Март?

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Ross
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 18:55
Местоположение: Казанлък
Обратна връзка:

Март?

Мнение от Ross »

Абе да ви питам,понеже аз все още съм ученик и нямам такъв опит като вас от форума,та ако може да ми кажете каква риба мога да търся на дъно през март(излизат ли шарани,платики,бабушки и т.н.)?Говоря за риболов в язовирите.И шарана дали ще кълве на царевица,щото май по я търси през лятото?
Благодаря ви предварително :!:
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

не! През март не можеш да ловиш шаран, каракуда и платика по язовирите! Единственият ти шанс е на някое платено изкуствено водоемче, където все едно хвърляш във вана! Там 100% ще ти клве! Иначе, сериозният шарански риболов почва след забраната. Каракуда може да се лови и преди нея!
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Ross, зарежи ти таз работа с дънните и хващай телескопа и бегом към пресявните по Тунджа да скубеш бабушляци, като се размръзнат.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
neochrom
Мнения: 168
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 19:05
Местоположение: Раднево - яз. Овчарица

Мнение от neochrom »

DobreFF написа:не! През март не можеш да ловиш шаран, каракуда и платика по язовирите! Единственият ти шанс е на някое платено изкуствено водоемче, където все едно хвърляш във вана! Там 100% ще ти клве! Иначе, сериозният шарански риболов почва след забраната. Каракуда може да се лови и преди нея!
На язовир Овчарица в момента се лови и каракуда и шаран на дано, така, че ...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Имайки предвид условията там, Овчарица е изключение... :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
zahho
Мнения: 226
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 14:59

Мнение от zahho »

Майстор Саки написа:Имайки предвид условията там, Овчарица е изключение... :)
Май не е само Овчарица. Шарана, ако е топла водата, търси храна нон-стоп(май). Не че съм специалист, но по моя край , Враца, шарана почва да кълве от първа пролет, или поне така беше преди мрежите, джетове и т.н. :wink: и свършва края на септември :arrow:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”