Оборудване?

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Spidi
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:55

Оборудване?

Мнение от Spidi »

Колеги помагаите със съвети,до сега гледах съзтезанието на яз.Веринско и гледам хората как ловят.Въпросът ми е следния имали разлика между металния и пластмасовия кивок и ако да кой от двата е по-добър.Другото което искам да питам каква мормишка е за предпочитане оловна,волфрамова и другата как се казваше забравих :lol: ?Можете ли да ми препоръчате екип за зимен риболов за 300лв. максимум?Благодаря Ви за отговорите предварително!!! :)
Аватар
delm2
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 22:21

Мнение от delm2 »

оловните са по леки и по евтини
волфрамовите са по тежки и по са за преспочитане особено за дълбоки места но са и по скъпи
има много видове и секи път е различо няма основна мормишка
кивоците са също много и се избират според мормишката
използва се тънко влакно 0,10 0,12
за оборудването 1 ледобур
топли обувки химически ботуши черпак грейка

АМА ЗА КВО ТИ Е ВЕЧЕ ОНО ЛЕДО ГО НЕМА :lol:
Аватар
Martin Kasabski
Мнения: 161
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 17:12
Местоположение: sofia

Мнение от Martin Kasabski »

Колега относно грейката във момената има при Дачката много хубав комплект долно и горно плуващи(250лв.).Също така и в Майсторски риболов има цяла грейка на Baleno пак плуваща 300лв.
Аз лично предпочитам пластмасовия кивок,металните са някак си по груби,но зависи кой как свикне.
За мормишките е много относително човек,не ти ли покаже някой,не отидеш ли за риба с някой който ходи редовно ще ти е трудно от форума да добиеш представа.
Spidi
Мнения: 177
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 16:55

Мнение от Spidi »

delm2 написа:АМА ЗА КВО ТИ Е ВЕЧЕ ОНО ЛЕДО ГО НЕМА :lol:
За другата зима бе :)
Аватар
delm2
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 22:21

Мнение от delm2 »

Те за тая вече :lol:
Убедих се, че на леда се събираме само освидетелствани идиоти
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

Аз съм на малко повече бири от колкото трябва, но ще се опитам да си събера малко мисълта и да обобщя.
1. Плуващо облекло ти трябва ако планираш да пропадаш под леда. Т.е. ако смяташ да ходиш на екстрмно тънък лед. Ако решиш да спазваш елементарните мерки за безопасност, вероятността за студена баня е доста ниска и за това за предпочитане е свободно, топло и дишащо облекло. Не за друго, ами е доста по-комфортно.
2. Кивоците са си споредзависи. Металните са по-подходящи за начинаещи според мен. По универсални са.
3. Зимните блесни ич не са за пренебрегване.
Аватар
danielo
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 14:07
Местоположение: гр.Севлиево/с.Кормянско/all the world

Мнение от danielo »

Обяснете малко по-подробно за плуващите костюми,и по-точно къде ги има в момента,че ги гледаме в нета от години пък тука и те като балансьорите-ГОЛЕМА РАБОТА ама там
И могат ли да се купят онлайн?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

danielo написа:Обяснете малко по-подробно за плуващите костюми,и по-точно къде ги има в момента,че ги гледаме в нета от години пък тука и те като балансьорите-ГОЛЕМА РАБОТА ама там
И могат ли да се купят онлайн?

,,гр. София
ул. "Княз Борис I" № 100 (вход от ул. Денкоглу), тел. 02 / 981 67 86,
магазина на ,,Алем,, ,,

Звънкаш тук,Сашо е насреща и почваш за питаш за костюмите..
Мисля,че е възможно да го купиш и онлайн през тукашният магазин,но за това питай Pike в подфорума ,,fishing mania shop,,.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
danielo
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 14:07
Местоположение: гр.Севлиево/с.Кормянско/all the world

Мнение от danielo »

Благодаря ти много!
Respect!
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”