждал какво е хващал,друг регистриран във форума мога да му сваля шапка защото е пълно къде ли не с негови снимки,но ти да ни съветваш какво да правим малко неправилно ми се вижда.
Незнам дали си пробвал да ловиш,снимаш и пускаш обратно,но ако те интересува ще ти изнамеря някои неща-графики за мерене на рибите с помощта на които можеш да разбереш теглото на рибата само като премериш дължината,хрилете,обиколка........Може пък и да научиш нещо ново от младото поколемие,на което вие сте оставили завидно количество мушмули,за да може спокойно да си ги мерим ........ после кой по голям в спорта/или с ножа/.
Каквото и да напишеш,моля те,го давай на лични съобщения.Спирам да пиша тук за да не заприлича на бойно поле в каквото превърнах една друга тема.
НАСЛУКА на всички в турнирчето и най-вече на ЛЕВАКА.
Минчев не е виновен според мен колеги! Не старото поколение риболовци са изловили сомовете на кльонк! Кльонка е еквивалент на цигулката в музиката! Един на вид прост инструмент, но се изисква майсторлък да си намериш правилната цигулка, и да свириш добре на нея!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: Джони как пък си го казал"Сърбали попарата"просто и в другия форум съм се смял на писанията му.Кво да ги правиш иска им се да изглеждат велики :lol: :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Джони, Лефти, ама светнете, ша ви замолим, и нас, непросветените, за самоличността на въпросния господин. :idea: :idea: :idea:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от Левака »

:lol: Тебе жокер ти не требе,ти си умно момче ша са сетиш :wink:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

:D :D :D
Аватар
Алеко
Мнения: 11055
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Левака написа::lol: Тебе жокер ти не требе,ти си умно момче ша са сетиш :wink:
Тц, седя си тук на 4-та бира и изобщо не зацепвам, хлъц! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”