Начинаещи в подледния риболов

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Начинаещи в подледния риболов

Мнение от laplandeca »

Здраве колеги.
Дойде време за нещо напълно ново за нас , подледния риболов.Проблем е че нямаме познати местни сериозни рибари.Изобщо не разбираме от лед и риболов под него,
Двама мераклии сме , Аз и един доказан български риболовец, баща на един уважаван , известен риболовец на сом. :wink:
Давайте инфо, всичко свързано с този риболов и ледът, просто за късмет средата в която съм не ми е отредила да познавам местни майстори риболовци.
Давайте акъл.
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
mipower
Мнения: 497
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 22:32
Местоположение: Стокхолм,София
дал Браво: 6 пъти

Re: Начинаещи в подледния риболов

Мнение от mipower »

laplandeca написа:Здраве колеги.
Дойде време за нещо напълно ново за нас , подледния риболов.Проблем е че нямаме познати местни сериозни рибари.Изобщо не разбираме от лед и риболов под него,
Двама мераклии сме , Аз и един доказан български риболовец, баща на един уважаван , известен риболовец на сом. :wink:
Давайте инфо, всичко свързано с този риболов и ледът, просто за късмет средата в която съм не ми е отредила да познавам местни майстори риболовци.
Давайте акъл.
Брат,точно на теб акъл да ти даваме-ние от теб има да учиме,а не да даваме-аз не знаех,че си риболовец,честно,ама ако сериозно се интересуваш,ще измислиме нещо-само снимай мястото където мислиш да ловиш и колко е дебел леда и ще има съвети :D
-Ти оптимист ли си?-Не,аз съм си обикновен човек...
http://www.vbox7.com/play:1b55e605
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Re: Начинаещи в подледния риболов

Мнение от laplandeca »

Yuri Varbanov написа:[Муахахах,то като те гони лос е така-изперкваш!Ама чак до фаза да отидеш за риба...,абе лошо нещо са лосовете, да му се не види! :lol:
Юрка, тука не позна, маркиран си кат неориентиран спаматор.
Въпроса е сериозен, неразбираме нищо от подледен риболов.
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Re: Начинаещи в подледния риболов

Мнение от Ristich »

Колко е леда при вас 50 санта или повече? :)

Първо започнете с техниките на безопасност и проучете видовия състав на водоема (водоемите). Ако веднъж сте се качили на здрав лед и по една или друга случайност вече сте го пробили, нататък е лесно, до първото кълване, после вече няма лекуване! :)
Най-адреналинският риболов за мен............
Пазете природата!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

И обърни внимание на марките Hali, Lindroos, Kuusamo, Nils Master.
P.S. Ристич чукни един скайп или лично ако си в София за коледните празници че планирам една разходка.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Това, което бих ти препоръчал, е следното:
1. Отиди в някой от магазините за такъми, говори с хората там и набери информация къде и какво може да се лови.
2. Поискай да ти препоръчат примамки. Питай ги направо - вие господа, тея едни сьомги на кво ги фащате?
3. Накрай ги да ти препоръчат конкретен водоем и да ти кажат какво се лови и на какви неща.
4. Отиди и хвани риба

Колкото до такъмите, според мен ти трябва пръчка около 1.20 - 1.50 за риболов с по-тежките отвесни примамки като зимна блесна и балансир, и мормишка за по-дребните риби.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Лапи... Не се излагай да питаш тоя и оня за това и онова! Напъни се и го измисли тоя пусти подледен риболов, бе... :lol:
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”