Старничен повод

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Daro
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 17:27
Местоположение: София, Дружба 2

Старничен повод

Мнение от Daro »

Здравейте колеги.Споделете как вързвате страничен повод към основното влакно без троен вирбел.Ако може покажете монтажи,линкове.Ако правите клуп моля покажете как после прикачвате повода с куката към него защото не ми е много ясно.Благодаря предварително и наслука.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Може да ползваш Флоaт Стоп.Не му знам БГ наименованието.Ей го на по-долу,прави се с еднакви по диаметър влакна,но можеш да пробваш и с различни.


http://floridafisheries.com/knots/

А добре дошъл.Драсни 2 реда какво ловиш,че питаш в риболова на тежко.
Имаше някъде различни видове монтажи из форума,но трябва да се поровиш май в търсачката.
Go BIG or Go Home!
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Този Флоут Стоп е по-удачен за направата на стопери, щото се пързаля по основното влакно.
За страничен повод най-простия вариант е със съединяване на два клупа - този на основното и този на повода - един в друг. Всеки клуп се прави или по стандартния начин с двойно или тройно премятане, или с т. нар. "осморка" /усукваш два пъти ушенцето преди да промушиш клупа и да го стегнеш/. В линка, който даде Penn по-горе, този възел е даден като Blood Bight Knot. Клупчето на основното влакно го правиш възможно по-късо, че да стърчи встрани и да играе донякъде ролята на патерностер. Връзката е достатъчно здрава, но има и по-добри варианти, като например Dropper Loop.


Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Daro
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 17:27
Местоположение: София, Дружба 2

Колеги благодаря много за

Мнение от Daro »

Колеги благодаря за инфото.Само че още не ми е ясно как се прикачва повода с куката към клупа на основното влакно :cry: Ако и на повода се прави клуп светнете ме как ги съединявате двата моля.
DONY
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 12:41
Местоположение: SOFIA

Мнение от DONY »

Там е работата, че няма клупове а директно връзваш повода към основното влакно.Някакси по изчистена става линията.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Чакай аз да пробвам да ти го обясня макар,че го има на това което ти пуснах.

1 Dropper Loop на основното влакно.

2 Surgeons End Loop в края на повода.

3 на картинката където е обяснено как се прави Blood Bight Knot долу се вижда как минават клуп в клуп.


Това е ако неискаш да ползваш възела които ти препоръчах.Майстора сам сигурен,че има доста повече опит от мен в това и е по-добре да го слушаш него.За клуп можеш да правиш и осморка.
Go BIG or Go Home!
DONY
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 12:41
Местоположение: SOFIA

Мнение от DONY »

Сега се сетих.В сайта на Kriss има доста полезни възли,също така и в рубриката риболовно училище.Успех.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=2512

Ако това е проблема можеш и тук да хвърлиш едно око. :wink:
Go BIG or Go Home!
Daro
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 17:27
Местоположение: София, Дружба 2

Мнение от Daro »

Колега PENN мерси за подробното инфо.МАЙСТОРЕ и на теб.
DONY ако можеш кажи или покажи как верзваш повода без клуп.Аз правя така:възел накрая на повода, подготвям на основното влакно като за възел,прокарвам възела на повода през отвора на основното и стягам възела на основното.Досега процедирах така но как да ти кажа просто монтажа не ми допада с тези възли.НАСЛУКА на всички!
DONY
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 12:41
Местоположение: SOFIA

Мнение от DONY »

Ползвам много лесен и бърз възел.Показан е в сайта на Kriss.Погледни форума какво къде кога.Пише модератор Kpiss - кликни там.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”