На китайски балансьор.......

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Momo
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 21:51
Местоположение: Силистра
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 4 пъти

На китайски балансьор.......

Мнение от Momo »

В събота на 30.01 сговорна дружина атакувахме езерото на Малък Преславец силистренско. Рибките бяха не особенно активни , но резултатите що-годе бяха задоволителни.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Но,погледнете какво улови колегата, на китайски балансьор....


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Мрежата явно е стояла поне месец-два на дъното. Рибките (каракуди и платики) са умрели и са се вмирисали. Вътре имаше поне 40-50 кг. мъртва,вмирисана риба. Част от рибите бяха разкъсани от раците на дъното. Всичко това доста помрачи прекрасния риболовен излед.
Аз съм съгласен да плащам 200-300 лв. за годишен риболовен билет,за да има средства агенцията по рибарство ,за джипове,инспектори и материално осигуряване. Без пари няма как да се зарибяват и охраняват ефективно българските водоеми. А хората,които се изхранват с бракониерство и риболов на моломерки ,да не могат да си позволят сумата.
Докато не се променят нещата няма да има рибки в нашите водоеми.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: На китайски балансьор.......

Мнение от ninja »

Браво за риболова!
Momo написа: Аз съм съгласен да плащам 200-300 лв. за годишен риболовен билет,за да има средства агенцията по рибарство ,за джипове,инспектори и материално осигуряване. Без пари няма как да се зарибяват и охраняват ефективно българските водоеми.
Това е доста анти-социална позиция, но и аз бих плащал много по-скъп билет, ако това ще доведе до реален резултат - контрол, зарибяване и риба във водоемите.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Momo
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 21:51
Местоположение: Силистра
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: На китайски балансьор.......

Мнение от Momo »

ninja написа:Браво за риболова!
Momo написа: Аз съм съгласен да плащам 200-300 лв. за годишен риболовен билет,за да има средства агенцията по рибарство ,за джипове,инспектори и материално осигуряване. Без пари няма как да се зарибяват и охраняват ефективно българските водоеми.
Това е доста анти-социална позиция, но и аз бих плащал много по-скъп билет, ако това ще доведе до реален резултат - контрол, зарибяване и риба във водоемите.
Не мисля, че трябва да се прави социална политика за сметка на малко останалите рибки по българските водоеми.По добре ,на определени социални слоеве да се създадат условия за труд и замогване от колкото да се толерира бракониерството и изхранването им с малкото останали рибки.
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Мнение от Бащицата »

Мисля, че няма нужда от коментар.....
http://klassa.bg/news/Read/article/5927 ... %20заплати
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”