Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Бат Стан »

Днес си купих един кастмастер успоредка, правен от бай Красан. Придобрих го обаче, като му окачих тройката на верижка. Някой дали е пробвал подобна комбинация за отвесен риболов и какви са му впечатленията? Аз съм ловил с блесна с окачена тройка, много добре работи, но кастмастер с такава тройка още не съм ползвал. поздрави и наслука!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
jagger1
Мнения: 3179
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 753 пъти
получил Браво: 1174 пъти

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от jagger1 »

Не съм пробвал такива чудесии, но ми е любопитно. Дай малко повече инфо за монтажа и ако може и някаква снимка за ориентир. Благодаря предварително и поздрави.
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от stamen »

Тройката на верижка съм я пробвал в няколко варианта, но не мога да кажа че ми е кълвяло повече от стандартен кастмастер. Спомням си че понякога имах оплитания, ама то сигурно си е до техника на водене.
Иначе ми стана интересно за успоредките - преди не съм виждал бай Красан да ги прави. Какви размери има? И всъщност той работи ли напоследък, че все не мога да го открия... Някой има ли актуален негов ГСМ, че на този който имам никой не отговаря...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от fori »

Бат Стан, единичка вместо тройка лови същото количество риби, но няма навика да се закача толкова много ;)
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Бат Стан »

stamen написа:Тройката на верижка съм я пробвал в няколко варианта, но не мога да кажа че ми е кълвяло повече от стандартен кастмастер. Спомням си че понякога имах оплитания, ама то сигурно си е до техника на водене.
Иначе ми стана интересно за успоредките - преди не съм виждал бай Красан да ги прави. Какви размери има? И всъщност той работи ли напоследък, че все не мога да го открия... Някой има ли актуален негов ГСМ, че на този който имам никой не отговаря...
Аз си го купих на Иван Иванов от магазията на пресечката на Самуил и Борис. Ще пусна една снимка по-късно днес или утре. Купих си един, дето е съвсем тънък, много интересен, беше екземпляр единствен, другите бяха малко по-дебели. Този е дебел не повече от 2-3 милиметра. както казва Фори, Иван също ми даде акъл да опитам и с единична кука с мънисто или неква такава джаджа. Аз обаче си мисля дали мърмушка с ухо, окачена на синджира, няма да прави още по-добра игра. Опитите предстоят!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от fori »

Играта от мърмушката няма да е кой-знае колко по-добра, но нещо малко и блестящо, с малко мръвка по него подлудява костура, когато е активен.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Бат Стан »

fori написа:Играта от мърмушката няма да е кой-знае колко по-добра, но нещо малко и блестящо, с малко мръвка по него подлудява костура, когато е активен.
Важното е да се пробва. Иначе ако на тройката се закачи око от вече уловен и умъртвен костур, резултатите се повишават чувствително. На тройките на фабричните блесни със синджир вместо такъв атрактор има мънисто, което имитира око, и пак кълве добре. Окото от истински костур обаче се разпльоква в един момент, от него плюс това стърчат разни карантийки и това настървява рибата още повече. Разбира се, всичко най-накрая опира до риболовеца. Примерно Стамен не слага очи на кастмастера, но така му е овладял играта, че лови здраво.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от ARK »

Верижките са за блесни дето играта им е минимала и са почти като пирон. Ако са някакви дори и с минимално планиране ще заплита синджира.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Бат Стан »

ARK написа:Верижките са за блесни дето играта им е минимала и са почти като пирон. Ако са някакви дори и с минимално планиране ще заплита синджира.
Абе работят си синджирите.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от flayko »

Аз се чудя, защо вместо 10бр., поръчани Иван ми даде 9, а то пак Станил стои в основата.... :D
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Бат Стан »

flayko написа:Аз се чудя, защо вместо 10бр., поръчани Иван ми даде 9, а то пак Станил стои в основата.... :D
Хаха, на всичкото отгоре взех най-уловистата! Няма проблем, ще я получиш като армаган след като я разловя.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
flayko
Мнения: 533
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 16:30
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от flayko »

Ти пък откъде знаеш, че е уловиста като не си ловил на тях... :D :D :D Дано хванеш на тая, че на мен по-дебелите ми вършат работа и ги изкупих... :D
На дупка не знам, но на езерата е по-добра от кастмастерите...
NIKI1968
Мнения: 634
Регистриран на: Чет Яну 03, 2008 11:23
Местоположение: София
дал Браво: 143 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от NIKI1968 »

Бат Стан написа: ...Ще пусна една снимка по-късно днес или утре. Купих си един, дето е съвсем тънък, много интересен, беше екземпляр единствен, другите бяха малко по-дебели. Този е дебел не повече от 2-3 милиметра...
Бат` Стане, изчака ми се чакАлото да видя за какво говорите... Дай една снимка, че явно ми е бедна фантазията (или прекалено богата) та си представям какво ли не... Какво лови това чудо и каква игра трябва да се докара с него?
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Бат Стан »

flayko написа:Ти пък откъде знаеш, че е уловиста като не си ловил на тях.....
Е, чичо Ванчо изнесе цяла беседа по темата защо именно този екземпляр е най-уловистият - извадиха се релации от дебелината 1.5 мм спрямо размера, въртенето на китката на риболовеца и функциите на целия прибор. Ники, снимка ще пусна утре, че сега ме мързи.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Mix02
Мнения: 863
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 13:01
Местоположение: София
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кастмастер успоредка с тройка на синджир

Мнение от Mix02 »

Бат Стан написа: ... снимка ще пусна утре, че сега ме мързи.
Станиле, това твоето Утре, може и да не го доживея и да си умра неграмотен, затова побързай със снимката! До кога ще те мързи? "Утре" минА!
Бъдете здрави!
Думам ти "дъще" - сещай се "снахо"!
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”