Pontoon21 - Trait и TB Trait

Безплатна зона за анонси от фирмите вносителки на риболовни такъми в България.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от patter »

Спи спокойно след секса :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от stancom »

Leo написа:....Искам блесна,която да ползвам и за проучвателна и за основна.Да правя стотици замятания,докато проучвам терена и търся рибите,без да имам усещането,че вадя работещ вентилатор.Да работи добре в абсолютно стоящи води и много бавна проводка,но и в мощни течения и обиране като за световно.Да мога да я извадя бързо,когато се налага да заметна на точно определено място,при това без да ме дърпа към водата и без да спира да работи.Да е с оптимално съотношение размер тегло и да е далекобойна.Да не увисва и залепя като я вкарам от силна струя в спокойна вода.Да я гълтат риби по 500 гр,но и по 5-6 килограма....
Па ти нищо не искаш :mrgreen: Ако намериш такова животно ще те помоля да споделиш :D
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от Д-р Флекс »

Има такава блесна: трифазна, прав ток...
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от Leo »

stancom написа:
Leo написа:....Искам блесна,която да ползвам и за проучвателна и за основна.Да правя стотици замятания,докато проучвам терена и търся рибите,без да имам усещането,че вадя работещ вентилатор.Да работи добре в абсолютно стоящи води и много бавна проводка,но и в мощни течения и обиране като за световно.Да мога да я извадя бързо,когато се налага да заметна на точно определено място,при това без да ме дърпа към водата и без да спира да работи.Да е с оптимално съотношение размер тегло и да е далекобойна.Да не увисва и залепя като я вкарам от силна струя в спокойна вода.Да я гълтат риби по 500 гр,но и по 5-6 килограма....
Па ти нищо не искаш :mrgreen: Ако намериш такова животно ще те помоля да споделиш :D
Намерих я Станко :) Ето я :) Точно тая от снимките,мисля,че ми я прати ТИ :) а може да е бил и колегата Явор от София,не помня вече

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Тия двата са си тупалки и пак с Еслата!В същото време ходя и за кленове по Осъма пак със същата блесна
Изображение

А ето ти и едно мнение на Павел от 2009,когато излезе Еслата


"Има всички предимства на аглиата + още две:
1. Позволява бавна и много бавна проводка, което е безценно при водене по течението.
2. Куката е достатъчно голяма да поеме едри риби. Дори много едри.

Еслата има интересно поведение - при бавно водене листото се отваря /при аглията залепва и спира/, а с увеличаването на скоростта се прибира към корпуса. Във всички случаи обаче конусът е такъв, че усещаш чукането на листото в препятствието.

*Продава се в България, но цената е хм... малко солена :? близо 8 левчета... но според мен си заслужава всяка стотинка. Като си помислиш, спинър за 10 кинта унищожаваш за нула време като го удариш в някой камък и му счупиш лопатката"

Аз от него я видях тая блесна за първи път и и обърнах внимание след този му пост!

От всички въртящи блесни които съм използвал само с Еслата можеш да застанеш на място където течението идва срещу теб като бърз влак,да обираш сравнително бавно и все пак блесната да си работи.Всичко друго умира или трябва да въртиш макарата с дрелка :wink:
Подозирам,че и някои от Понтоните биха се справили и за тва давам зор :)
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Публикувай отговор

Обратно към “Такъми Нюз”