Не се ебав......... с големите риби!!!

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Не се ебав......... с големите риби!!!

Мнение от Stif_1 »

Колеги миналата година ми се случи нещо , което ме накара да се замисля много над някои неща.
Бях на яз.Овчарица /топлото езеро/ през деня бяхме направили добър улов на амур и шаран.Всичко беше повече от прекрасно и се готвихме за ноща.През ноща всички легнаха да събират сили за новия ден, но "баш майстора" Стефан /аз/ реших да се позанимавам малко със смадок и сом.Еми събрах си рибки нарязах си филенца и започнах.Не мина малко време и хванах едно смадоче към кило.След това хванах няколко прилични сомчета /канални/ и докато се усетя вече нямаше рибки.Отидох да проверя радара и какво да вида , близо педя костурче.АААААААААААААААА викам си аз , на това ако нещо се копне не мога го извади ама нали съм си луд сложих една нула кука и го закачих.До 4 часа нямах бутване , което ме навеждаше на мисълта , че рибата не го иска.Ама не ми се и мокреше да си вадя нови рибки.И в този ред на мисли, не мина и малко време и плувката потъна.Започнах да подавам влакно и да чакам хубаво да лапне , но се случи не мислимото , изплю.Извадих и видях , че костурчето имаше две хубави рески на гърба.Хвърлих пак с костурчето и отидох да си взема филенце за да презаредя/пръчката беше на чаталче , защото всички стоики бяха заети/.След 30сек. се върнах с филето и гледам няма плувката ААААААААААААААААХХХХХХХХХХАААААААААААААААААААААААА
си викам аз и се навеждам за пръчката и кво мислитте????И нея я няма !!!Еми няма как да ви обесня какво ми стана.Разбира се и без да се замисля се хвърлих във водата но к*р.Събудих всички , започнахме да мятаме с големи олова и да ги татрузим по дъното с цел да я закачим но................Към 8 часа вече бях с нос до земята.Преклонил глава пред гадната действителност и голята ми малоумност тръгнах да излизам от водата.Да обаче една жена на 200м се провикна и ми показа едно връхче което старчеше над водада.Еми няма да ви казвам какво стана.От първа на шеста скорост /Шумахер ряпа да яде/и вместо да излезна от водата да бягам по прега, аз го правих във водата .Както и да е, оказа се, че пръчката е моята .Просто не се беше закачил хубаво сома /сом защото цялото тяло на костурчето беше в ситни рески/ и имах късмет.С това искам да ви кажа , че каквото и да правите винаги си слагаите стойка.
Риболовът е краста!!!
Речник: крастата е болестно състояние, при което, колкото повече чешеш, толкова повече те сърби!!!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

:) Голяма история, хубаво че е свършила добре! И аз имам такъв навик с въдиците , ама тези работи само от книгите съм ги чел, а то явно и на практика може да стане! Ще си имам едно на ум.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Е това ме подсети да си оправя кликара на моята макара.
Мултипликаторите имат кликар-при развиване на аванса ако палеца му е сложен,кликара издава звук като на кречетало и се чува много ясно даже и ако влачиш с лодка и мотора работи.В този случай щеше да събуди поне половината спящи в палатките.
Моите макари са осигурени с планка и болтове,закрепящи макарата към пръчката,а самата макара я връзвам за халките и с колан,който е завързан за парапета на лодката.Случвало ми се е да се раздруса яко парапета/тръби неръждавейка/,но до този момент изгубена пръчка нямам.Въдиците ми няма как да плуват защото макарата е около килограм тежка заедно с влакното.Повечето време ловя на 8-10 килограма стегнат аванс и нямам никакви проблеми до този момент.
Go BIG or Go Home!
madabi4
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 13:29

Мнение от madabi4 »

Направо ти завиждам! Такова нещо не ми се е случвало откакто бях в 6 клас, а това мнооооооого отдавна беше. Както си стоеше пръчката само видях как и се огъна връхчето, после леко се отлепи задната част от земята, гадта се стресна, макарата се закачи на чталчето, ама файда никаква. Отиде на дъното на Тракиец, та се не видя. :shock: Оттогава на повече от 10 метра от въдицата не отивам!
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Polzvaite AVANSI :wink:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

ARK написа:Polzvaite AVANSI :wink:
И си купете толкова стойки, колкото пръчки притежавате.
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

ARK доста използвам аванса, но когато макарата е с един , ане с два не върви да е хептен хлабав.Но от тази година вече ще седят друго ятче нещата :lol:
Lubo имам можеби поне 10 стойки горница, но понякога се случва на човек да забрави , а нямам навика да си нося резервни!!!
Наслука :wink:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Stif_1 написа:ARK доста използвам аванса, но когато макарата е с един , ане с два не върви да е хептен хлабав.Но от тази година вече ще седят друго ятче нещата :lol:
Lubo имам можеби поне 10 стойки горница, но понякога се случва на човек да забрави , а нямам навика да си нося резервни!!!
Наслука :wink:
Тогава не си забравяй стойките! :wink: :lol: :lol: :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
Stif_1
Мнения: 282
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:00
Местоположение: Габрово

Мнение от Stif_1 »

Оффффффффффф много се изложих тогава , няма две мнения по въпроса :oops:
Ама кажи ми какво е това?Толкова часа висях до пръчката и нищо.За 30 сек. се махнах и стана каквато стана!!!
Ако това не е гадория здраве му кажи :evil:
Неправете моите грешки !!!
Айде наслука на всички :lol:
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Това знаеш ли какво е било? Било е типичен случай да те сполети късмета баш кога не требе! Но все пак те е навестил късмета и пазиш интересен спомен :!: :!: :!:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”