Здравейте всички

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
ApxuTekTA
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 21:56

Здравейте всички

Мнение от ApxuTekTA »

Цяло лято четох четох гледах любувах се на въдички, блеснички, воблчерчета и т.н. гледах постиженията на колегите във форума и се надъхвах да почна със спининговия риболов. Взех си едно корморанче 5-25 на 210см тъндърстик едно такова направо ми пасна в ръчичките. Макара Сивейда за 20тина лв мисля че беше от 1г и малко я имам и хич не ме подвеждала - зарган и платерини по 800-1000гр си ги вади без проблеми. На въпросната комбинацийка и навих 0.18 монофилка кафевичка и едно ваглерче и бам на язовира. Редовните таранки по 700-800гр и едно шаранче 5кг ама не знам как да кача снимките. Замятах на близо 25-30м без проблеми с 7гр ваглер през саза мнооооого съм доволен никакви болонези повече да бруля черниците и както съм нисичък 170см ми пасва идеално просто засечките са малко по-терсене ама се свиква като е поизпънато влакното. И това за цяло лято. Обаааааче днес - бам на реката при Бродилово. След всичко изчетено се бях ориентирал към екогиър онуй зеленичкото за лупавец (клен) и бях приготвил 18 кинта обаче имаше един колега спинингар си накупи едни блесни едно чудо та се заформи лафче и човека вика земи си Йо Дзури кълнеше се в него викам айде туй ще е. Взех си синичкото много убавичко ми се виде и той вика ей туй е много добро за едрите викам блеснички нещо - той ми вика блек фъри и една златна с червени точки не знам как се казваше пак на мепс две 1ци и 1 нула. И отивам аз на реката. И риба се не види. Видях телевизор, някакви парцали имаше бирени бутилки риба йок. И фърлям. И се кефя. Ама се кефя мамка му. Водя бавничко. Водя бързичко. Спирам, придърпвам, не знам ко правя обаче по едно време една пущина гледам бега след воблера. Около педя панирах се щото не знам от де се появи туй чудо и поспрях да го налапа и то поспря и не го налапа :) ама аз кеф голям. Гони ми подмокрих се целия. Фърлай пак като гламав - нищо ама кефа голям. Накрая воблерчето вече почна да играе. Обирам малко и спирам пак обирам пак спирам и го вкарах в пътя а на бързейчето беше сууууупер както и да го водех все едно живичко беше. Сменям на блесничка. На блек фърито нищо ама пак кеф голям. Обаче! На оная краставата с червените петна - бам нещо удари и го забелих. Хвърлям пак удря пак забелва около педя и малко е ама не мога да го взема. Обаче тръпка!!! Продължих да мяткам, паднах в реката закачих нуличката дето ми удари на един клон и си остана там обаче няма такъв кеф честно. Досега по моя край само на жито и на червей ловят клена (лупавеца) ама днеска много се запалих :) Голям ферман написах и със сигурност съм бил досаден ама ебааааси тръпката е туй на блесна да ти удари. И се провирам с туй пръчле по сякакви сукаци нищо не може да ме запре!!! Повече никакви плувки за клен. Та в тоя ред на мисли сега чакам да повали 2-3 дена хем ще съм на работа и няма да мога да ходя ама като вкара вода ще вкара и риба и се надявам да даде повече и да закача някоя де :)

Сега имам и една питанка: как се лови клен на блесна или воблер през зимата. Четох и за някакви марамушки марамишки не си спомням ама какво е това някой може ли да ми обясни - леко ли е тежко ли е каква му е идеята и как се връзва линията стръв слага ли се тука никой не е чувал за такова нещо и няма по магазините та от Бс ще се взима. Просто досега винаги сме го ловили туй нещо на телескопче с плувки и съм в еуфория колеги! Такава емоция нямаше като ми удари просто :) Дайте ми съвети за сезона и идващата зима за река Велека кефал клен лупавец как да го моря само да не е на плувка и леко дъно - плувката е скучна пък дъното трябва да е мноооого студено при нас за да даде пък мин година един военен хвана на 17 ануари шаран така че се сещате сами. Много празни излети имах с туй дъно тя водата беше топла и бистра. Та давайте съвети за клен на Велека през зимата - блесни и воблери плийз :)
Dfish
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 15:51

Re: Здравейте всички

Мнение от Dfish »

До колкото съм запознат клен през зимата много трудно :wink:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от Д-р Флекс »

Руменчо, здравей, дете мое :)
ApxuTekTA
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 21:56

Re: Здравейте всички

Мнение от ApxuTekTA »

Д-р Флекс написа:Руменчо, здравей, дете мое :)
с цялото ми уважение казвам се Светозар ;)
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от ecoplast »

Д-р Флекс написа:Руменчо, здравей, дете мое :)
:lol: :lol: :lol:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от Д-р Флекс »

ApxuTekTA написа:
Д-р Флекс написа:Руменчо, здравей, дете мое :)
с цялото ми уважение казвам се Светозар ;)

O, извинявай тогава, явно съм те припознал с един друг дизайнер от форума ... Извинявай още веднъж. :)
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от ecoplast »

не си Андрей, той има много имена :lol: :lol: обаче уазката е една и съща :mrgreen:
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравейте всички

Мнение от ZLAK »

ApxuTekTA написа: И фърлям. И се кефя. Ама се кефя мамка му...
...Гони ми подмокрих се целия. Фърлай пак като гламав - нищо ама кефа голям...
... а на бързейчето беше сууууупер както и да го водех все едно живичко беше.
..На блек фърито нищо ама пак кеф голям...
...закачих нуличката дето ми удари на един клон и си остана там обаче няма такъв кеф честно.
...ама ебааааси тръпката е туй на блесна да ти удари. И се провирам с туй пръчле по сякакви сукаци нищо не може да ме запре!!! Повече никакви плувки за клен...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Колега , ти си ебаси нахъсания рибар :lol: . Ще стане спинингист от теб.
Повечето риболовци на твое място биха се отчаяли , а като гледам ентусиазмът ти ми става ясно че спининга е в душата ти.
Пробвай с 2,5-4 см воблери. По Велека зимата рибата се концентрира в големите вирове и при добро време може да ги ловиш цяла зима. Е.... не е като през топлите сезони , но за оптимист като теб ще е голямо приключение :mrgreen: :fish1: .
Успех!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
radobg1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 13:33
Местоположение: Добрич

Re: Здравейте всички

Мнение от radobg1 »

Страхотно написано :D
http://www.SmartFishing.net" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от Д-р Флекс »

ecoplast написа:не си Андрей, той има много имена :lol: :lol: обаче уазката е една и съща :mrgreen:

Да бе, и Велека е същата, и лупавеца, дето бил клЯн, и той е същия... :D
Нека има фън. Модератора може да бъдe на друго мнение, но аз съм "за" фъна :)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от sleepwalker »

Спирам, придърпвам, не знам ко правя обаче по едно време една пущина гледам бега след воблера. Около педя панирах се щото не знам от де се появи туй чудо и поспрях да го налапа и то поспря и не го налапа :) ама аз кеф голям. Гони ми подмокрих се целия. Фърлай пак като гламав - нищо ама кефа голям.
Хахахахахахха, страхотно! :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
ApxuTekTA
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 21:56

Re: Здравейте всички

Мнение от ApxuTekTA »

Ами и да ми се смеете и да не се сега тамън се прибирам и хващам пътя за Китен на Караагач един тип хвана 2 кефала за има няма 5 мин ще ида да проверя каква е хавата интересно ми е кефала - морския дето влиза в реките дали ще дръпка на блесничка, днес май ще разбера ама ще сложа и една плувчица за цвят така да има. Успех на всички между другото наистина ако има някой да ми обясни линията за МОРМИШКА беше това тръсих в нета как се връзва ама няма инфо има ли плувка няма ли някакви особености при този начин на риболов или да ме посъветвате къде да задам въпроса си смисъл в кой раздел.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от ivo Vratsa »

Ако не си Румен Иванов или Иван Руменов, то ти си им кръвен роднина! :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Здравейте всички

Мнение от бай Мецан »

ivo Vratsa написа:Ако не си Румен Иванов или Иван Руменов, то ти си им кръвен роднина! :lol:
едноячни близнаци , пък било то и от различни майки :lol: :lol: :lol:
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
ApxuTekTA
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 21:56

Re: Здравейте всички

Мнение от ApxuTekTA »

Добре де разбрах че има някакъв си Румен и т.н. - сега някой би ли ми обяснил за мормишките? Така написах първия си пост защото съм много ентусиазиран, за мен спининговият риболов е нещо съвсем ново - сега се уча и нямам намерение да се отказвам, питам защото срещам из чуждите форуми различни техники на връзване на примамките - с плувка, с бомбарда и т.н. интересно ми е и питам, питам и за МОРМИШКИТЕ ама тука някакви ме дъвчат кой бил Румен и на кой съм приличал. Тия дето само се хапете без нищо съществено да кажете сте ми пределно ясни.

По темата - що е то мормишка - как се връзва линията, каква й е идеята, кога се ползва, подходяща ли е за клен и скобар, надявам се някой компетентен да отговори.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”