Тема с въпроси за начинаещи рибари като мене.

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
koko95
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Окт 18, 2019 17:10
Риболов: Spining и дъно

Тема с въпроси за начинаещи рибари като мене.

Мнение от koko95 »

Здравейте, на 24г.съм от София.Видях,че TWITCH FISHING- МИХАЙЛ ПЕТРОВ пише тук и си викам тъй като имам супер малкото коментари в темата ми в нариба форума, да преместя темата тука :P . Ходил съм на Доспат и на река Искър(След Бов до Оплетня) до сега! Първо ползвах на вуйчо ми въдица telespin фибростъкло, после си купих моя въдица през 2012-та от Орозов- DAM ONLINER TELESPIN 30-60 ГРАМА. У фейса май беше ми препоръчваха шаранска въдица да си купя :fish15: , но аз реших да питам в магазина, та там ми препоръчаха за моя минимален джобен бюджет- DAM ONLINE TELE SPIN 30-60 ГРАМА, ВЪДИЦА 3 МЕТРА 320 ГРАМА, фибростъкло ЗА ДЪНО И СПИНИНГ, НА НЯКОЙ МЕСТА ПИШЕ ЛЕК СПИНИНГ! Практикувам риболов от около 2008-2009 година,но не съм ходил от няколко години.Макара е spro necton dpi 240 , с драг 6 кг максимум.Мисля да сменя макарата с някоя с драг 18кг от алиекспресс (толкова би трябвало да издържа въдицата според мене),а карбонова на tailwalk с 50 грама акция пише макс издръжливост #2.0 pe плетено влакно,гледах плетено влакно 2.0 пише 18кг издръжливост.Та се чудя към какъв риболов да се насоча, КОИ ВИДОВЕ РИБОЛОВ СА НАДЕЖДНИ И СЕ ХВАЩАТ НАЙ-МНОГО РИБА???От моите неуспешни опити по река Искър,съм научил , че трябва да се ползват различни спинингови примамки и понякога като рибите са плашливи- КУКАТА ДА Е СКРИТА , И ДА СЕ ПОЛЗВА НЕВИДИМА ПЛУВКА/НЕВИДИМО БУЛДО/НЕВИДИМО СБИРОЛИНО И Т.Н. Какви са разликите между ЩЕКА,БОЛОНЕЗЕ,МАЧОВА ВЪДИЦА И ТЕЛЕМАЧ? Каква въдица да си купя още една като за начало през 2020-та година ? Също така от моя скромен опит е добре да се ползва атрактивна захранка ,да се пази тишина и да си облечен в маскировъчни дрехи. Каква е разликата между спинингов риболов и спинингов риболов с бомбарда/сбиролино??? ОРИЕНТИРАЛ СЪМ СЕ ДА ЛОВЯ ЕДРИ РИБИ,ЗА ТОВА ТЕМАТА Е ТУК!Всякакви риби мисля да ловя, без изключение ,като съм се ориентирал главно да търся хищници предимно! :fish7: :fish7: :fish7: .Ако събера пари и реша да си купя хубава спинингова въдица 00-35 грама/DAM PTS BOMBARDA ЗА СПИНИНГОВ РИБОЛОВ С МАЛКИ ПРИМАМКИ 5 ГРАМА,КОИТО ЛОВЯТ ДОРИ 8-9 КГ ПЪСТЪРВИ , И 10-60 ГРАМА ВЪДИЦА СПИНИНГОВА, МОЖЕ ЛИ ДА ПРОБИЯ КАМЪК ОТ РЕКАТА И ДА ПОЛЗВАМ КАМЪКА ЗА ИНКОГНИТО РИБОЛОВ НА ДЪНО? НЯКОЙ ГОЛЕМИ МАНЯЦИ,ЛУДАЦИ ЛИ СА, КВИ СА НЗ ВИКАТ,ЧЕ ВЪДИЦИТЕ ОТ ФИБРОСТЪКЛО НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО,ПЪК АЗ В НАЧАЛОТО 2009-10 ГОДИНА СЪМ ЛОВИЛ МАЛКИ КОСТУРИ С ВЪДИЦА ОТ ФИБРОСТЪКЛО НА ДЪНО.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”