монтаж за каракуда

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

монтаж за каракуда

Мнение от milo69 »

по принцип не съм любител на дънния риболов, но преди време на едно язовирче с едра каракуда едни колеги доста успешно ги ловяха на дъно пък ме беше срам да отида да ги питам какъв монтаж ползват.аз също бях хвърлил една дънна, но ударите ми бяха в пъти по-малко от техните.някой ако може да сподели добър монтаж специално за каракуда.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Чак специален за каракуда - едва ли...

Поначало вариантите са два: с подвижна тежест и с крайна тежест. Всички дънни монтажи са производни на споменатите.

Съвет - експериментирай с някои от безбройните монтажи за фидер.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
milo69
Мнения: 625
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 16:48
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 13 пъти

Мнение от milo69 »

аз ползвам подвижно олово и подвижна пружина с една кука на края. вероятно оловото и пружината са леки и рибите не се самозасичат и трябва да ги правя неподвижни
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Мнение от fisherman »

Колега,"Майстора" добре те е посъветвал,бих добавил -ако имаш възможност да се обзаведеш и с пръчка фидер,гарантирам че следващия път колегите ще идват за информация при теб.Разгледаи темите във форума за риболова на фидер.Поздрави!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

За монтажите с крайна кука или крайна тежест, много зависи дъното какво е: тинесто или каменисто. Ако е тинесто е по подходящ (според мен) монтажа с крайна тежест и кука над тежеста. Ако ли е твърдо (глинесто или каменисто) е по добре монтажа с крайна кука и тежест над нея. Монтажа с фидер е много успешен ,особенно ако дъното е твърдо. Захранваш първо на ръка или с отворен фидер с фиксирана корда на клипса на макарата и след това действаш със затворен фидер. Ако уцелиш подходящата захранка ще имаш добър резултат. Не забравяй - слагай в захранката от стръвта на която ще ловиш. Успех и на слука!!! :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
AMUR4ETO
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 1:10
Местоположение: TARGOVISHTE

Мнение от AMUR4ETO »

KATO ZIALO TARANKATA SE LOVI NAI-LESNO.OSNOVNIA TERTIP SA LOVENE NA TARANKA NA DANO E OLOVO I NA DVE KUKI NAD NEGO ,HUBAVE, TORNI 4ERVEI.A SA FIDERA -TO E NAI DOBROTO SA MEN.



Редактирано:
"Като цяло таранката се лови най-лесно. Основния тертип за ловене на таранка на дъно е олово и на две куки над него, хубави торни червеи. А за фидера - то е най-доброто за мен."


Колега, тук е прието да се пише на кирилица!
Моля, пиши по нормалния начин, а не само с главни букви!


Майстор Саки
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”