Кражби на леда Враждебна

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

Кажи кога си свободен да направим един подледен риболов. Крадците има кой да ги съди.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

Уикендите. Ама ми се ще да е на друг водоем, ще видим....
Ще ти пиша на лични щом искаш, ок ли е?
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

На лично ще се разберем, макар събота и неделя да не са ми любимите за риболов.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

jamiemirror написа:
teodor89 написа:Колега малко оправдавам колегата наистина защото ще ти дам един пример ; лятото при един излет на яз.Душанци като си тръгвах съм забравил да си сложа с сака калъфа с прашките ,та до мен инаше едни колеги които останаха след мен.След като се качих до паркинга където ми беше колата извадих късмет че се срешнах с един познат колега и мина малко време та през това време въпросните колеги и те решили да си ходят и се видяхме горе до колата и добрече един от тях ми беше зел калъфа и ми го даде.Ако и те го бяха оставили какво ще ше да стане аз щях да се сетя чак в София.Аз мисля че колегата ако е изскал да го краде ще ше направо да си го качи в колата нали.

И колега нека с това да приключиме. :D

Късмет за въдицата.
Според мен колегата ако не е искал да го краде - нямаше да го пипа. А кой знае, може просто да не е имал достатъчно време да го занесе в колата, какво ще кажеш?

Както и да е, въдицата съм я отписал - пък и тя нова е под 30 лв някъде, макарата и тя толкоз. Ама ще взема да отпиша и хората, заслужават го напълно - не всички разбира се де 8) Просто след тая случка отношението ми към колегите ще се промени към лошо, уви.
,,Колега,, jamiemirror,без да се засягаш толкова,да те питам на колко си години.
Ко пищиш като ощипана булка.Мислех да не изказвам мнение по въпроса,още вчера,след като писах,рекох ще спреш.(да пискаш)
Ама ти и о другио форум осра на колегата и темата и снимките -всичко.
,,Враждебна това,Враждебна онова,крадци...,,

Ти като че ли от вчера си за риба.Ама много разминавания има в твоите обяснения.
Пожелавам на тоя "колега" който днес ми открадна прът с макара на леда на Враждебна да пропадне под леда и да не го спасят.
Ловяхме с мормишки (бяхме 3 души), използвахме една уловена дребна бабушка за стръв за тоя такъм - за щука. Сложихме в друга дупка близо до брега на дълбочина под 2м (с мормишките бяхме на 100-ина метра оттам, на дълбочина 9м някъде).
Държахме под око такъма - но явно не достатъчно добре.
После и ледобура откраднаха :roll:
Риболова не е месарница, сигурен съм че и ти го знаеш това. Нали уж всички търсим тръпката, спорта ...
предпочитам нещото на което да ми е навита кордата да има някакъв аванс и другото дълго нещо на което е закрепено първото нещо с кордата нещо да се поогъва като вижда зор.
sharo1 написа:
Гадно,ама наистина не виждам как може да я укрепиш на леда,за да не я земе баба щука.
Аз съм бил до ,,въдицата,, си(стар руски телескоп,от жълтите),сложен здраво на чатал,подпрян с камък ,фръкна като тапа и изчезна,след малко се показа и плува като като плувка ,излезе 600гр шаранче.


Шаро, дупката беше по-малка от макарата (с дръжката и , естествено).
Пръчката беше купена за пилкинг ... както и да е. Може да я огъне и 2кг щука, в случая я използвах компромисно.
Макарата е Дайва евтин клас размер 4000, няма влизане в 120мм дупка освен ако и сгъна ръчката (което пък няма как да стане от щуката хехехехе).
Та къде е кефа и кое ще се огъне,какви аванси,не можах да разбера.
И тук не се връзва.Не бях видял снимките на колегата.Начи на 100м при толкова хора, ,,перфектна,, видимост сте имали.Пък и тая мъгла. :shock:

После и ледобура откраднали :roll:

После нападна и колегата teodor89
Или много филми гледаш или си в цикъл нещо.
При твоята версия 1+1 не може да се събере.
Накрая и Plat1ka намаза. :(
Виж Платика, едно е да прибереш нещата вечерта - като сте били само ти и колегите ти и после си останал до тъмно сам. Друго е посред бял ден да прибереш нечий такъм при 50 (поне) човека наоколо - както е случая на леда.

Меко казано - нищо общо няма. Изобщо не скачам на всички, но ми става смешно с оправдания като "прибрахме го да не го открадне някой" в описаната ситуация от неделния лед. И кога щеше да стане сигурно че го краде, когато собственика не обиколи целия водоем да си го открие ли?

Аман от "колеги" от тоя модел!
На теб чак смешно ти стана ,ама работата е сериозна.Трябва мерки да вземеш навреме.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

Колега sharo1, не съм писал и думичка за мъгла. Ако ти не можеш да видиш стърчащ СИН двуметров прът от 100 метра, аз мога.
Инак съм достатъчно дрът да ушия с пръта крадеца - ако го напипам кой е докато краде. Надявам се това ти е достатъчно.

ПП: Както няколко пъти изясних - "прибрал" за мен е "крал". Особено както иде реч за ранен следобед, светло и 50-тина души на леда. Описваните случки на забравени вещи, прибрани по смрачаване от колеги когато си тръгват последни от водоема са друга бира и са приемливи за мен.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

имайте предвид, че докато сте на леда, някой от "колегите" на колегата може да прегледа и в колите какво сте забравили... :?

На майка ми й бяха "намерили" портмонето, което тя си беше "забравила" в дамската чанта докато пазарува...
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

wertus написа:
jamiemirror написа:Прав си Вертусе ама вместо с канапа ще си я купя от магазина.
Риболова не е месарница, сигурен съм че и ти го знаеш това. Нали уж всички търсим тръпката, спорта ...
Миро, нещо не те доразбрах добре - ако тръпката и спорта се крият само наличието на пръчка влакно и макара захвърлени нейде на 100 метра от тебе така да бъде...
Вертусе. Вярно е че не си разбрал. Човека ти говори за 100м гладко беганье :D
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от bozaka »

Tedo написа:имайте предвид, че докато сте на леда, някой от "колегите" на колегата може да прегледа и в колите какво сте забравили... :?

На майка ми й бяха "намерили" портмонето, което тя си беше "забравила" в дамската чанта докато пазарува...
За тва да не се забравя, че живеем на балканите и нищо чуждо не ни е чуждо :wink:
П.С
Колега тва да ти е за обица и да знаеш от мене доста леко си се разминал ако с това си направиш полука. А от там кой ше му ошиеш въдицата и дали това ще ти се отдаде по добре да не разбираш, че не се знае на кво е способен такъв субект. Надявам се да не си се засегнал, а си взел полука :idea:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

bozak, бяхме компания от трима - та субекта щеше да е способен да пада много пъти :lol:
Да не говорим ако другите наоколо разберат че е крал - ще трябва после да го спасяваме.

А за бягането - гладко щеше да е, не ще и дума хехехехе! Направо пързаляне 8)
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Мнение от sharo1 »

Колега sharo1, не съм писал и думичка за мъгла
Да не си,ама другите са...
Изображение

И има и сняг по леда ,ако не си забелязъл,така че лесно може да се забележат следи по него :wink:
Ако ти не можеш да видиш стърчащ СИН двуметров прът от 100 метра, аз мога.
И къде го заби точно тоя стърчащт прът.

И днеска пробвах с макаре шибано 4000,което едва ли има голяма разлика от дайбата,дали може да влезе в отвор от ледобур ф 120мм.Намъква се като у тях си,пръчката барабар с макарите ,като на млада булка. :)
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ей снимката Ице:
sharo1 написа: Да не си,ама другите са...
Изображение
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
jamiemirror
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 10:42
Местоположение: Sofia

Мнение от jamiemirror »

sharo1, забих го в дупка под ъгъл. Пробихме 3 дупки в посока към брега за да намерим с по-малка дълбочина, използвах едната да забуча пръта в нея. Макарата ми с разгъната ръчка не влиза в дупката, не го предполагам а го знам това.
На снимката има някаква мъгла но дори и при нея се вижда добре. През деня в неделя се сцепи от слънце.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Имам видео на случката :!:
:arrow: http://www.mnogozle.com/video7583_unika ... roval.html
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

TRANSKI RIBAR написа:Имам видео на случката :!:
:arrow: http://www.mnogozle.com/video7583_unika ... roval.html
Хахах, евала за клипчето. Как се намъкна само щуката в дупката :)
хахахах
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”