Ледена обстановка сезон 2011/2012

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Публикувай отговор
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

След скромната 450 километрова разходка днес видяхме следното.
Широка Поляна - изцяло запечатала, леда 6-8 см, не се качихме да ловим.
Блатото - лед бетон 12 см, излизат много дребни костури. Много на брой и много малки на размер.
Тошков чарк - лед като на блатото, забеляза се и сериозно наличие на риба гад - ич не кълве. За час и малко - аз на блесна една бройка, която я ударих с блесната по главата, Явор - 0 бр на мормишка.
Малък Беглик - като поляната (информативно го казвам, риболова там е забранен)
Голям Беглик - няма грам лед дори и в климбарниците по ръкавите.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Май аз ще си водя рубриката...
Днес - Широка поляна - "рисков" лед около 25 санта на места, един черен, гърми и трещи. Риби излизаха до около 15 часа, но също така искаха търсене, за сметка на това - набараш ли ги правиш дълги серии на блесна. Получи се един прекрасен риболов на костури трапезен формат, баби нямаше.
На Тошков Чарк Мазнислав е надърпал някакви риби на морма, но доколкото разбрах са се представили по-слабо от нас и на блесни не е взимало.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Terry
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 11:51
Местоположение: Видин, Берковица

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Terry »

Чакаме снимки :D
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от javor_st »

Terry написа:Чакаме снимки :D
Немаш шанса :) :) :) Фори си беше взел батерии ама си беше забравил апарата :)

Иначе леда на места беше рисков ..... с изтъпен бур като моя, имаш реален шанс да не успееш да го пробиеш :)
minimum STRESS
maximum BLESS
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Бат Стан »

javor_st написа:
Terry написа:Чакаме снимки :D
Немаш шанса :) :) :) Фори си беше взел батерии ама си беше забравил апарата :)

Иначе леда на места беше рисков ..... с изтъпен бур като моя, имаш реален шанс да не успееш да го пробиеш :)
Заеби, дай да направим едно състезание по най-изтъпени ножове за ледобур, направо съм те отнесъл с моя! С бат Гена, къде бяхме на Алино заедно в събота, ще делите второто място :-))))
Клуб по спортен риболов "Балканка"
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от maznislav »

Заеби, дай да направим едно състезание по най-изтъпени ножове за ледобур, направо съм те отнесъл с моя!
те тука непозна :( Леда при нас беше като бетон - за 8 дупки направо ножовете се изтъпиха до неузнаваемост ( не че не бяха тъпи и преди това) и точно тогава разбрахме какво иска загубената риба....
Поради това , че леда е невероятно прозрачен след пробиването на дупка веднага се хваща риба , след което останалите се местят 3 метра и се налага да се пробива нова :(
А с тоз тъп ледобур .... абе устискахме ама едвам се докарахме до 15 -тина рибки половината баби останалото дребен костур :(
Другата седмица повече :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Бат Стан »

maznislav написа:
Заеби, дай да направим едно състезание по най-изтъпени ножове за ледобур, направо съм те отнесъл с моя!
те тука непозна :( Леда при нас беше като бетон - за 8 дупки направо ножовете се изтъпиха до неузнаваемост ( не че не бяха тъпи и преди това) и точно тогава разбрахме какво иска загубената риба....
Поради това , че леда е невероятно прозрачен след пробиването на дупка веднага се хваща риба , след което останалите се местят 3 метра и се налага да се пробива нова :(
А с тоз тъп ледобур .... абе устискахме ама едвам се докарахме до 15 -тина рибки половината баби останалото дребен костур :(
Другата седмица повече :)
Значи на поляната в момента кълването е по-силно, както се разбира от репортажите. Според мен обаче ситуацията ще се измени коренно, когато падне първият сняг и покрие леда. Тогава Тошков чарк вероятно ще даде повече, както беше предните години.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Другата седмица ще видим. Иначе на Поляната идеално се виждаше как играе блесната на два метра дълбочина през леда. Колкото до ножовете - Вальо, да не очакваш след няколко години ползване да си седят остри? Аз на Мора-та ми ги изтъпявам за един сезон.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от NIKI1968 »

Колеги, моля за инфо, относно стабилен лед (поне десетина см.) около София или по Родопите. Много ми се ходи, а никой не пише дали нещо се е променило през текущата седмица...
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Бат Стан »

NIKI1968 написа:Колеги, моля за инфо, относно стабилен лед (поне десетина см.) около София или по Родопите. Много ми се ходи, а никой не пише дали нещо се е променило през текущата седмица...
На Алино имаше стабилен лед преди седмица, но само в устието, другото е открита вода. Ледът на места беше над 20 см, така че със сигурност все още си стои, а след снощния студ може и да е надебелял или ледоходът да се е увеличил.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от NIKI1968 »

Благодаря ти Бат Стан! До сега никога не съм ходил на Алино, но нищо не пречи да опитам... Дано излезе нещо.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Бат Стан »

Пак инфо от Алино от събота - ледът отново е само в устието, достатъчно дебел. От 14 до 16.40 часа улових към 15 рибки, между които и един костур около 200 грама. Стръв вердевас.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

На Поляната леда дебелее, аз се изложих с риболова, народа хвана по някоя друга рибка. Рибките искат много търсене и упорство.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от ARK »

fori написа:аз се изложих с риболова, народа хвана по някоя друга рибка. Рибките искат много търсене и упорство.
Там винаги риболова е бил кенеф. Ходи се, защото просто замръзва първи. За блесна винаги е мъка и ако се хванат над 10-15 мизерни костура значи е много добър ден.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Съгласен, въпреки че миналата седмица хич не беше зле риболова там, ама по-скоро беше изключение тогава.
При липсата на други алтернативи ще се мъчим и ще чакаме да дойде времето пак да се засечем там, където се видяхме миналата година , но както гледам няма изгледи да стане скоро.
Ето и няколко снимки за цвят:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

на финала имаше хора които не издържаха на интензивният риболов и полегнаха да си починат.

Изображение
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”