Ледена обстановка сезон 2011/2012

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Публикувай отговор
emil petkov
Мнения: 953
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 23:12
Местоположение: sofia
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от emil petkov »

Бат Любо все пак е хванал 2 костура средни на къмто дребни, и един рак тип едър на мормишка на мартеница. Но времето е било гадно и не ставал приятен риболов на Огняново.
НАСЛУКА.
http://starividri.org/
http://www.album.bg/detelini/?page=1
http://nojove.weebly.com/index.html
M_Blagoev
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 18:44
Риболов: Сладководен

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от M_Blagoev »

Днес на яз. Искър, Щъркелово гнездо ледът беше около 10 - 12 см. риболов много слаб за около 4 часа престой 2 дребни кустура. Мнението е и на колегите кйто бяха там, само една компания направи най-добре като извади едно барбекю и се подкараха.
Аватар
pepi78
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 20:29
Местоположение: sofia

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от pepi78 »

M_Blagoev написа:Днес на яз. Искър, Щъркелово гнездо ледът беше около 10 - 12 см. риболов много слаб за около 4 часа престой 2 дребни кустура. Мнението е и на колегите кйто бяха там, само една компания направи най-добре като извади едно барбекю и се подкараха.
Едни другари са ходили на Искъра,леда е бил около 10 см и са хванали 7-8 добри костура по заливите на резервата на дълбокото.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

На Огняново леда на места гонеше 40 см. Аз завъртях капо делукс, една група местни на устието беше хванала няколко костура формат между дребен и микроскопичен.
Колегата, който пита за големият Беглик и Поляната няма да е лошо да се снабди с моторен бур, ако е решил да ходи там, защото леда на места е метър.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
M_Blagoev
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 18:44
Риболов: Сладководен

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от M_Blagoev »

pepi78 написа: Едни другари са ходили на Искъра,леда е бил около 10 см и са хванали 7-8 добри костура по заливите на резервата на дълбокото.
Вярно, имаше няколко колеги, които обиколиха целия язовир, моята информация е основно за района на Щъркела.
Аватар
pepi78
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Яну 19, 2008 20:29
Местоположение: sofia

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от pepi78 »

Днес реших да посетя 777 те имаше състезание и с надеждата че ще пуснат по някоя риба и аз там да се отчета да риба пуснаха но с цялата си наглост арендаторите и днес пуснаха машинката и каквото се хвана до 10 часа това беше. Е аз поне хванах една заблудена риба но много хора останаха капо даже имаше един колега се престраши и пусна в сетката и пак не му клувна. : :evil: :fish6:
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от SaSho-Sensas »

Нещо за Лобош.
Модерен риболов на шаран.
G.Petkov
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Яну 09, 2012 14:16
Риболов: риболов на лед, на хищни риби и други
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от G.Petkov »

И аз направих пълно капо в събота на Огняново - в залива в дясно от стената и пред стената.
Не ми се искаше такъв да ми е първият пост тук, ама това е положението тази година.
Лед много, риби - малко !
byll
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 1:56
Риболов: всякакьв без щека
дал Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от byll »

доспат 05,02,2012 лед 35см на 2-а
пласта от горе 2см вода /вали дьжд от време на време/
риби: американки костури-дребни
Изображение

Изображение
armani
Мнения: 212
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 19:52

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от armani »

Като гледам какво е положението най-удачно ми се вижда забраната да започне от 1 май до средата на юни..........
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от SaSho-Sensas »

Днес Връждебна едно свиване на кивока бяхме сЛюбчо там на връждена страшен ветрилник имаше 10 15 човека.След кратък 15 минутен риболов бе решено да се преместиме на пънча там същия ветрилник но за разлика то връждебна поне кивока се свиваше постоянно от дребните кустуряги.Хората се разотидоха бързо бързо.Както и ние след 1 час.ВЕЦА бачка и леда е опасен на излизане единият крак ми пропадна но успях да го извадя добрече не се намокрих.Поздрави Сашо Стола.
Модерен риболов на шаран.
armani
Мнения: 212
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 19:52

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от armani »

Саше като излизах и при мене се пропука леда,но не пропаднах.Много ме хвана яд,че неможахме да направиме хубав риболов заради ураганния вятър.....
Аватар
Paco
Мнения: 512
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:10
Местоположение: София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Paco »

Дано се поразпръснат вече малките костурчета,че в този ритъм на ловене май ще оредее популацията.Аз още не съм ходил тази година,но доколкото знам от приятели ври от маломерни костурчета,които се ловят много лесно и малко колеги ги връщат обратно.Ако продължава така да се скубе,положението там доста ще се влоши за в бъдеще.Иначе излизат и голями костури но са редки за сега,дано се увеличет и да изместят малките бебенца,за да е по-добре за всички нас.Поздрави на всички.Браво Саше все пак сте спасили положението в този тегав и ветровит ден.
В риболова и секса постоянно трябва да се експериментира
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от SaSho-Sensas »

Потвърждавам дребните кустурчета се пребират яко.а И + ТОВА В ТЯХ ИМА ТЕНИЯ такаче не знам за какво са им.Иначе Любо предния ден успя да излъже 2 кленчета и един добър простак.
Изображение
Изображение
Модерен риболов на шаран.
armani
Мнения: 212
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 19:52

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от armani »

Незнам къде са бабушките..... това не е било никога да няма баби на леда,а на пънча има мнооогооо бабии...
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”