Къде да ходя за риба през зимата?

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
prsandrei
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:25
Местоположение: Перник

Къде да ходя за риба през зимата?

Мнение от prsandrei »

Здравейте, имам един може би за някой тъп въпрос: Къде да ходя за риба през зимата около Перник ?!! Нямам възможност да е далече, а и малко хора биха тръгнали по това време на риба с 2 или 3 нощувки!!!
Zander
Мнения: 6273
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Re: Къде да ходя за риба през зимата?

Мнение от Zander »

prsandrei написа:Здравейте, имам един може би за някой тъп въпрос: Къде да ходя за риба през зимата около Перник ?!! Нямам възможност да е далече, а и малко хора биха тръгнали по това време на риба с 2 или 3 нощувки!!!
Ако ходиш да търсиш бабушки на плувка може да ловиш на Арката, може и на Струма да се пробваш за скобари, разгледай темите в подфорум "Риболовни излети", за да се ориентираш. Ако искаш да ловиш на лед, ще трябва да почакаш да паднат температурите и да замръзнат водоемите. Може да ловиш на лед, ако замръзне на яз. Лобош или още наричан Пчелина.
prsandrei
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:25
Местоположение: Перник

Къде да ходя за риба през зимата?

Мнение от prsandrei »

Няма ли къде да отида и да хвърля дъната? Добре де на лобош няма ли някъкви активни дъни риби ?
Аватар
vlado-ma4a
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 12:22
Местоположение: гр.Ябланица / София

Мнение от vlado-ma4a »

Най-вероятно не, по добре отиди на лобош за уклеи, скъсвали ги на некви понтони
prsandrei
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:25
Местоположение: Перник

Мнение от prsandrei »

А ако отида на река, може ли да хвърля дъната ? Мерак ми е за дъната.
prsandrei
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:25
Местоположение: Перник

Мнение от prsandrei »

Сега се сетих за един язовир до село "Стефаново" не е много голем и не е много дълбок на има много риба и предимно Шаран! Какво ще ме посъветвате ? Има ли смисъл?
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Мнение от makiavelli »

prsandrei написа:Сега се сетих за един язовир до село "Стефаново" не е много голем и не е много дълбок на има много риба и предимно Шаран! Какво ще ме посъветвате ? Има ли смисъл?
Винаги има смисъл да се ходи, колега!
Все по-болен на тема Риболов!!!
Аватар
vidalix
Мнения: 1052
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:37
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Мнение от vidalix »

prsandrei написа:Сега се сетих за един язовир до село "Стефаново" не е много голем и не е много дълбок на има много риба и предимно Шаран! Какво ще ме посъветвате ? Има ли смисъл?
Има, ама за щука. И то точно на дъно на рибе
Тая краста начесване няма!
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Прочетох повечето теми в подфорума и никъде не видях някакво инфо за баластиерата в Челопечене.Никой ли не ходи на лед там?
the catfish
Мнения: 758
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 11:58
Местоположение: София, Дружба 2
Обратна връзка:

Мнение от the catfish »

mario67 написа:Прочетох повечето теми в подфорума и никъде не видях някакво инфо за баластиерата в Челопечене.Никой ли не ходи на лед там?
има по-добри гьолове около София, като Враждебна, например :)
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

the catfish написа:
mario67 написа:Прочетох повечето теми в подфорума и никъде не видях някакво инфо за баластиерата в Челопечене.Никой ли не ходи на лед там?
има по-добри гьолове около София, като Враждебна, например :)
Не съм чувал некой да ходи на Челопечене,но със сигурност има в пъти повече риби от Враждебна
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

TRANSKI RIBAR написа:
the catfish написа:
mario67 написа:Прочетох повечето теми в подфорума и никъде не видях някакво инфо за баластиерата в Челопечене.Никой ли не ходи на лед там?
има по-добри гьолове около София, като Враждебна, например :)
Не съм чувал некой да ходи на Челопечене,но със сигурност има в пъти повече риби от Враждебна
НЕ се ходи на Челопечане защото е само за самоубиици. Заради реката която влиза вътре леда не е стабилен. Отделно от дъното се вдигат прекалено много газове и ходенето особенно ако падне малко сняг си е като да минаваш през минно поле. Така де тука има тука няма. Иначе да ако стане -20 или -30 как казаха преди месец по новините няма да има какво да ме мръдне от Челопечане :)
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”