Ледена обстановка сезон 2011/2012

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Публикувай отговор
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от spin_master »

Вчера по обяд и аз се разходих до Пънча. Влязох от към гребната база. Потърсих ги олоколо час на мормишка с хирономус, но нямаше побутване. След това излезе много силен вятър и времето се развали рязко. Видях, че по средата има една група от хора и няколко колеги до стената. Реших да видя при тях какво е положението преди да се прибера. Колегите по средата на около 200м от стената бяха хванали доста добър костур на блесна между 300 и 400 гр. и бяла риба която не видях. Продължих до стената, а там вятъра още по-силен. Повечето си бяха тръгнали. Имаше обаче един който беше наскубал бая дребосък и го беше прибрал в един плик. Рибките не бяха по-големи от пръста ми. Почти съм сигурен, че и билет нямаше, но каква ти проверка в това време. Ледът беше на два слоя. Първия прозрачен около 10-12 см., а втория от замръзнала киша около 15-20 см. Отгоре имаше снежна покривка между 5 и 10 см с много навявания. Ледът поне от там където минах беше много здрав.
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от ninastefanina »

Днес на Връждебна,лед над 30см,яко вятър и никой нищо не вади :(
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
SaSho-Sensas
Мнения: 554
Регистриран на: Чет Дек 31, 2009 19:31
Риболов: Риболов на шаранови риби.
Местоположение: София.
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от SaSho-Sensas »

Днес на Въждебна общо 3 ма човека 7 риби като един от приятелите не хвана нищо.Моите риби са ловени на мормишка а колегата лови на плувка.Плачевно беше силен вятър рибите са отдолу не по необяними за мен причини не взимат на нищо.А межудрегото Нинче май вие ни дадохте херономуса точно когато слезнахме от колата и мъжъти ни даде херономус а ти беше в колата.
Модерен риболов на шаран.
sv3tlio85
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 18:52
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от sv3tlio85 »

Днес на враждебна от 15:30 до към 17:00 4 костура и 4 бабушки на мормишка.
Spining and Fly Fishing
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от ninastefanina »

Днес всички сме били на Враждебна :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
stefan_nenov
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 19:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от stefan_nenov »

аха, фанахме синозит :D
Големите Рибари сме известни с достойнството си, а достойнството изключва хвалбата.
Аватар
Paco
Мнения: 512
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:10
Местоположение: София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Paco »

spin_master написа:Повечето си бяха тръгнали. Имаше обаче един който беше наскубал бая дребосък и го беше прибрал в един плик. Рибките не бяха по-големи от пръста ми. Почти съм сигурен, че и билет нямаше, но каква ти проверка в това време.
Това е много лошо,защото рибите са маломерни.Аз лично имам познати които казваха до скоро,че точно този размер бил най-вкусен,но след няколко лични примера през лятото,докато бяхме за риба започнаха и те да връщат живота на малките рибки,за да пораснат.Моето мнение е такова,че има много хора които са се променили в това отношение с развитието и популизирането на риболовът в последните години.Наистина има хора за който риболовът си е прехрана и това никога не може да бъде изкоренено от съзнанието им,но също така има и такива,които просто не знаят за какво става на въпрос и прибирането на малки рибки,както и на голями количества мерни е просто един вреден навик,който може да се промени с времето и да започнем да ловим повече хубави риби,които да ни радват и занапред.Всичко е просто въпрос на мислене и манталитет.Дано след време децата ни да имат възможността да ловят риби както в другите бели държави.
Иначе тази продължителна зима отвори много нови възможности за подледен риболов,което е много добре за всички подледни фенове.На Враждебна може би на последният лед ще има по-добри разултати,а може и да се наложи да се чака първият лед догодина.Живот и здраве времето ще си покаже.
Поздрави
В риболова и секса постоянно трябва да се експериментира
metero
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 11:52

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от metero »

Колеги, как е пътя до Батак около него? Минава ли се с обикновена кола с добри гуми, че ми откраднаха джипа. Щото се каня в събота...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Д-р Флекс »

Пътищата са добре почистени, но определено трябва да си с добри зимни гуми. Лично аз бих взел при всички случаи и вериги, там в този сезон никога не се знае дали няма да падне някой локален сняг изневиделица :wink:
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от niki71 »

Някакво развитие на Панчарево ?Пропуснах 2 уикенда заради грипа, но е време да побързам докато има лед.
Аватар
ВАРТБУРГ
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 20:01
Риболов: дзень
Местоположение: София- СЗ

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от ВАРТБУРГ »

Ситнорак, но пък по много. Леда по моему е към 40 санта, ледобура заглъзна до снадката. На блесна никакъв успех не пожънах, само на мормишка и то от най-малките.
http://www.severozapad.org" onclick="window.open(this.href);return false; И те така....
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Tonito »

Малко новини от Шумен

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=858428" onclick="window.open(this.href);return false;

и

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=859498" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ristich
Мнения: 627
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 15:57
Местоположение: гр. София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Ristich »

Днес минах покрай Панчарево. Имаше 10-ина човека пред стената, навътре нямаше никой. Явно дребосъка продължава да бара.
Пазете природата!
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от DobreFF »

В четвъртък леда на Панчарево беше 40 санта. Днес обаче отидох и нямаше абсолютно никой на леда :!: Така и не съм се качвал и аз.
metero
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 11:52

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от metero »

По непроверени данни от гражданска защита гонят рибарите от леда заради изпускането на язовирите.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”