===Разливите на великата Мисисипи===

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

===Разливите на великата Мисисипи===

Мнение от Любака »

Левака написа:Любак ще стискам палци и чакам нови снимки :wink: Весели празници и на тебе. :lol:
Изображение
Айде, батковци, да я почваме. Дойде дългоочакваната 10-дневна, коледна ваканция за Стария и позаклеясалите ми гайчици взеха да ме стягат възболезнено :roll: На Бъдни вечер развъртях шайбата на мобилния да видим кой от старата чета, къде се подвизава, Джейк се върнал от Германия за празниците и не пропусна да ме покани на неделен излет за слънчаци на залива Монона в Медисън, Рич от Милуоки по стара своя традиция не спря да се оплаква и мърмори, Джим, с когото обикновено сритваме рибешките задници все още не беше решил накъде да я хваща, а Джейми от Рийдсбърг ми се похвали, че ги е разпрал по шевовете в четвъртък и ме покани да ида с него на същото място в неделя, познайте какво избрах... :twisted:
Имаше редовните миниатюрни дооточнения и недоизпипъци, ама нацяло съм много доволен! Основна грижа ми представляваше, че очаквах приятеля си и съратник :lol: Бранимир Бонев, също възпитаник на А(кушер) Г(инекология) Гео Милев, Русе, випуск `96, полета му от Оклахома сити, през Детройт, Мишиган се метаморфозира в неопределен престой в Тенеси, където поради стачка на синдикатите на часа на полета нито един стюард или стюардеса не се появили и съответно полетите бяха отложени, така че не успях да го посрещна в събота вечер, каквито бяха плановете, а за сметка на това си отспа на воля на летището :evil: Та грижата ми беше, как да се отпусна и отдам на риболовната страст днес (неделя) като приятеля ми е някъде си по терминалите и дори не знам кога пристига, а и аз ще бия доста път... Каааааааакто и да е! :roll:
Почти без мигване изкарах нощта до 0545 ърли сабалем и хукнах да си купя нова 256Мб карта за фотоапаратуса, защото на оригиналната 16Мб много бързо и свършвам въздуха и взема да се задъхва посред риболов ако се увлека да снимам камъне и дърве и прилежащото им накъкано от лесничеи и други ТОРисти... Отбих се и да ливна бензинец и оттам се почна... Държа да отбележа че от погачата ми се падна парата така че да му мисли хамериканската ДСК дали ще може да си ме позволи като разход :twisted: С непомалка нотка гордост слагам втора отметка, че в дар от братския румънски народ получих електронна везна за риболов, така че вече колкото и да ми тежи не мой да послънготвам с +/- 100кг :D . В силното си желание да не си обричам излета на неуспех боравех с 4-5пласта салфетки та да не се усеща и капка бензин по дланите ми... Това добре, ама нещо много бавно помпеше бензиноколонката и аз взех много да се оглеждам... Ми да сам мъж, с оръфани рибарски дрехи, "стараещ се да не оставя отпечатъци посредством салфетки", и се оглежда като пръднал заЯЦ у люцерина... Познайте защо ми се обърна перисталтиката като чух "ДОБРО УТРО!" по интеркома от учтивата бензинаджийка, която бе така добра да ми обясни да прекратя зареждането, да си извадя кредитната карта отново и да започна отначало, че и била първата продажба за деня и помпата обикновено била свръхбавна изотначало... Ми да и на мене първата ракия много ми е трудна, ма като ми продуха цевите... :roll: Ай размечтахме се... За да ви спестя излишества - след 12минути бях си в къщи с новата карта в джоба и бързо но безшумно намятах в колата необходимите принадлеждности, за които се сещах на момента. Разбира се инструкциите как да стигна до дома на Джейми, прилежно принтирани бях забравил до компютъра и се наложи да му досаждам пак за дистанционна навигация. Поздравихме се разведрихме се с редовните бъзици и стринки - лели по адрес на тоз и оня и пришпорихме към Великата Река!

Деня започна като по поръчка! Слънце, нулев вятър и големи кошници приготвени за незнайните риби, дето щяхме да наринем на леда. :roll: А на разливите панаира беше почнал:
Изображение
Скара-Бира, само дето оркестъра го нямаше да засвири "От наш`те" :idea: С Джейми бяхме се приготвили с добър асортимент стръв и такъми - имахме над 60-70 Бабишкера в кофата за стръв и многобройни кутийченца с бели и червени Бели червеи, Восъчни ларви и както баща ми обича да ги нарича - "кенефни червеи" тея гнусняви ларви с мишите опашки, които много често могат да се открият в торищата и откритите селски клозети и ако успеете да не се издрайфате докато ги нанижете на куката дават прелестни резултати при улов както на Мряна и Клен, така и на всевъзможни други люспести чревоугодници. Провлякохме шейната избрахме си места и разпробихме Ф100 дупки за Слънчаците и Ф200 за Дангалаците.
Джейми откри деня:
Изображение
Дребно щукле, което замина обратно във водата, въпреки специалните регулации на риболова за тея води на Мисисипи, а именно:
:arrow: 5бр Щука без минимален размер,
:arrow: 5бр Басс минимално 14 инча,
:arrow: 25бр Слънчаци без минимален размер,
:arrow: 25бр Крапи(отделно от слънчаците :idea: :!: )...
Хмммммммм-даааааааа определено бяхме се наточили като за световно...
Изображение
Почнах на малка мормишка с Бели червеи, боядисани в червено.
Изображение
Ефективно, но не колкото восъчните ларви :idea:
Изображение
Изображение
Явно беше време и за първия ми флаг за деня...
Изображение
Маломерен Басс, който удари капана почти в краката ни, а не отдалечените и съответно "по-надеждни" капани...
И тук, както навсякъде, "всеки луд с номера си":
Изображение
Това за мен придава облик на израза, "да дереш лисици", тоя направо си беше нахлузил една на главата... Не закъсня и втория ми флаг за деня, тоя път мотовилката хвърчеше плавно и безспирно - песен за изнемощалята рибарска душица, лелееща досега с лигавите слузести подледни твари :roll: .
Изображение
Изображение
Изображение
Дори и да няма минимални размери и подобни ограничения, сърце не ми дава да посека тоя келеш посред акото му и да не го върна обратно в гьола, пък нека да го ловне някой след 2-3годинки и пак да говорим кой кого... 8)
Следващия флаг поднесе един хубав килограмов Басс:
Изображение
Същевременно купчинките от Слънчаци, които трупахме в промеждутъците докато чакахме емоции от капаните, бяха понабъбнали добре... Флага, който сигнализира следващото кълване скокна, и тоя път рибата на другия край очевидно бе доста самоуверена - мотовилката се въртеше плавно и безотказно... Опита и майсторлъка на Джейми си казаха думата:
Изображение
:roll: :twisted: :shock: :D 8) :lol: :wink:
Майтапче, това беше най-дребната риба (предполагам изобщо) на леда тоя ден! А това е всъщност доказателството за майсторлъка(и познаването на родния водоем и домакинския терен) на приятеля ми:Изображение
Изображение
85см и 3.5кг на Бабушка 18-20см :!: Значи това е бил чалъма, а аз се чудя защо на моите хипофизни джуджета се лепят разни писалки и чесалки... Поразтичах се аз и замених детското отделение с тежка сумо артилерия и зачаках отново... Дългото и търпеливо чакане ме възнагради с още една камара Слънчаци, уверението че съм гламаво момче, когато видях празната кука на единия капан и как рибата си стояла захапала на другия без да активира флагчето... Когато тръгнах да прибирам капаните в 1430 видях, че са ми опоскали едното бабе, а другото някой ми го дръпна от ръцете като за малко да ми пререже пръстите с капронения конец - сърцето ми скокна в гърлото, веднаха разчертах триизмерна диаграма на ледените зъбери образувани около дупката, траекторията на хоризонтална абдукция в раменната става, която трябва да възпроизведа с цел сграбчване на бореца в ръка и да наредя влакното на чиста от сталагтони повърхност та да не се оплете или скъса... дръпна ми 2-3 тегела с яростно поклащане заканително на глава и аз взех дори така лекинко откъм тънката страна да предвкусвам благата баница на победата, когато от другия край съпротивата секна и тройката с захапаното Бабушкерче се върнаха при мене безапелативно като еластичен млад сопол из недрата на носоглътката на любопитен третокласник. Сгънах си прилежно пособията протътрих се до останалите уреди и си бихме камшика.
На връщане се отбихме през един много интересен рибен магазин:
Изображение
Където освен деликатесен пушен Шаран, пушена Есетра, скариди с размер на суджуци и месо от костенурки и змии, продаваха сувенири от сорта на черупки от костенурки и камъни от черепа на Риби Шийпсхед, които се считат за амулети, понеже служат за ориентация и навигационен апарат на рибата. Пред тоя същия магазин е и огромната Щука Маски от първата снимка, на която всяко послушно дете като менИ може да се възседне и да се изфоти та да се знае един ден, че е било тамЗЕ!
Изображение
Изображение
Голямо чистене падна тая вечер ама пък леля Нина - майката на Силвия, напържи риба за цял полк и се получи идеално! За днес толкова боднахме 60-70тина Слънчака, като запазихме малко над половината, 3 Щуки(толкова излязоха на снега, инак кухия Старец лично отърва 2 щото така ми е по харно :evil: ) и 3 Басса (единия в голямото си желание да реализирам всеки флаг в уловена риба го изадих и чак като видях миниатюрната тройчица и монофилния повод се досетих че не е на наш капан защото всички наши бяха с метални поводи и пригодени специално за Баба Щука :roll: ) Колегиално съобщих на разсеяните колеги и им връчих рибата, за което обещавам собственоръчно да се шамаросам само като свърша да печатам... Ето свърших? ПЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯС :twisted:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Ето го Баткооооо! Браво Любаче! Язък за невървежа, ама то не става всеки път! Отново с едни гърди пред конкуренцията в облафяването на форума със свежи фрази и поредния ти материал във владковата колекция! Бъди здрав!
Последно промяна от VLADKOrmoran на Сря Дек 29, 2004 21:36, променено общо 1 път.
PENN
Мнения: 4833
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 2:29
Местоположение: San Diego CA
получил Браво: 8 пъти

Мнение от PENN »

Снимки-страхотия,ма много студенко ми се вижда,но пак рибетата си ги бива.Поздравления за поредния ДОБЪР риболов и все така да ги газиш и през новата година.
Go BIG or Go Home!
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

Браво адаш. Продължавай да пускаш такива репортажи. Четеме всяка буква. :wink: :lol:
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Браво Любак!
Много добър репортаж ! Имам чувството,че съм бил с теб на леда.
Е-е-е-х , :cry: :cry: :cry: сърцето ми се къса , че не е замръзнало още при нас.
Влюбен съм в зимния риболов :!:
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

ZLAK написа:Браво Любак!
Много добър репортаж ! Имам чувството,че съм бил с теб на леда.
Е-е-е-х , :cry: :cry: :cry: сърцето ми се къса , че не е замръзнало още при нас.
Влюбен съм в зимния риболов :!:
Уфф и тука се прецака историята... Имаше няколко дни над нулата, че и с валежи, и сега ледеца остана в сандвич от вода, не че няма много смелчаци дето дори излизат с кану върху леда :roll: и плоскодънни лодки... Шантава им работа, и аз съм ходил на лед с половин педя вода отгоре... Вземеш та уловиш рибок и го пуснеш до тебе, после трябва да ходиш да го гониш из околията :lol: Ама така пък има едно предимство - всеки знае, че най-добрата слука е на "първия лед" е тая година може да откараме 2 пъти "пръв лед". За много години!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”