===Понякога да се местиш като ****лив помага===

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

===Понякога да се местиш като ****лив помага===

Мнение от Любака »

Здравейте, малки, големи и извънредно несъразмерни риболовни души, впили саклетясал поглед в термо/барометъра и репетиращи къцане в леген или аквариум според условията и великодушието на благоверните ни и останалите домашни, клатещи с неодобрение и съчуствие невярващи глави в тон: "Тоз нашия ко му стана :shock: :!: :?: Хептян му изпи чавка мозъка, таз рибарска краста начесване няма, тюх-тюх-тц-тц-тц..." И аз така в пристъп на деРИБИум НЕДременс вчера напът за работа взех, че се вслушах в гласеца на дяволчето Фют, имперсонализиран от другарчето Джейми от Рийдсбърг и наместо да завия надясно за магазина взех, че надиплих циганския катун в задника на добрия стар боен кон Белия Додж и отпраших към Бригсвил.
Отбихме се за стръв при един добър познайник, който обича да придружава продадената стока с полезни съвети, в качеството си на дългогодишен риболовен водач и ентусиаст таксидермист (препаратор) :arrow: в тоя ред на мисли сега се сещам как стилно е обзавел бараката си от гофрирана ламарина с 6-7 проточни емайлирани вани с разнообразни сортирани и мешани рибета с най-разнообразни размери. Стените от своя страна са окичени с трофеи на цели грамотни Щуки, Бели Риби, Басс, 2-3 килограмови Михалци, Гиздави синджири с едри Костури и тлъсти Слънчаци, не се е ограничил с това, защото е също и трапер и ловец, та има многобройни кожи и трофеи от Еноти, Опосуми, Чакали, Лисици - разбира се - Елени, Пуйки и Катерици (да бе тука на това отгоре ги ядат на яхния, освен тях и гърмящите змии и костенурките плющят в тиганя, пък на мен ми се гнусят като им обяснявам, че обичам да ям Шаран и хайвера му както и жаби и охлюви :roll: иди че ги разбери...)
Това добре, ама баткото имаше наистина полезна информация - извади една топографска карта на езерото - както си му е реда с периферните маркировки на дълбочините, структурните отличия, местата с папурища и потопени дървета и като взе сладкодумно да обяснява в инчове и паундове каквитиму парцали са зашаматили предишните няколко дни и уверено да ни обяснява колко добре ние ще се представим така както ни преценява на първо четене, че направо ми повдигна самочувствието и взех по пода да не стъпвам... хубаво, че Джейми ме освести и се сбогува набързо щото се сети че му се присрало (опа имах предвид, че усети напрежение в участъка на волевия си сфинктер и по еферентен път контролните центрове в главния му мозък го посъветваха да се освободи от чревното си съдържимо по възможно най-скорострелен и безопасен начин :twisted: ) Да бе - явно тая вечер имам повече време да разтягам за преди контролното утре (гадна кинезилогия ма ще я освестим :wink: )
Добре :!: По същество :!:
В събота на ез. Мейсън се проведе подгрявката на ежегодния риболовен турнир, организиран от местния Lion's Club - о, да и тука имат подразделения, съответно и вчера (неделя) на езерото беше паркинг. Поради факта, че имаше на места половин метрови преспи сняг, аз проявих благоразумието да паркирам на леда в утъпкания участък под кея, Джейми и приятеля му Том, от своя страна предпочетоха да не рискуват с 4тонния си камион да се спускат по леда след като имахме това затопляне от около седмица след нова година, така че на помощ се явиха любимите шейни:
Изображение
Натоварихме всичко, ама само за да разбера, че ми е нужна по дълбока шейна, или по малко боклуци :roll: ама както и да е, докопах се до "рибарското селище" на леда и кого да видим - Скот, паркирал - разпънал шатра и подскача като шаман с диария около нея и псува всичко що диша, защото някакво зверилище му прехапало влакното и си отнесло последната мормишка в цвят електриково зелен :twisted: :!: (Вмятам Шамана да не се засяга и да не приема лично, щото всяко приличие с действителни лица, техните прякори или алтер его-изми са пълен съвпадък и никакво мое намерение ~ поне така искам да изглежда :twisted: )
Изображение
Какво означава обикновено, като дупнете първите дупки, пуснете стръвта и забодете първото рибе веднага :!: :?: Ми да и аз така си помислих:
"Ще им отпора шошоните :idea: " И взех да изчислявам пак как да ги подреждам по леда по видове на отделна купчинка Слънчаците на отделна Костуранките, та да си организирам добре работното място и като види мама да не каже: "Пак си си оставил чорапите на кухненската маса, гиди дърти мързелан, и после да отлети на юг с прелетните скакалци :shock: "... Мислех си аз такива блажни хубавини, ама не би, в последствие забодох още няколко Костурчета ама от модела "Стрижок`05", някоя и друга Слънчогледова семка и се почна една безплодна експериментация не бе на очи от Костур, от Слънчак, че не прегазих законите ли и не спуснах в дупката спъцърканите мощи на един рибок прегазен безславно на ледената магистрала от поредния камион профучал на броени метри от дупката в която къцам... Безславно провесиха нос Том и Джейми, те също надърпаха нечетен брой бодливци и взеха да въртят шии към брега. Видя му се края, също се видя, че моята изобретателност, не помогна - изрових от кофата с рибетата попадналите по грешка дребосъци:
Изображение
Оказа се че Костуря Бодливки не рачи да руча, нито пък местните "Каленици":
Изображение
Общоприетия мит е, че тея рибета са толкова фантастично вкусни и примамливи, че дори мирните риби не могат да се примирят с тоя факт и вземат, че ги изяждат :shock: .
Ми явно не е бил деня правилен или пък не съм слязъл от леглото с правилния крак, щото ни мирни ни натовски риби не налетяха на моите дарения... С две думи - сбрахме багажа, теглихме по една лековита храчка през рамо на север и след няколко връщания за разпилян багаж от моята вярна шейничка (дето вървите ще й отпоря) решихме да потеглим към Рийдсбърг. Да посетим курортното водоемче на къмпинг Лайтхаус Рок.
Пътьом реших да се проявя като кавалер и да помогна на две моми в беда, бяха отбили рязко в дясно пуснали аварийните, разгърдили якетата да покажат червените спасителски бански и се тюхкат и маят що да сторят та да запалят бараката... Предложих им да се обадя на пътна помощ, пък те през това време отново да пробват и тя взе, че запали :shock: единствения коментар на Джейми беше: "Поне в пазвата им надникна ли?" луда работа :roll:
Да ви кажа честно въобще не съжалявам, че отидохме на това гьолче в Рийдсбърг. Оставихме дарението си от 2.50 на глава в един плик пред офиса на къмпинга и надупкахме по няколко дупки и дори не успях да наредя първите капани когато някой се изкряка: "ФЛАГ :!: " Чак да ти се слепне косата по тила и да се впие в плетената шапчица... И се почна :!:
Изображение
Изображение
Записах 2 бързи Басса над половинка на капаните. И дръпнах един маломерен на плувка:
Изображение
Това капаните с флагчета са голяма работа - не само защото ако си късметлия рибата се улавя почти сама, ами защото може да се ползват за индикатори - в плитки водоеми кой участък държи ятото, в дълбоки водоеми коя дълбочина :idea: Като се "изчерпи" една дупка просто местиш капана в нова и през останалото време си кльоцаш с ей такава линия:
Изображение
Незнайно защо - доста необичайно за бистрата подледна вода, рибите в тоя гьол придиряха само по-тлъстата мръвка - именно 2-3 восъчни ларви на примамката със спукан корем и изцедено съдържание та да правят ароматен привлекателен облак.
Джейми ползваше сонар на Vexilar хубава глезотия е тая - показва както дълбочината на водния стълб както и преместванията на примамката и рибите в реално време като черти с различна интензивност на градуираната кръгла скала - обикновено активните риби се оцветяват в оранжево-червено.
Аз не можах да се сафирясам как се ползва тая джаджа и предприех следната тактика - след като разбрах с оловната щипка каква е дълбочината - фиксирах плувчицата (чисто символична) на 10тина см от дъното и започнах поетапно издигане с припомпване и паузи на всеки 2-3см и после поетапно спускане с подобни незадължително равномерни интервали... При повдигането плувката трепва при удар макар и висяща свободно из въздуха на влакното а при спускането ако рибата поеме стръвта при поредното спускане корема не се изправя и последва засичане... резултата е приятен:
Изображение
Ама Джейми наистина си показа майсторлъка с това огромно Крапи:
Изображение
Изображение
Голямо добиче е за вида си над 600г и около 35см :!:
Не казвам, че не се представих добре и аз де :wink:
Изображение
Изображение
Изображение
Почти 5кг прясна рибица... Ми ко да прайм месари, пък и къфмитиму хирурзин съм станал като ги филирах излезе кило и половина чисто месо.
А за любопитните относно мойта каубойска история по нова година ми вижте ми подаръка ... :evil:
Изображение
Изображение
Ми засега толкоз, Драги ми Смехурко, следващия път ще продължим...

Последно промяна от Любака на Чет Яну 13, 2005 3:36, променено общо 1 път.
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Eavala Liubo!!! OTLICHEN 6 :)
p4elata_brumze
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 14:43
Местоположение: София, Лозенец

Мнение от p4elata_brumze »

Mnogo gotina istoria !!! :)

P.S. Otseniavam ne sus 6, a 106 !!! :lol:
България на 3 морета!
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Абе, какво пак е станало с тея снимки да му се не видя - стандартно ги правя на 400 пиксела широки така ги и качих в ОРГ - то на Видрите ма виж ква я увапцахми на финала!? Майсторе помагай пак :? :x :evil:
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Любчо, снимките са толкова големи, колкото си искал да ги направиш. :) Грешката обаче е, че линкваш тъмбнейлчето /thumbnail - демек умаленият вариант на снимката, който албумът сам прави/ вместо самата снимка. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: ===Понякога да се местиш като ****лив помага===

Мнение от Майстор Саки »

Ето и снимките:
8) :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Любака »

Майстор Саки написа:Любчо, снимките са толкова големи, колкото си искал да ги направиш. :) Грешката обаче е, че линкваш тъмбнейлчето /thumbnail - демек умаленият вариант на снимката, който албумът сам прави/ вместо самата снимка. :wink:
Хем ти си майстор, Майсторе, хем аз съм куха лейка... Ако има чалъм да ти дам паролата и големия нож и да модерираш като се изходя така във форума... То, че ще има да се уча и да свикна да обръщам внимание на тва което правя - няма начин да се избегне тая работа...
Благодарско и от слука да не се отървеш!
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Тц, няма да ми даваш никакви пароли. :D Сигурен съм, че можеш да се справиш и сам, пък като има нещо за оправяне - ша го оправяме. Нали за тва сме тук, да си помагаме. :)
Жив и здрав!

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
VLADKOrmoran
Мнения: 593
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 10:59
Местоположение: Чикаго

Мнение от VLADKOrmoran »

Абе Любо, как не ви е срам да имате толкова много риба и лед на глава от населението бе маааму стара! 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”