Кражби на леда Враждебна

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

В първия момент и аз заподозрях че може да е станало като в забавно ЮТуб клипче. Да ама не, дупката в леда не е достатъчна да вкара макарата
:roll: Каква ще да е тая дупка и то за щука ,дето няма да може да излезе една такава около 2кг?
Или каква е тая макара ,дето да не може да влезе в дупка от ледобур с ф около 100-120мм.? :shock:
И с тая въдица на снимката с акция 100-200гр -каква щука трябва да я огъне?
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Веднъж като бях на 777 имаше един който беше направил опит да задигне кепа на един човек и беше свил цигарите на друг.Няколко човека се оплакаха от него та имаше здрав пердах за довиждане.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

sharo1 написа:
В първия момент и аз заподозрях че може да е станало като в забавно ЮТуб клипче. Да ама не, дупката в леда не е достатъчна да вкара макарата
:roll: Каква ще да е тая дупка и то за щука ,дето няма да може да излезе една такава около 2кг?
Или каква е тая макара ,дето да не може да влезе в дупка от ледобур с ф около 100-120мм.? :shock:
И с тая въдица на снимката с акция 100-200гр -каква щука трябва да я огъне?
тази акция на тази дължина няма огъване.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

TRAP написа:
sharo1 написа:
В първия момент и аз заподозрях че може да е станало като в забавно ЮТуб клипче. Да ама не, дупката в леда не е достатъчна да вкара макарата
:roll: Каква ще да е тая дупка и то за щука ,дето няма да може да излезе една такава около 2кг?
Или каква е тая макара ,дето да не може да влезе в дупка от ледобур с ф около 100-120мм.? :shock:
И с тая въдица на снимката с акция 100-200гр -каква щука трябва да я огъне?
тази акция на тази дължина няма огъване.
Има има :lol:
Пръчката беше купена за пилкинг ... както и да е. Може да я огъне и 2кг щука, в случая я използвах компромисно.
Макарата е Дайва евтин клас размер 4000, няма влизане в 120мм дупка освен ако и сгъна ръчката (което пък няма как да стане от щуката хехехехе).
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

jamiemirror написа:...което пък няма как да стане от щуката хехехехе).
Бе то зависи от щуката :D :D Яаа за по сигурно земи пак пусни в същата дупка може да уловиш щука, а подир нея да излезе и пръчката и макара със счурена дръжка
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

wertus написа:
jamiemirror написа:...което пък няма как да стане от щуката хехехехе).
Бе то зависи от щуката :D :D Яаа за по сигурно земи пак пусни в същата дупка може да уловиш щука, а подир нея да излезе и пръчката и макара със счурена дръжка
Ми да ти кажа дупката - иди пробвай, пък ще черпиш 8)
Ей ама ме взе за мезе значи :lol:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Ясно е ,че са ти е откраднали и си имай вече едно на ум.Аз като ходя дори колата да ми е до задника пак е заключвам.Пък ако мръдна някъде винаги гледам да има някой до такъмите.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
teodor89
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 2:17
Местоположение: софия

Мнение от teodor89 »

[/quote]Разстоянието изобщо не е голямо на леда, там е открито и се вижда лесно на 100м. Не че нямаше един колега с откраднат ледобур (който после си го намери у други колеги и си го взе обратно, обяснили му че го ПРИБРАЛИ, сигурно за да не се ЗАГУБИ или да не го ОТКРАДНЕ някой друг?). На риболов ли сме тръгнали да си упражним хобито - или да се крадем едни други, това е въпроса?!

Колега що се отнася за "откраднатия"ледобур бях до колегата които го взе.Първо в радиос от 100м. нямаше никои и когато аз минах покраи него колегата ме попита да ли е мои попита и още няколко колеги а и също така явно разбрали че ледобура си няма собственик се появиха и двама старци които стояха отстрани и явно чакаха да го "щукнат".Та колегата реши да го земе и местеики се да разпита другите.В момента в които се появи собстевеника на ледобура аз бях малко след тях(през цялото време колегата държеше бура на леда) та първо човека мина покраи мен и направо се наведе и зе моя ледобур защото беше като неговия без да каже нещо,аз :shock: и после :o е разбрахме се де :lol: (човека вика "аз си познавам ледобура по ножовете") и след като си го зе (другия не моя) каква ми е мисълта ,че ние българите сме малко неблагодарни.Колегата ако изскаше да го открадне колите са ни на 200метра нали.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

teodor89 написа:
Колега що се отнася за "откраднатия"ледобур бях до колегата които го взе.Първо в радиос от 100м. нямаше никои и когато аз минах покраи него колегата ме попита да ли е мои попита и още няколко колеги а и също така явно разбрали че ледобура си няма собственик се появиха и двама старци които стояха отстрани и явно чакаха да го "щукнат".Та колегата реши да го земе и местеики се да разпита другите.В момента в които се появи собстевеника на ледобура аз бях малко след тях(през цялото време колегата държеше бура на леда) та първо човека мина покраи мен и направо се наведе и зе моя ледобур защото беше като неговия без да каже нещо,аз :shock: и после :o е разбрахме се де :lol: (човека вика "аз си познавам ледобура по ножовете") и след като си го зе (другия не моя) каква ми е мисълта ,че ние българите сме малко неблагодарни.Колегата ако изскаше да го открадне колите са ни на 200метра нали.
Браво бе, значи така ставала работата - питаш двама трима и като "си няма собственик" - гепиш. Да не би някой старец да те превари. Пък ако не се беше появил собственика - колите ви са на 200м, НАЛИ? Как смятахте да намерите собственика ако не се беше появил? А да ви хрумва че може въпросния много добре да знае къде СИ Е ОСТАВИЛ ледобура? Човека може една вода да е отишъл да пусне в храстите, егати прибраните хорица дето има!

Абе вие малоумни ли сте бе, как така ще пипаш нещо което не е твое че и после ще се оправдаваш че не било КРАЖБА? Какви се явявате вие, охрана на леда ли, бюро "Загубени вещи" ли? Какво си мислите, че някому услуга ли правите?

Мислете с главите си, някой ще си изпати с такива плоски оправдания.
teodor89
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 2:17
Местоположение: софия

Мнение от teodor89 »

Значи малко стоя пост излиза че все едно АЗ съм го зел тоя ледобур АА.
Първо когато минах от там около ледобура нямаше нищо (или човека лови с ледобур или ходи да п...... с въдицата,раница и др)

ПАК КАЗВАМ БЯХ СВИДЕТЕЛ НА СЛУЧКАТА.АЗ СИ ИМАМ ЛЕДОБУР.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

teodor89 написа:Значи малко стоя пост излиза че все едно АЗ съм го зел тоя ледобур АА.
Първо когато минах от там около ледобура нямаше нищо (или човека лови с ледобур или ходи да п...... с въдицата,раница и др)

ПАК КАЗВАМ БЯХ СВИДЕТЕЛ НА СЛУЧКАТА.АЗ СИ ИМАМ ЛЕДОБУР.
АА я! Не излиза така, но си опичай акъла.
"откраднатия" си го използвал неправилно в кавички, оправдаваш "прибрания" ни колега май май. Кражбата си е кражба, каквото и да е оправданието.

ПП: Когато човек прави 3-4 дупки (поне) - не си разнася целия багаж по всички тях.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Колега, това че са ти откраднали въдицата е много неприятно.

Но недей така да скачаш на всички, колегата който е прибрал ледобура не е сигурно, че е имал намерение да го краде.

Ето ти една случка. Преди 5-години ловиме на яз.Искър. До мен лвоят голяма компания от 7-8 човека. Често засичам някой от тях на водоема но не се познаваме лично. Привечер решават да си тръгват. Събират багажа и заминават. Малко след като си заминаха аз се преместих на тяхното място и забелязах, че във водата има забравен живарник и колче. Седнах до живарника и не го пипнах докато не се стъмни и не стана време да си ходя. Колегите така и не се върнаха за живарника си. След една седмица се засякохме пак на водоема и ги познах и им го върнах заедно с колчето.

Така, че не винаги нещата са така както изглеждат, може коелгите найстина да са решили, че ледобура е забравен, а с днешните възможности чрез форумите и интернет може много лесно при добро желание човек да върне въдицата или ледобура на някого.

Няма съмнение, че в твоя случай някой е решил да си направи "подарък" с твойто прътле но ненадай така другите хора.

Виж и на мен ми гепиха 2 пъти въдици от язовира. За жалост е така, неможеш да си оставиш нещата за 5 мин да идеш една вода да пуснеш без да се притесянваш но пък давай го по-леко.

Наслука.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

Виж Платика, едно е да прибереш нещата вечерта - като сте били само ти и колегите ти и после си останал до тъмно сам. Друго е посред бял ден да прибереш нечий такъм при 50 (поне) човека наоколо - както е случая на леда.

Меко казано - нищо общо няма. Изобщо не скачам на всички, но ми става смешно с оправдания като "прибрахме го да не го открадне някой" в описаната ситуация от неделния лед. И кога щеше да стане сигурно че го краде, когато собственика не обиколи целия водоем да си го открие ли?

Аман от "колеги" от тоя модел!
teodor89
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 2:17
Местоположение: софия

Мнение от teodor89 »

Колега малко оправдавам колегата наистина защото ще ти дам един пример ; лятото при един излет на яз.Душанци като си тръгвах съм забравил да си сложа с сака калъфа с прашките ,та до мен инаше едни колеги които останаха след мен.След като се качих до паркинга където ми беше колата извадих късмет че се срешнах с един познат колега и мина малко време та през това време въпросните колеги и те решили да си ходят и се видяхме горе до колата и добрече един от тях ми беше зел калъфа и ми го даде.Ако и те го бяха оставили какво ще ше да стане аз щях да се сетя чак в София.Аз мисля че колегата ако е изскал да го краде ще ше направо да си го качи в колата нали.

И колега нека с това да приключиме. :D

Късмет за въдицата.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

teodor89 написа:Колега малко оправдавам колегата наистина защото ще ти дам един пример ; лятото при един излет на яз.Душанци като си тръгвах съм забравил да си сложа с сака калъфа с прашките ,та до мен инаше едни колеги които останаха след мен.След като се качих до паркинга където ми беше колата извадих късмет че се срешнах с един познат колега и мина малко време та през това време въпросните колеги и те решили да си ходят и се видяхме горе до колата и добрече един от тях ми беше зел калъфа и ми го даде.Ако и те го бяха оставили какво ще ше да стане аз щях да се сетя чак в София.Аз мисля че колегата ако е изскал да го краде ще ше направо да си го качи в колата нали.

И колега нека с това да приключиме. :D

Късмет за въдицата.
Според мен колегата ако не е искал да го краде - нямаше да го пипа. А кой знае, може просто да не е имал достатъчно време да го занесе в колата, какво ще кажеш?

Както и да е, въдицата съм я отписал - пък и тя нова е под 30 лв някъде, макарата и тя толкоз. Ама ще взема да отпиша и хората, заслужават го напълно - не всички разбира се де 8) Просто след тая случка отношението ми към колегите ще се промени към лошо, уви.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”